Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 554934 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3435 dnia: 05.03.2021, 10:02 »

Lucek czy wszystkie dyskusje z tobą muszą kończyć ... ja mam racje ... nie ciśnij - więcej luzu.

Ja jestem luźny. Wskazuję tylko  jak nierealny i niebezpieczny jest to pomysł. Nawet w kole Elektrownia Tomek mówi, że jak nie zorganizuje czynu, to się on nie odbędzie. Maciek, większość wędkarzy przychodzi na gotowe i nie chce się angażowac w sprawy PZW. I musimy to zaakceptować. To jest hobby tylko :)

Za to o wiele lepszą rzeczą byłyby wybory prezesa okręgu i prezesa PZW w wyborach powszechnych. Wtedy ci muszą mieć program pod wędkarzy i są niezależni od ZG czyli w dużej mierze sitwy :) I o to warto wnioskować. Bo wtedy prezes blokuje prezydium lub zarząd w jakiś sposób, ma wgląd na masę rzeczy.

Tak się zastanawiam, czy nie zrobić konkretnej akcji tutaj. W obecnym świetle to bardzo mądre rozwiązanie.

Dzięki Maciek, ja jestem jak baba, pisząc i argumentując załącza mi sie jakieś turbo w głowie, przychodzą mi pomysły :)
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3436 dnia: 05.03.2021, 10:16 »

Lucek czy wszystkie dyskusje z tobą muszą kończyć ... ja mam racje ... nie ciśnij - więcej luzu.

Ja jestem luźny. Wskazuję tylko  jak nierealny i niebezpieczny jest to pomysł. Nawet w kole Elektrownia Tomek mówi, że jak nie zorganizuje czynu, to się on nie odbędzie. Maciek, większość wędkarzy przychodzi na gotowe i nie chce się angażowac w sprawy PZW. I musimy to zaakceptować. To jest hobby tylko :)

Za to o wiele lepszą rzeczą byłyby wybory prezesa okręgu i prezesa PZW w wyborach powszechnych. Wtedy ci muszą mieć program pod wędkarzy i są niezależni od ZG czyli w dużej mierze sitwy :) I o to warto wnioskować. Bo wtedy prezes blokuje prezydium lub zarząd w jakiś sposób, ma wgląd na masę rzeczy.

Tak się zastanawiam, czy nie zrobić konkretnej akcji tutaj. W obecnym świetle to bardzo mądre rozwiązanie.

Dzięki Maciek, ja jestem jak baba, pisząc i argumentując załącza mi sie jakieś turbo w głowie, przychodzą mi pomysły :)

Lucek jak sam widzisz ewidentnie modelują się dwa podejścia :
Jedno pro rządcze i sam bym chciał  - aby twór wędkarski tak działał płace , wymagam , ma być - patrz komerchy.
I drugie to ala co teraz mamy...

Do jednego i do drugiego rozwiązania lata świetlne.

Wracając do rzeczywistości pomysł z wolnymi wyborami na prezesa jest bardzo dobry.
Popatrzcie tylko w tedy mamy faktyczną kampanię chłop by musiał jeździć i zachęcać do głosowania na siebie ... jakiś program , pomysły....
Jest dyskusja.
Myślę że to jeden z najlepszych pomysłów z lat pisania na sigu.

Druga sprawa to kworum - moim zdaniem temat wart uwagi.

Rób film będzie szeroki przekaz .
Maciek

Offline Dyrek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Alwernia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3437 dnia: 05.03.2021, 10:36 »
I wybory wygra kandydat obiecujący program MIĘSO+ lub KARP+ (oczywiście karp handlówka)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3438 dnia: 05.03.2021, 11:57 »
Jeszcze jak doda że zmieni zapisy i będzie jadna opłata na cały kraj to wygraną ma w kieszeni :D :P Panowie bo zaczynacie pisac jak niektórzy działacze którzy chcą dać większe uprawnienia w Kołach ( a przeciez wiedza że tego nie da się zrobic )
Luk poradnik młodego wędkarza - czyli wybory 2021 :thumbup: :bravo:
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3439 dnia: 05.03.2021, 12:12 »
Jeszcze jak doda że zmieni zapisy i będzie jadna opłata na cały kraj to wygraną ma w kieszeni :D :P Panowie bo zaczynacie pisac jak niektórzy działacze którzy chcą dać większe uprawnienia w Kołach ( a przeciez wiedza że tego nie da się zrobic )
Luk poradnik młodego wędkarza - czyli wybory 2021 :thumbup: :bravo:

