Autor Wątek: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki  (Przeczytany 50954 razy)

Offline romo72

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 16
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #45 dnia: 08.11.2016, 19:44 »
Ale jakim koszykiem esp ,jaki ciężar.Nie wiem czy Korumem Barbel 1.75 lb 3.60 m da się rzucić czy nie na 70 m,bo nie miałem jej w rękach i nie wiem jaką ma akcję itp,ale jeżeli tak "piszą" to pewnie się nie da:-(.Ale czy da się czy nie  trzeba samemu sprawdzić i wtedy ma się jasność.

Romek

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #46 dnia: 08.11.2016, 19:47 »
Sztywność wędki i technika rzutu.  I efekt w postaci odległości.
Miękka wędka ładuje się inaczej niż sztywna, gruba inaczej niż cienka. Co komu odpowiada.

Nawet jeśli pomyliłeś się o -20m (choć nie wierzę) to i atak leci plus za recenzję :)
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline romo72

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 16
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #47 dnia: 08.11.2016, 19:49 »
Jacek, 80 m nie napisałem, że osiągnąłem, tylko że jest do osiągnięcia, a flaszeczkę tak dużą to możemy opracować razem :-)

Romek

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #48 dnia: 08.11.2016, 19:49 »
Sztywność wędki i technika rzutu.  I efekt w postaci odległości.
Miękka wędka ładuje się inaczej niż sztywna, gruba inaczej niż cienka. Co komu odpowiada.

Nawet jeśli pomyliłeś się o -20m (choć nie wierzę) to i atak leci plus za recenzję :)
To chyba nie mi, Mario napisał reckę. Ja tylko patrzyłem jak na nią wyciągał  ryby :P

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #49 dnia: 08.11.2016, 19:53 »
Sztywność wędki i technika rzutu.  I efekt w postaci odległości.
Miękka wędka ładuje się inaczej niż sztywna, gruba inaczej niż cienka. Co komu odpowiada.
Z drugiej strony coś w tym jest.
Ja naprawdę rzucilem te 57 a moze i ciut dalej. I to nie byl zaden siłowy czy mega mocny rzut.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #50 dnia: 08.11.2016, 20:03 »
Romek, ciekawe ile zarzucisz Windcastem 3.90 metra z podajnikiem 40 gram i żyłką 0.26 gram. Spodziewam się ze 120 metrów :D :D :D

Ja Panowie powiem Wam tak. Jeżeli ten kij zarzuca na 80 metrów, to nie jest dobry do Metody, proste jak drut. Przestańcie więc pisać bajki i zachwalać wszystko. Albo - albo.

A jakim podajnikiem tyle zarzuciłeś Romek, pytam z ciekawości?

Lucjan

Offline romo72

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 16
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #51 dnia: 08.11.2016, 20:10 »
Lucjan, kij nie rzuca :D :D :D, a podajnik ok 40 g (robię swoje), nie pisałbym, gdybym nie miał odmierzonej odległości 65 m.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #52 dnia: 08.11.2016, 20:25 »
Wg mnie kij aby był do Metody, musi mieć odpowiednią akcję. Jeżeli zarzuca daleko małym podajnikiem, to musi być sztywny. Tak wywnioskowałem. Napisałeś, że rzuciłbyś jeszcze dalej. Więc wolałbym kupić normalny kij, co zarzuci na maksymalnie  50 metrów, ale będzie robił swoje :)

Nie polecam do Metody :D



Lucjan

Offline romo72

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 16
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #53 dnia: 08.11.2016, 20:29 »
Luk,a wędkowałeś nim?

Romek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #54 dnia: 08.11.2016, 20:42 »
:facepalm:

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #55 dnia: 08.11.2016, 20:47 »
Czemu nikt nie wierzy, ludzie opisują swoje doświadczenia, jaki cel by mieli żeby kit wstawiać? :thumbdown:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #56 dnia: 08.11.2016, 20:47 »
Nabijam się :D :D :D  Wystarczy mi recenzja Mariusza. Reklamujesz coś bez zastanowienia, więc się włączam. Na forum cenimy sobie szczere recenzje a nie ukrytą reklamę. Feeder Bait, Robinson... Daje do myślenia :D

Panowie, napiszę to publicznie. Mamy regulamin na forum. Nie chcemy reklamowania rzeczy, kryptoreklamy również. Zachowajcie więc umiar i dobry smak. Szanujmy się. Jako admini i moderatorzy nie chcemy się bawić w policjantów. Osoby które zaś coś testują - niech nie traktują tego forum jako sposobu na odwdzięczanie się. Recenzja jest OK, kryptoreklama jest FE. Gdzie jest granica? Wyczujecie ją :D

Wiele razy z Mateo pisaliśmy, że można wiele rzeczy dobrze pokazać, bez niepotrzebnej reklamy. Póki co na wiele rzeczy przymykamy oko, ale możemy przestać to robić. Dlatego jeszcze raz poproszę - szanujmy się.
Lucjan

Offline romo72

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 16
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #57 dnia: 08.11.2016, 21:04 »
Więc zadam Ci, Luk, jeszcze raz to samo pytanie, czy wędkowałeś tym kijem i odpowiedz. A że Ty na wszystkim się znasz, to inna sprawa.

