Autor Wątek: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem  (Przeczytany 6564 razy)

timken

  • Gość
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #30 dnia: 14.02.2018, 21:44 »
Z jednej strony nie jestem jakimś przeciwnikiem łowiących emerytów, nawet opłacających niższą składkę, w końcu sam mam nadzieję też kiedyś dożyję takiego wieku i zdrowie pozwoli na uprawianie ukochanego hobby. Jednak kiedy widzę oblężenie naszego zbiornika przez 24h/dobę po każdorazowym zarybieniu wymiarowym karpiem to........... >:O >:O >:O
Pamiętam również reakcję większości na zebraniu sprawozdawczym koła na mój pomysł wprowadzenia tygodniowego limitu karpia. Wniosek przepadł z kretesem :( 

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #31 dnia: 14.02.2018, 21:51 »


Nie przeszkadza mi to że ktoś przebywa nad woda 24h niech sobie siedzi ale żeby wyeliminować taką patologię zabierania dużej ilości ryb to było by dobrze tak jak Lucek napisał. Do tego częstsze kontrole
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #32 dnia: 14.02.2018, 22:00 »
Należy wprowadzić limit 35 sztuk ryb 'cennych' (może więcej) lub 35 kg ryb, za wyjątkiem chwastu (leszczyk, krąp etc.). Wtedy ulgi będą miały sens, obecnie nie mają. Jeżeli jeszcze ktoś opłaciłby składki po iluś latach i żądał zniżki, to w ogóle byłoby grubo. O wody trzeba zadbać, członkostwo w PZW to również jakaś praca która należy 'wprowadzić'. Ulgi można honorować jak się coś ma, obecnie mamy niewiele, zazwyczaj ogołocone zbiorniki.

Najbardziej przeraża ten brak rozsądku i pazerność. Wielu uważa, ze im się należy. Nie myślą, skąd się mają wziąć ryby, co będzie za 5, 10 lat. 'Po mnie choćby potop'... To jest wina braku edukacji w PZW przez te lata. Wielu starszych wędkarzy, zamiast świecić przykładem, jest rdzeniem 'patologii', zaprzeczeniem wspólnoty jaką jest stowarzyszenie.
Lucjan

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #33 dnia: 15.02.2018, 08:26 »
Należy wprowadzić limit 35 sztuk ryb 'cennych' (może więcej) lub 35 kg ryb, za wyjątkiem chwastu (leszczyk, krąp etc.). Wtedy ulgi będą miały sens, obecnie nie mają. Jeżeli jeszcze ktoś opłaciłby składki po iluś latach i żądał zniżki, to w ogóle byłoby grubo. O wody trzeba zadbać, członkostwo w PZW to również jakaś praca która należy 'wprowadzić'. Ulgi można honorować jak się coś ma, obecnie mamy niewiele, zazwyczaj ogołocone zbiorniki.

Najbardziej przeraża ten brak rozsądku i pazerność. Wielu uważa, ze im się należy. Nie myślą, skąd się mają wziąć ryby, co będzie za 5, 10 lat. 'Po mnie choćby potop'... To jest wina braku edukacji w PZW przez te lata. Wielu starszych wędkarzy, zamiast świecić przykładem, jest rdzeniem 'patologii', zaprzeczeniem wspólnoty jaką jest stowarzyszenie.

Jak masz Lucek pisać takie rzeczy to lepiej opisz kolejny super kij ... nie wiem na brzany czy liny.
Leszczyk to chwast a leszcz 2 kg to łopata... >:O
Kiedyś o okoniu mówili chwast co doprowadziło do prawie zaniku w wodach. Jazgarz tez nazywany chwastem znikł...
 >:O
JKarp

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #34 dnia: 15.02.2018, 09:42 »
Panowie, tam nie ma nic o emerytach. Chodzi o ulgę dla mężczyzn powyżej 65 roku życia. I tak, ulga jest jak była, tylko zmieniono zasadę jej przyznawania.
Taka osoba musi legitymować się 10 letnim stażem w PZW. Moim zdaniem słusznie. Ulga w przypadku osób dorosłych powinna być ulgą wypracowaną.
PZW to nie jest organizacja charytatywna czy państwowa. To jest stowarzyszenie osób, wędkarzy, którzy zrzucają się na zagospodarowanie wód etc.
Moim zdaniem więc, było by bardzo niesłuszne, kiedy nagle facet, przechodzący na emeryturę stwierdza, że fajnie było by połowić sobie ryby, wstępuje do PZW i łowi za niższą składkę od Nas, kiedy to my przez wiele lat sponsorowaliśmy ten rybostan, który on zastał w dniu wstąpienia. Dlatego taka ulga, powinna być wypracowana. Opłacasz przez 10 lat, jesteś członkiem PZW, osiągasz ustalony wiek i w związku z tym otrzymujesz ulgę. Co innego jest w przypadku dzieci i młodzieży, którzy to w większości nie zarabiają, uczą się. To jest znów ulga na przyszłość, bo taki dzieciak czy student, kiedy osiągnie odpowiedni wiek wchodzi w dorosłe życie i zaczyna płacić normalne składki, nierzadko przez wiele, wiele lat. I on kiedyś też taką ulgę, kiedy będzie wytrwały nabędzie po osiągnięciu wieku 65 lat. Ale on ją sobie wypracuje.