Janusz - znasz świat pzw jak mało kto na tym forum.
Może napisz jak pzw powinno wyglądać i na jakich zasadach powinno działać według ciebie.....
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3440 dnia: 05.03.2021, 12:38 »
I wybory wygra kandydat obiecujący program MIĘSO+ lub KARP+ (oczywiście karp handlówka)

Spokojnie :)

Po pierwsze prezes okręgu nie może walić programem populistycznym tylko, bo on odpowiada za cały okręg. Myślicie, że jest kasa na zarybienia karpiem? Że on ją wyczaruje cholera wie skąd? To najgorzej lokowane pieniądze w PZW. Koszt tego (zarybień) jest ogromny ale efekt marny. Ryba znika zanim dorośnie, a mięsożercy fanatyczni i tak są niezadowoleni.

Po drugie on odpowiada przed wędkarzami tutaj. Obecnie prezes nie ma odpowiedzialności, tam zaś by ją posiadał. Więc populistyczny program to pułapka, ponieważ można rozwalić budżet okręgu, a efektów nie będzie. Nie wiem czy wiecie, ale obecnie jest realizowany program pod wędkarza co musi zabierać, więc populista miałby problemy aby tu czegoś dokazać ekstra. Jasne, że populizm może się okazać problemem, ale wg mnie lepsze coś takiego niż dyktat układu. Do tego on musi szukać poparcia w zarządzie :)

Po trzecie, prezes nie jest władcą absolutnym. Więc jak się nie będzie porozumiewał z zarządem, to nie wiele wskóra tak naprawdę. Musi więc negocjować i szukać poparcia. To sprawia, że układ ma związane ręce i nie może w typowy sposób szantażować działaczy :) Ci więc zmienią taktykę.

A na koniec. Jak wędkarze źle wybiorą, to będą mieli złego prezesa :) Proste jak drut :) Populizm jest pewnym zagrożeniem, ale jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. Prezes okręgu opolskiego wykazuje 45 tysięcy w swym zeznaniu rocznym, jako przychód z działalności w PZW. A jest on tez w ZG PZW. Więc nie są to jakieś kokosy. Dlatego tu wystartuje wielu ludzi zaangażowanych, zwłaszcza, że uzupełnieniem tego programu powinno być blokowanie prezesom okręgów piastowanie innych funkcji. Więc nie byłoby dorabiania w ZG :)


Odnośnie prezesa związku. On nie może zaproponować jednej składki na kraj, ponieważ nie pozwala na to ani obowiązujące prawo, ani struktura PZW. Do tego to jest przeciwko logice. Dlatego ten projekt popierają osoby nie rozumiejące podstaw, niestety. Więc nie ma tu zagrożenia. Fundacja z południa próbuje przemycić jedną składkę w formie obowiązkowych porozumień, ale to kolejna fikcja i brak podstawowej logiki. Okręg mający zadbane wody, musi chronić swoich członków, nie dając dostępu do nich wędkarzom z okręgów gdzie się nie dba. Więc tu prezesi sami doskonale wiedzą co robią. Opole broni się porozumieniem, wten sposób, że jest ono drogie na przykład. Jak trzeba, to będzie jeszcze droższe :)

To zaś o populizm już trudno. Na pewno prezes PZW dbać będzie o przejrzystość, bo musi się jakoś przecież tłumaczyć swoje działania. Na nim tez spoczywa spora presja. Bo nie odchodzi ze swej funkcji jak pan Ziemiecki, o którym mało kto pamięta, a w pamięci zaryła się może ludzoom jego łysa czaszka, ale tu będzie rozliczanie. Więc efekt presji robił będzie swoje. Tu nie ma się swoich mediów jak rząd, gdzie można porażki tłumaczyć jako sukcesy lub pokazywać tylko dobre rzeczy a nie złe. Wędkarze są ostrzy w opiniach. Do tego prezes musi być teraz medialny. Pan Rudnik padł szybko ofiara swojej medialności, i schował się jak ślimak w skorupie po dwóch latach. Był i go nie ma :)
Lucjan

Offline Dyrek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Alwernia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3441 dnia: 05.03.2021, 16:01 »
"Po pierwsze prezes okręgu nie może walić programem populistycznym tylko, bo on odpowiada za cały okręg."

