Autor Wątek: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach  (Przeczytany 23041 razy)

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #15 dnia: 03.01.2015, 21:33 »
Myślę,że przede wszystkim żeby limity i  okresy ochronne miały działać to ludzie muszą widzieć rybę a nie kotleta ;) Mentalność to kolejna sprawa,która jest do poprawy a to,że kontroli jest mało to nie musisz mi pisać,ja będąc w 2014r 80 razy na rybach miałem jedną kontrole ;)
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #16 dnia: 03.01.2015, 21:37 »
Masakra jakaś !!

W moim kole to ja bałbym się coś takiego zaproponować ponieważ tam oprócz mnie i kolegi to nie ma tam osoby która by nie zabierała złowionych ryb. Ja tylko na papierze tam należę ale wiem jaka jest sytuacja. CO ZŁOWISZ TO TWOJE !!

i tyle w tym temacie




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #17 dnia: 03.01.2015, 21:44 »
Pzw się nie zmieni powód jest bardzo prosty ;) za dużej liczbie "wędkarzy" odpowiada aktualny stan rzeczy,smutne ale prawdziwe.Ja mając 19 lat czyli tyle co nic wiem,że trzeba gospodarować mądrze tak,aby za 15 lat nie łapać samych krąpi albo karpików zarybieniowych,zawsze mnie zastanawia czym się kierują osoby zabierające takie ilości ryby do domu zawsze mnie ciekawi czy taka osoba zdaje sobie spraw,że na 15 lat w tej wodzie nie zostanie nic bo ryba nie nadąży uzupełniać braków,które powodują "wędkarze".
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #18 dnia: 08.01.2015, 21:03 »
Dziś wykupiłem składki I stwierdzam że w moim okręgu nadal brak Wymiaru i limitu (szt) na leszcza, wymiaru dolnego na Płoć! Podniesiono wymiar górny na Szczupaka Sandacza Bolenia Do 100cm! W zeszłym sezonie było 85cm!
Arek

umi

  • Gość
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #19 dnia: 08.01.2015, 22:19 »
To jest to.

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #20 dnia: 08.01.2015, 22:31 »
A no w naszym okręgu od tego sezonu obowiązuje używanie haków bezzadziorowych, i bardzo dobrze,w rzece Kaczawie w mieście było bardzo dużo pstrąga za nim ktoś inteligentny nie wpadł na pomysł uregulowania tej rzeki ;)
Po za tym w okręgu Wrocławski obowiązuje limit ilościowy leszcza w postaci 10 sztuk dla mnie osobiście śmiech na sali,że tak dużo(ludzie mogą zabrać 10 ryb po 60 cm) ale powoli coś się zmienia choć w takim tempie,że obawiam się tego iż nie dożyje czasu kiedy w wodach będzie sporo ryby i ludzie zaczną szanować to co jest w wodzie jak i wokół niej

Hehe limit 10szt leszcza..... No to mozna sloiki na cala zime robic i na wigilie wystarczy. Co za chory przepis. Nie chce przeklinac ale trzeba byc niezlym miesiarzem zeby zabrac 10 leszczy do domu.

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #21 dnia: 08.01.2015, 22:38 »
No nie powiem,ale jak dla mnie jest to lekkie nieporozumienie
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #22 dnia: 08.01.2015, 22:45 »
zawsze mnie zastanawia czym się kierują osoby zabierające takie ilości ryby do domu zawsze mnie ciekawi czy taka osoba zdaje sobie spraw,że na 15 lat w tej wodzie nie zostanie nic bo ryba nie nadąży uzupełniać braków,które powodują "wędkarze".
Nie, bo wcale o tym nie myślą. Tu oprócz czubka własnego nosa trzeba umieć dostrzec i dobro wspólne, a więc i dobro innych. Polacy mają chyba z tym problem. Widać to w pracy, gdzie jeden drugiego chce maksymalnie wykorzystać, w lokalnych środowiskach i relacjach społecznych, no i oczywiście w polityce. Nie chcę się nad tym rozwodzić, ale myślę, że również dotyczy to środowiska wędkarskiego.
Poza tym rzeczywiście w Polsce niby jest związek wędkarski, ale nie ma regulaminu uprawiania wędkarstwa. Jest natomiast regulamin amatorskiego połowu ryb, co świadczy o tym, że dla PZW i dla państwa, wędkarz to rybak, tyle że amator. No i ci amatorzy w większości za takich się mają.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #23 dnia: 09.01.2015, 10:45 »
Ciekawe spostrzeżenie Logarytm z tym regulaminem... Faktycznie, wlodarze PZW podchodzą do rzeczy od strony gospodarki rybackiej.

