Autor Wątek: Na co łowimy podczas zlotu 2015?  (Przeczytany 10481 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #30 dnia: 25.05.2015, 20:51 »
gilala: dobre, oprócz kaszanki podoba mi się każdy wyraz jaki napisałeś ;)
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #31 dnia: 25.05.2015, 23:23 »
Myślę, że pogruntujemy w piatek i zobaczymy co warto zrobić. Kilka miejsc można zaspodować... Niestety dzisiaj na rybach trafiłem na tarło karpia. Bardzo często leszcz wyciera się o tej samej porze, i nie wiem czy nie lepiej szukać lina i karasia, które powinny się trzeć później. Oznaczałoby to płytszą wodę. Zobaczymy... :D
Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #32 dnia: 27.05.2015, 07:44 »
Ja ostatnio zaopatrzyłem sie w tanią sondę bezprzewodową, która sprawdza się całkiem, całkiem. Mogę udostępnić do zabawy.

Dodatkowo uznałem, że będę old school. Biorę Czerwone robale, kukurydzę, trochę konopi.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #33 dnia: 27.05.2015, 09:28 »
Gotuję kukurydzę, konopie do spodowania. Mam nadzieję, że któryś z kolegów pomoże mi w tym. Nie kupiłem jeszcze spomba.
Zbyszek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #34 dnia: 27.05.2015, 15:52 »
Proponuję zrobić test spodowania przed biesiadą i po 3ciej flaszce!! ;D ;D Proszę o podanie rozrzutu!! Realnie będzie w metrach!! ;D ;D ;)
Arek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #35 dnia: 27.05.2015, 19:08 »
Mam nadzieje, że do jeziora będziemy rzucać :)
Zbyszek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #36 dnia: 27.05.2015, 19:12 »
Mam nadzieje, że do jeziora będziemy rzucać :)

po trzeciej flaszce, to już tylko siebie nawzajem :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #37 dnia: 27.05.2015, 19:17 »
Dominik nie będzie tak źle. :)
Zbyszek

Grendziu

  • Gość
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #38 dnia: 27.05.2015, 19:53 »
No to podpowiem co się dzieje na wodzie;

1. W byłą niedziele widziałem tarło leszcza - więc z nim może być kiepsko.

2. Bierze lin, lin i jeszcze raz lin od 10cm do 2kg... Na co - każdy wie, bo zna swoje metody. Robaczki pinka

3. Płotka i ta mała i ta duża.

W tamtym roku miałem o tej porze ponad 20 karpi od 2-5kg na feeder na pinkę - w tym roku ani jednego, od końca kwietnia na ciężki feeder nie miałem brania, no może sporadycznie np duża płoć na kulkę... Może za dużo eksperymentuję - nie wiem, do dnia dzisiejszego jeśli chodzi o pellety to bardziej stosuję je jako dodatek do zanęty niż do przynęty. Na pickera za to znów pinka lina ponad kg.

Najlepsze dziś wyniki mam na Bacika  ( liny)- zmiana o 180 stopni co do tamtego roku.

Karpie padły w weekned ponad 12kg KOI i zwykły lustrzeń prawie 17kg - więc jak są karpiarze to czemu nie (ja właśnie przerabiam ciężki feeder na POD-a i pod karpie tak aby być jak najbardziej dyspozycyjnym).

Jedni łowią tylko na kukurydzę, inni na robaki, jeszcze inni na ciasta własnej roboty, a inni na kulki - sam jestem ciekaw kto jakie będzie miał efekty.

Ps. Właśnie dostałem listę wszystkich pomostów wolnych dla Nas - jest ich 21 do pełnej dyspozycji - minus rozrzucone po całym łowisku a większość nie w miejscu gdzie będziemy "biesiadować" ale myślę, że to nie jest aż taki problem...




Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Na co łowimy podczas zlotu 2015?
« Odpowiedź #39 dnia: 27.05.2015, 20:09 »
No to podpowiem co się dzieje na wodzie;

1. W byłą niedziele widziałem tarło leszcza - więc z nim może być kiepsko.

2. Bierze lin, lin i jeszcze raz lin od 10cm do 2kg... Na co - każdy wie, bo zna swoje metody. Robaczki pinka

3. Płotka i ta mała i ta duża.

W tamtym roku miałem o tej porze ponad 20 karpi od 2-5kg na feeder na pinkę - w tym roku ani jednego, od końca kwietnia na ciężki feeder nie miałem brania, no może sporadycznie np duża płoć na kulkę... Może za dużo eksperymentuję - nie wiem, do dnia dzisiejszego jeśli chodzi o pellety to bardziej stosuję je jako dodatek do zanęty niż do przynęty. Na pickera za to znów pinka lina ponad kg.

Najlepsze dziś wyniki mam na Bacika  ( liny)- zmiana o 180 stopni co do tamtego roku.

Karpie padły w weekned ponad 12kg KOI i zwykły lustrzeń prawie 17kg - więc jak są karpiarze to czemu nie (ja właśnie przerabiam ciężki feeder na POD-a i pod karpie tak aby być jak najbardziej dyspozycyjnym).

Jedni łowią tylko na kukurydzę, inni na robaki, jeszcze inni na ciasta własnej roboty, a inni na kulki - sam jestem ciekaw kto jakie będzie miał efekty.

Ps. Właśnie dostałem listę wszystkich pomostów wolnych dla Nas - jest ich 21 do pełnej dyspozycji - minus rozrzucone po całym łowisku a większość nie w miejscu gdzie będziemy "biesiadować" ale myślę, że to nie jest aż taki problem...

Grendziu jak czytam caly ten temat od poczatku to jeste pod wrazeniem twojego zaangazowania
w codziennym zyciu coraz mniej ludzi bez interesowanie w tym kraju daje cos od siebie
ubolewam ze niedam rady byc na tej imprezie a jeszcze wieksza dla mnie strata ze niemam pdzyjemnosci cie zapoznania osobistego no coz moze kiedys
zycze jeszcze raz udanej imprezy
a odmnie szacun grendziu :bravo: :thumbup:
Maciek