TECHNIKI WĘDKARSKIE > Grunt

Ekspedycja karpiowa

(1/17) > >>

dezano:
Witam wszystkich!
Planuję około 7 dniową zasiadkę na jeziorze PZW (30-40ha) ukierunkowaną na karpia w okolicach czerwca-lipca. W grę wchodzą także krótsze 2-3 dniowe wypady nad to jezioro w podobnych okresie. Jezioro to słynie z dużych karpi (10-15kg), a nawet większych. w jeziorze jest także sporo leszcza i trochę mniejszego białorybu. Dno jest tam muliste. Mam czas i możliwości nęcić wstępnie wytypowane miejscówki, ale moje wątpliwości są następujące:

-Czym nęcić (zarówno wstępnie, jak i podczas właściwej zasiadki), aby nie mieć problemu z wchodzącym ciągle leszczem?
-Ile podawać zanęty podczas nęcenia wstępnego i na ile przed planowaną zasiadką?

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i odpowiedzi na moje pytania.

beret_89:
Wstępnie 5 kg kuli na miejsce, co drugi dzień. W czasie wędkowania mix kuli z grubym peletem, łopatka/dwie garści na zestaw

dezano:

--- Cytat: beret_89 w 20.04.2024, 12:36 ---Wstępnie 5 kg kuli na miejsce, co drugi dzień. W czasie wędkowania mix kuli z grubym peletem, łopatka/dwie garści na zestaw

--- Koniec cytatu ---

A jakiś dodatek konopi/orzecha tygrysiego/ kukurydzy?
Ile przed zasiadką zaczynać nęcic?

beret_89:

--- Cytat: dezano w 20.04.2024, 12:41 ---A jakiś dodatek konopi/orzecha tygrysiego/ kukurydzy?
Ile przed zasiadką zaczynać nęcic?

--- Koniec cytatu ---

Żadnego ziarna, ziarko to pod feeder i spławik się sypie a nie na karpiowej zasiadce- no chyba że na kurwidołku gdzie nie ma innych ryb poza karpiami. Orzech prawdopodobnie jest trujący/toksyczny/szkodliwy (ogólnie orzechy i mączki orzechowe po obróbce termicznej), dlatego ja osobiście z niego zrezygnowałem jak i kulek na bazie mączek orzechowych, owszem świeżo przygotowany orzech jest bardzo skuteczny i drobnica tak go nie żre jak inne ziarno, ale zdrowie ryb jest najważniejsze. Ja już wstępnie nie nęcę, bo znam wody na których łowię, ale uważa się że co najmniej tydzień przed wędkowaniem trzeba zacząć nęcić wstępnie, a najlepiej dwa tygodnie

Mosteque:
Idę po popcorn.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej