Autor Wątek: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter  (Przeczytany 11062 razy)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« dnia: 03.03.2021, 17:07 »
Pozwolę sobie napisać dwa słowa o zakupie,który nigdy dotąd tak mnie nie zaskoczył.

By Dome w swojej ofercie,posiada bardzo atrakcyjne cenowo kołowrotki. Byłem sceptycznie nastawiony do zakupu,ale niska cena na tyle mnie zainteresowała,że postanowiłem zaryzykować i nabyłem 3 sztuki tytułowego modelu.

Wersja 5000 i dane producenta.



Kołowrotek realnie waży 388g



Szerokość szpuli 55mm,wysokość nawoju 23,5mm.



 

Wersja 6000.
Realna waga 400g,szerokość szpuli 60.6mm,wysokość nawoju 23.8mm. Nawój na jeden obrót korby nie jest mi znany,ale na pewno zmierzę.








Kołowrotki posiadają dwa okrągłe,metalowe klipy.



Rączka jest skręcana ,ma gumowy uchwyt,co nawet w trzykrotnie droższych kołowrotkach,nie jest oczywiste.



Power fightery mają płytkie szpule ,dedykowane pod plecionkę . Hamulec jest głośny i terkocze,ale po 2.5 pełnym obrocie,mamy niemal całkowicie zblokowany.

Powiem szczerze,że byłem niesamowicie zaskoczony ,gdy rozpakowałem kołowrotki. Cena 129 i 139 zł za wersję 5000 i 6000,zupełnie nie odzwierciedla jakości młynków,a ta jest na prawdę niezła. Szpule są zaprojektowane pod dystansowe łowienie ,ładnie nawijają i oddają plecionkę,do tego nie trzeba kombinować z podkładkami. Nawinąłem trzy kołowrotki i w każdym nawój jest równy.Sama praca mechanizmu obracania,również jest  kulturalna.

Polecam każdemu,kto szuka taniego,dystansowego młynka. Dla przykładu,na tej samej wędce ,miałem podpięty browning black viper 855 i teraz power fighter 6000. Dystans maksymalny ,osiągam taki sam i na tym i na tym kołowrotku.

Dodam jeszcze,że istnieje również rozmiar 4000,o wadze 280g i szpuli 52mm. Dobra opcja dla pikerów i odległościówek.








Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #1 dnia: 03.03.2021, 17:11 »
Jeszcze kilka takich  opinii, że tani i bardzo dobry i jak nic cena pójdzie do góry. ;D
Michał, jak zwykle elegancka prezentacja i dobre fotki. Niech dobrze służą. :thumbup:
Adam

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #2 dnia: 03.03.2021, 17:13 »
Mam wersję z wolnym biegiem i po wyjęciu z pudełka też się pozytywnie  zaskoczyłem.
Paweł

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #3 dnia: 03.03.2021, 17:15 »
Jeszcze kilka takich  opinii, że tani i bardzo dobry i jak nic cena pójdzie do góry. ;D
Michał, jak zwykle elegancka prezentacja i dobre fotki. Niech dobrze służą. :thumbup:

Już poszła,bo były po 125/135 😉

Dzięki i szczerze polecam.

Ja zawsze daję dla kołowrotka sezon,potem może dziać się różnie. Myślę ,że wreszcie znalazłem alternatywę.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #4 dnia: 03.03.2021, 18:39 »
Dzięki Michał :beer: :thumbup:. Wezmę pod uwagę model 6000 w niedalekiej przyszłości, bo również kompletuję zestawy pod mocniejsze feedery. Wydatki na :narybki: nigdy się u mnie nie kończą, a miałem już na oku 3 razy droższe młynki, więc się jeszcze grubo zastanowię :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #5 dnia: 03.03.2021, 19:01 »
Mały offtop. Kołowrotki By Dome Gabor pojawiły się w sklepie Natura Fishing. Jest to kolejny sklep po Angryfish oraz Feedersklep, który oferuje te produkty. Ciekawe jaki będzie następny, bo produkty By Dome powoli rozpowszechniają się po rynku wędkarskim.
Marcin

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #6 dnia: 03.03.2021, 19:30 »
Również posiadam ten kołowrotek w wielkości 5000 i szczerze mogę polecić, chcę jeszcze kupić rozmiar 4000 do 3m atraxa :)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #7 dnia: 03.03.2021, 19:33 »
Dzięki Michał :beer: :thumbup:. Wezmę pod uwagę model 6000 w niedalekiej przyszłości, bo również kompletuję zestawy pod mocniejsze feedery. Wydatki na :narybki: nigdy się u mnie nie kończą, a miałem już na oku 3 razy droższe młynki, więc się jeszcze grubo zastanowię :).

Powiem szczerze,że wielkość 6000 jest gabarytowo interesująca. Na rynku są szpule albo 57-58mm ,albo już 63mm,a te 60mm jest a w sam raz do średnich i ciężkich wędzisk,do tego 400g jest akceptowalne. Wydaje mi się,że chyba tylko Okuma custom 55 clx  ma szpukę 60mm,ale to kołowrotek 2x droższy.