Luk, ja znam takich co odpowiadają za cały kraj.....

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3442 dnia: 05.03.2021, 17:11 »
"Po pierwsze prezes okręgu nie może walić programem populistycznym tylko, bo on odpowiada za cały okręg."

Luk, ja znam takich co odpowiadają za cały kraj.....
... i walą programem populistycznym.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3443 dnia: 05.03.2021, 17:45 »
"Po pierwsze prezes okręgu nie może walić programem populistycznym tylko, bo on odpowiada za cały okręg."

Luk, ja znam takich co odpowiadają za cały kraj.....

Jakieś ryzyko istnieje, ale prezes okręgu nie miałby możliwości robienia kasy, bo dostawałby tylko diety. Więc formalnie nie jest to stanowisko jak w rządzie, gdzie możesz sobie dać kasy poprzez nagrody, miejsca w spółkach skarbu państwa. Tu jeszcze rzeczy zatwierdza zarząd okręgu, więc prezesem raczej nie byłby populista :)

Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3444 dnia: 05.03.2021, 20:32 »
Jeszcze jak doda że zmieni zapisy i będzie jadna opłata na cały kraj to wygraną ma w kieszeni :D :P Panowie bo zaczynacie pisac jak niektórzy działacze którzy chcą dać większe uprawnienia w Kołach ( a przeciez wiedza że tego nie da się zrobic )
Luk poradnik młodego wędkarza - czyli wybory 2021 :thumbup: :bravo:

Janusz - znasz świat pzw jak mało kto na tym forum.
Może napisz jak pzw powinno wyglądać i na jakich zasadach powinno działać według ciebie.....

Janusz szacun. Dzięki za info.
Podziwiam cie , dziękuje za wyjaśnienie sprawy.
Życze wytrwałości i powodzenia.
Może dożyjemy normalności w pzw.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3446 dnia: 09.03.2021, 06:42 »
Na grupie Reforma jeden człowiek zaproponował coś ciekawego. Co sądzicie o tym, aby ludzi którzy głosowali za nielegalnymi ze statutem rzeczami z ZG (niezwołanie zjazdu nadzwyczajnego), pozbawić możliwości kandydowania do władz okręgu i potem do ZG? Jak dla mnie doskonała kara. I to nie jest wcale takie głupie. Bo z jednej strony działali niezgodnie ze statutem stowarzyszenia, z drugiej zaś utrzymali to w ścisłej tajemnicy przed wędkarzami. Związek ucierpi na tym chociażby wizerunkowo, więc dlaczego ma się im upiec?
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3447 dnia: 09.03.2021, 08:14 »
Znalazłem ciekawą rzecz :) Nadzwyczajny zjazd delegatów chciał uchwął w sprawie wyboru władz, więc chodziło o koryto :)



Motywowali to utratą zaufania do obecnych władz :) Tak więc nie chcieli rozwiązywać PZW bo nie mogli, dążyli do kolejnych wyborów. Czyli kiła walczy z zapaleniem płuc.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie mam zaufania do nikogo tam. Po tym co się wydarzyło, należy się domagać aby pozbawić te osoby możliwości kandydowania na stanowiska w okręgu (a więc i w ZG). Zarówno z jednej jak i drugiej strony. Bo to jest kpina. Wiecie już dlaczego jest komisja statutowa? Oni są koorva po to, aby się pokazać jako ci dobrzy, a tamtych pokazać w złym świetle. Po to jest ten spektakl. Po to nam robią wodę z mózgu. Bo wiedzą, ze przegrywają, po to te nerwowe ruchy, zawieszenia.

No to teraz trzeba to tylko dobrze rozegrać 8)


Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3448 dnia: 09.03.2021, 08:21 »
Oczywiście, że tak. Dobry i zły glina. My jesteśmy ci dobrzy i się dobierzemy tym złym do dupy. A jak będzie po wszystkim, to dalej razem będziemy rządzić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3449 dnia: 09.03.2021, 08:26 »
Zobaczcie ile trzeba się namęczyć, żeby połączyć fakty. Te papiery zamieszczone na Wędkarzu Polskim pokazują prawdziwe tło tych zdarzeń. To jest walka o koryto, nic więcej. Bo ten ZG uja zrobił tak naprawdę. Dlatego potrzebują legitymizować się przeprowadzeniem reform.

Już ja im zrobię film :)
Lucjan