Grzegorz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #35 dnia: 15.02.2018, 09:43 »
Aha, czyli jest ok.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #36 dnia: 15.02.2018, 09:50 »
Co innego jest w przypadku dzieci i młodzieży, którzy to w większości nie zarabiają, uczą się. To jest znów ulga na przyszłość, bo taki dzieciak czy student, kiedy osiągnie odpowiedni wiek wchodzi w dorosłe życie i zaczyna płacić normalne składki, nierzadko przez wiele, wiele lat.

ja jestem przykładem tego, że jednak nieudolnie zarządzana organizacja jaką jest PZW spowodowała, że odszedłem od nich po 8 latach płacenia a płaciłem tylko dlatego że moje koło miało finansowanie z kopalni Bełchatowskiej i ryba była i jest a nawet no kill łowiska. Może wrócę kiedyś, żeby z synem na bacika drobnicę połowić, a ogólnie patrząc na liczbe moich wyjazdów i no kill duzo taniej wychodzi komercja i jest tam jakość (ryby) bo o swoje umiejętności się nie martwię.
Dla mnie wstyd, że w okolicach W-wy nie ma łowiska, które nadaje sie pod method (głębokość, rybostan, ewentualnie no kill) i nie pojadę tam po leszczyki żyletki. No chyba, że nie znam jakiegoś łowiska i ktoś jakieś zaproponuje - tak maks. 50 km od W-wy.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #37 dnia: 15.02.2018, 09:50 »
Jedyna rzecz, nad jaką bym się zastanowił, to cofnięcie takiej zniżki osobom, które już je dostały. Było o tym wcześniej wspomniane.
Choć bardzo jestem za tą 10-letnią karencją, to uważam, że prawa i przepisy nie powinny działać wstecz. Jeśli komuś taką zniżkę już przyznano, to powinna go obejmować.

Takie moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #38 dnia: 15.02.2018, 09:58 »
Jedyna rzecz, nad jaką bym się zastanowił, to cofnięcie takiej zniżki osobom, które już je dostały. Było o tym wcześniej wspomniane.
Choć bardzo jestem za tą 10-letnią karencją, to uważam, że prawa i przepisy nie powinny działać wstecz. Jeśli komuś taką zniżkę już przyznano, to powinna go obejmować.

Takie moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

Nie jest cofnięta. Osoby, które już nabyły zniżkę na starych zasadach - posiadają ją. Zmiany dotyczą osób, które w tym roku i w latach przyszłych mają ją dopiero nabyć.
Grzegorz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #39 dnia: 15.02.2018, 10:02 »
To w takim razie ktoś wyżej coś źle napisał albo ja źle zrozumiałem.

Wszystko ma ręce i nogi i mogę tylko :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #40 dnia: 15.02.2018, 10:05 »
Czyli my za kilka lat jako emeryci już tak dobrze nie będziemy mieli jak obecni tak mam to rozumieć?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #41 dnia: 15.02.2018, 10:09 »
Jeśli w wieku 65 lat będziesz miał w sumie 10 lat opłaconych przez całe życie składek, to będziesz miał ulgę. Jeśli 10 lat wyrobisz dopiero w wieku 70, to dostaniesz ją w wieku 70. Czego tu nie rozumiesz?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #42 dnia: 15.02.2018, 10:18 »
Jeśli w wieku 65 lat będziesz miał w sumie 10 lat opłaconych przez całe życie składek, to będziesz miał ulgę. Jeśli 10 lat wyrobisz dopiero w wieku 70, to dostaniesz ją w wieku 70. Czego tu nie rozumiesz?
Wyłożyłeś mi to dokładnie i dosadnie :) i wszystko jasne.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #43 dnia: 15.02.2018, 10:55 »
To w takim razie ktoś wyżej coś źle napisał albo ja źle zrozumiałem.

Wszystko ma ręce i nogi i mogę tylko :bravo:

W okręgu Katowickim, ulga w składce okręgowej od tego roku przyznawana jest osobom, które mają udokumentowany 25 letni, nieprzerwany staż członkowski. Czyli musisz mieć w ciągu 25 lat udokumentowane, żeby załapać się na ulgę. To tak jako informacja.
Grzegorz

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Ulgi dla emerytów tylko z 10 letnim stażem
« Odpowiedź #44 dnia: 15.02.2018, 10:57 »
Jedyna rzecz, nad jaką bym się zastanowił, to cofnięcie takiej zniżki osobom, które już je dostały. Było o tym wcześniej wspomniane.
Choć bardzo jestem za tą 10-letnią karencją, to uważam, że prawa i przepisy nie powinny działać wstecz. Jeśli komuś taką zniżkę już przyznano, to powinna go obejmować.

Takie moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

Nie jest cofnięta. Osoby, które już nabyły zniżkę na starych zasadach - posiadają ją. Zmiany dotyczą osób, które w tym roku i w latach przyszłych mają ją dopiero nabyć.
A w którym miejscu jest to napisane? Pytam serio, bo wędkuję ostatnio z 84-letnim dziadkiem (przeżywa 4 młodość wędkarską hehe), ale nie wiem czy po przenosinach do nas nie zawieruszył starych dokumentów. A nie chcę go martwić i stresować na zapas.
Ja odniosłem wrażenie że WSZYSCY emeryci muszą od teraz udokumentować staż w PZW, inaczej ze zniżki nici.