Nie namawiam,ani nie robie zbędnej reklamy.
Dla mnie te wielkości,zwłaszcza 6000 ,pasują i pod średnio-daleki dystans ,tzn.do 70m,są wystarczające,a mniejszy nawój obrotowy,to dla mnie zaleta. 100cm jest świetne nie powiem,jednak gdy ryba wejdzie w zielsko,duży nawój komplikuje wtedy sprawę,tak wnioskuję z doświadczenia.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #8 dnia: 03.03.2021, 19:55 »
Powiem szczerze,że wielkość 6000 jest gabarytowo interesująca. Na rynku są szpule albo 57-58mm ,albo już 63mm,a te 60mm jest a w sam raz do średnich i ciężkich wędzisk,do tego 400g jest akceptowalne. Wydaje mi się,że chyba tylko Okuma custom 55 clx  ma szpukę 60mm,ale to kołowrotek 2x droższy.

Dokładnie :thumbup:, z tym, że w/w Okuma (którą też brałem pod uwagę ;)) ma takie parametry:

Jak ktoś się zastanawia nad modelem 55 to podaję rzeczywiste i realne dane które udało mi się uzyskać zdalnie :

- nawój 79 cm a nie 76 cm
- siła hamulca 15 kg a nie 9 kg
- waga 437 g a nie 400 g

- średnica rantu szpuli 57 mm

Przeskok między modelem 40 a 55 jest ogromny , z drugiej strony ciekawe czemu nie wprowadzili modelu 45-50 ?
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #9 dnia: 03.03.2021, 20:59 »
Dzięki Michał za prezentację. Podałeś dane, których chyba żaden producent nie podaje: Szerokość szpuli i wysokość nawoju :thumbup:
Mam 4 kołowrotki z Haldorado i myślałem, że to wystarczy na dłuższy czas. Ale ten Power fighter 5000 o szpuli: 55 szerokość/23,5 wysokość nawoju obiecuje dalsze rzuty niż droższy TEAM FEEDER Fine Carp 5000 o szpuli 58/20, zwłaszcza z wędkami o mniejszych przelotkach.
Jeśli ktoś mógłby podać wymiary szerokość szpuli i wysokość nawoju dla kołowrotka 4000 to byłbym wdzięczny. Potrzebuję czegoś do zastąpienia leciwego już czarnucha Shimano w wymiarach szpuli 45/21.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #10 dnia: 03.03.2021, 22:13 »
Nie wiedziałem że okuma 55 ma 57mm szpulę. W takim razie power fighter 6000 ma ,chyba jako jedyny,szpulę w bardzo ciekawej średnicy.

Na internecie znalazłem,że power fighter 4000,ma średnicę szpuli 52mm. Jej wysokość myślę,że jest podobna do wersji 5000,czyli 23mm.


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #11 dnia: 03.03.2021, 23:21 »
Wysłałem zapytanie na temat power fighter 4000 do Angryfish. Jak dostanę odpowiedź. to się podzielę.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #12 dnia: 04.03.2021, 00:44 »
 Większość sprzedających,mierzy podstawę wys.nawoju,a sądzę,że to błąd,bo po pierwsze,linka odwija się wpierw z wierzchniej warstwy,a po drugie,każda szpula jest delikatnym stożkiem,gdzie nawój im wyżej idzie,tym jest szerszy. Ja zawsze mierzę od rantu szpuli,do rantu,ale nie w głębi szpuli,a na wierzchu.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #13 dnia: 04.03.2021, 05:00 »
Michał napisz jak możesz jak się ma wielkość 5000 do 6000 duża różnica jest? 6000 to już jest wielka betoniara?
Paweł

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja kołowrotków by Dome Power fighter
« Odpowiedź #14 dnia: 04.03.2021, 05:22 »
Wizualnie kołowrotki wielkościowo są podobne. Zrobie zdjęcie dla zobrazowania. Ogólnie 6000 jest całkiem zgrabny. Sporo zgrabniejszy od.np Browninga viper compact 855.

Jeśli miałbym przyporządkować daną wielkość power fightera do długości feedera,to rozmiar 6000 widzę w wędkach 3.9m (u mnie podpięty jest do legenda 3.9 100g),ewentualnie w mocnych,dystansowych 3.6m z dużymi przelotkami (mam też 6000 podpiętego do master carp 360h). Natomiast ostatecznie,nie będzie też zaburzał estetycznie trochę delikatniejszego wędziska. Przez wzgląd na szpulę,parowałbym go z dużą przelotką,min.20mm. Ogólnie leży mi szerokość szpuli 60mm. Czegoś takiego szukałem.

5000 jest bardzo uniwersalny. Świetnie pasował mi do jaxona genesis 3.6m,a teraz będzie współpracował z legendem 3.6 60g. 

Temat trochę (albo i bardzo) pachnie laurką,ale nic z tego nie mam,a serdecznie polecam tą serię. Miałem przygotowany większy budżet na kręcioły,ale zaryzykowałem i nie żałuję.