Romek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #58 dnia: 08.11.2016, 21:14 »
Ja może coś wyjaśnię.
Rzuciłem tak, że skończyła mi się żyłka na kołowrotku.
Mierzyłem w następujący sposób. Trzymałem ręce wyciągnięte na boki a żyłkę w palcach. I tak wybierałem ją raz lewą a raz prawe przy pełnym rozciagnieciu rąk do boku. (Taka pozycja jak do ukrzyżownia). Odliczyłem tak 37 razy i kawałek. Potem zmierzyłem odległość miedzy jedną ręką a drugą reką i wyszło mi na miarce 165cm trzymajac rece tak samo i miarkę w palcach. Jako żeby nie przecholowac przyjałem jako średnią 155cm i przemnożyłem przez ilość razy jaka obliczyłem wcześniej. Czyli 37 x 155 i wyszło mi tym sposobem 57metrów.

Żeby była jasność bo nie wiem czy każdy ma świadomość tego. Podajnik nie wylądował na 60 metrze ale z kołowrotka zeszło około 60 metrów żyłki.
Jesli kogoś wprowadziłem w błąd to sorry ale nie pomyślałem by wyjasnić to wcześniej ale wydawało mi się to logiczne.

Mi wedka pasuje. Na ocenianie jej za mały jestem.
Windacst Method Feeder jest dla mnie za miękki. Podobnie jak jeden z Drenanów który po mniej wiecej roku znów ogladałem w Grójcu. DLA mnie są za miękkie. Choć może i są lepsze niż to co lubię ja. Ale z tego też powodu kupiłem normalnego Windcasta 3.60. Żeby mieć dlugi i sztywniejszy kijek.
Przerobiłem dopiero 7 kijków. Nie wiem który jest lepszy i ma lepszą konstrukcję ale wiem co wolę i co mi sie wygodniej "obsluguje".
:-)

Aha...
Każdy kto ma coś co zmierzy odległość rzutu niech się czuje zaproszony na jakieś wspólne łowienie i pomiary. Pewien jestem, że uda mi się wiele razy rzucić tak samo.
Fizycznej odległosci na jakiej wyląduje podajnik nie jestem w stanie ocenić na oko.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Diplomat Method Feeder - prezentacja wędki
« Odpowiedź #59 dnia: 08.11.2016, 21:35 »
Wg mnie kij aby był do Metody, musi mieć odpowiednią akcję. Jeżeli zarzuca daleko małym podajnikiem, to musi być sztywny. Tak wywnioskowałem.
Ja swoim Selektorem rzucałem na 60 obrotów korbki w Shimano Aero Feeder który ma 105 cm nawoju przy jednym obrocie korbką. Używałem do tego 50 gramowego koszyka Bullet Feeder Prestona. Rzuciłem mimo tego, że Selektor jest bardzo miękkim kijem. Także - można :D z tym, że mi akurat tak miękki kij nie odpowiada przy metodzie, lepiej łowi mi się sztywniejszym Black Draftem xD Wywrotowiec ze mnie.

Romek, ciekawe ile zarzucisz Windcastem 3.90 metra z podajnikiem 40 gram i żyłką 0.26
Jako ciekawostkę powiem, że ja Windcast Feederem 390 to łowię z plecionką 0.10 :) i nawet mimo tego ciężko jest zrobić 80 metrów. Chociaż z drugiej strony rzeczywiście tutaj wiele zależy od techniki rzutu, wszystkiego trzeba się nauczyć.

Teraz aby opinia stała się faktem, a nie jak pisze Luk kryptoreklamą, czekam na foto- lub video- relację z odmierzonym rzutem na odległość 80 metrów tym Robinsonem :)
Jakby nie patrzeć recenzja, czy tam opis i posty w tym temacie są opiniotwórcze. Ktoś może kupić wędkę tylko dlatego, że Wy piszecie, że powinno dać się nią rzucić na 80 metrów :)
To trzeba zweryfikować :)

 
Pozdrawiam
Marcin