Co do ilości leszcza - to ja Wam powiem, że widziałem jak ludzie zabierali po kilkadziesiąt łopat. Jeden koleś nie ukrywał na przykład, że karmi rybami świnie a nawet kury. Pamiętam też jednego gościa, który z duma niósł siatkę pełną leszczy ( z 30 kilo) przez osiedle - bardzo wolno i sapiąc przy tym. Sapanie miało też zwrócić uwagę na zawartość - to było takie 'pokazanie się', duma z udanej sesji...  Ja myślałem póniej jak ten gość to obrobi i co się stanie z tyloma rybami (mieszkanie w bloku - jedna lodówka). Domyslam się, że porozdawał komu mógł. Wszystko głównie po to aby się pochwalić i posapać przez kilka minut.

Tak więc lepszy taki zapis niż żaden. Ale chyba dalej obowiązuje też limit wagowy oprócz ilościowego, co? Czyli 5 kg?
Lucjan

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #24 dnia: 09.01.2015, 11:02 »
Ale chyba dalej obowiązuje też limit wagowy oprócz ilościowego, co? Czyli 5 kg?
Niestety nie obowiązują nawet limity wagowe. Jeśli się uda, leszcza można jednego dnia i tonę zabrać znad wody.
rozdz. VI pkt 9 RAPR: Limity połowu nie dotyczą amura, tołpygi, krąpia, karasia srebrzystego, leszcza, pstrąga tęczowego i pstrąga źródlanego oraz gatunków ryb wymienionych w rozdziale IV, pkt 3.7 (raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie wolno wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód).
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

elvis77

  • Gość
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #25 dnia: 09.01.2015, 11:04 »
Zasadniczo nic się w regulaminie. Obecnie obowiązuje "nowy"z 2011 z drobnymi zmianami. Wszelkie zmiany są wprowadzane przez okręgi i dotyczą poszczególnych wód. I tu jest pole do popisu dla nowoczesnych kół. Limit 5kg dotyczy tylko ryb nie objętych żadnym innym limitem czy wymiarem.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #26 dnia: 09.01.2015, 11:08 »
Wszelkie zmiany są wprowadzane przez okręgi i dotyczą poszczególnych wód.
No, ale nie przez Okręg Mazowiecki.
Limit 5kg dotyczy tylko ryb nie objętych żadnym innym limitem czy wymiarem.
Leszcz nie ma ani okresu, ani wymiaru ochronnego.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #27 dnia: 09.01.2015, 11:36 »
Wiadomo co mówi regulamin!! Odra na moim odcinku dawniej była Leszczowym Eldorado! Teraz z roku na rok złowić fajnego leszcza(2kg+) Jest coraz większym problemem! Nawet mniejsze coraz rzadziej się trafiają! Czyż by w RP. uznano go za chwast wodny jak w latach 70tych Okonia??? Co szkodzi Okręgowi wprowadzić Limit i wymiar?? To im wolno!
Arek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #28 dnia: 09.01.2015, 13:28 »
Odra na moim odcinku dawniej była Leszczowym Eldorado! Teraz z roku na rok złowić fajnego leszcza(2kg+) Jest coraz większym problemem! Nawet mniejsze coraz rzadziej się trafiają!
W Wiśle warszawskiej (powyżej miasta, w mieście i poniżej miasta) jest dokładnie tak samo.  Przypuszczam więc, że zaczyna to być już problem ogólnokrajowy. Obudzą się, jak leszcza nie będzie.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowe rozporządzenia w Waszych okręgach
« Odpowiedź #29 dnia: 09.01.2015, 13:47 »
Problem już jest ;) i w sumie jeśli się obudza jak już leszcza nie będzie to poczekamy kilkanaście ładnych lat na odbudowę populacji tej ryby mimo,że rośnie szybko,u nas jeśli nad kimś z batem nie staniesz to robi co chce
Pozdrawiam
Michał ;)