Autor Wątek: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!  (Przeczytany 18905 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 784
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Krew zalewa człowieka, jak czyta takie rzeczy...
http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/116554/60/jubileusz_65lecia_pzw__popowo_2015


Komuno wróć... Byli włodarze, były sztandary, nagrody, medale, państwowi oficjele... Delegacje z sąsiednich państw. W ogóle było fantastycznie, tak jakby PZW miało się czym poszczycić. No właśnie - czym? Pytam raz jeszcze: czym?

Wodami, które przypominaja pustynie? Jeziorami mazurskimi, zdegradowanymi,  grabionymi na wielka skalę układem 'rybackim'? Brakiem dbania o równowagę w środowisku? Olewaniem wędkarzy? Brakiem nowoczesnej wizji, która zakładałaby rozwój wędkarstwa, jego promocję?

Czy to nie jest tak, że gala PZW, została zrobiona za kasę wędkarzy, na dodatek goście których dokonania są nikłe lub nijakie (oprócz wyjatków) - bo niby czym się może pochwalić prezes Dziemiecki,  dostali nagrody i medale?  Ciekawa sprawa, towarzystwo wzajemnej adoracji... Dobrze, że nie było pochodu i defilady, brakowało jeszcze fajerwerków...

Kiedy skończy się ta maskarada? Dlaczego w UK, Angling Trust - organizacja zajmująca się wędkarzami i ich prezentująca (nie piszę odpowiednik PZW, bo to jak porównywać bryczkę z Mercedesem) ogląda każdy pieniądz dwa razy z każdej strony zanim go wyda? Ryby są w Uk - ale oni nie mają kasy na takie hulanki, sa ważniejsze rzeczy.

Panowie - mi po prostu brakuje słów. I wcale nie jest tak, że nie opłacając składek w PZW nie powinienem zabierać głosu. Bo PZW w większości wypadków dzierżawi państwowe wody, które są poza wyjatkami w opłakanym stanie. Bezmyślne zarybienia, brak strategii i planów na najbliższe lata, daleko posunięta krotkowzroczność. Marnuje się dobro narodowe (chociażby mazurskie jeziora) - i wyprawia sie takie bankiety i robi takie kosztowne imprezy. Nie należę osobiście do PZW (opłacałem składki jeszcze 3 lata temu) bo to jest mój sprzeciw przeciwko takiej 'polityce'!

Prezes Ziemiecki, powinien dostać co najwyżej rózgę - tak jak niegrzeczne dzieci powinny dostawać na Mikołaja. Bo na medale to trzeba sobie zasłużyć - choć w Polsce najwyraźniej wystarczy siedziec na 'stołku' i 'prezesować'.
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 654
  • Reputacja: 1997
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #1 dnia: 25.06.2015, 09:31 »
Panowie - mi po prostu brakuje słów.
Mnie też, Lucjan, mnie też...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #2 dnia: 25.06.2015, 09:50 »
Nie mogę tego czytać bo zaraz wylewu dostanę  >:O >:O >:O

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #3 dnia: 25.06.2015, 10:20 »
Jest super, jest super, więc o co ci chodzi >:O
Krzysztof

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #4 dnia: 25.06.2015, 10:23 »
Podobnie jak Lucjan nie należę do PZW (choć mieszkam w Polsce), więc nie powinienem się wypowiadać. Jest jednak mnóstwo powodów, przez które zrezygnowałem z opłacania karty PZW , nie stało się to bez przyczyny. Główne to brak dbałości o wody, brak ryb, brak nowoczesnego myślenia , traktowanie przeciętnego wędkarza jako intruza. Takie imprezy jak ta, będąca tematem postu, dobitnie to pokazują :thumbdown:
Pozdrawiam - Gienek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #5 dnia: 25.06.2015, 12:53 »
Było już po części w innym wątku, ale dla zainteresowanych podaję link do filmu z obchodów.

Pozdrawiam
Mateusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #6 dnia: 25.06.2015, 13:01 »
Kur...! Impreza , żarcie , obsługa - ile to forsy ?! Zamiast na ryby to na melanże wydają i cała tą hipokryzję  :thumbdown:

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #7 dnia: 25.06.2015, 13:38 »
W dupach się poprzewracało... hipokryzja to obok wulgaryzmów jedyne co mi na język przychodzi >:O :thumbdown:
Panowie zacną imprezę sponsorowaliśmy ??? :thumbdown:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #8 dnia: 25.06.2015, 20:54 »
Rzeczywiście, wygląd obchodów przypomina jak najbardziej imprezy z poprzedniego ustroju.
Ale pomijając już tę kwestię... Przyjmijmy założenie, że stan naszych wód oraz obraz polskiego wędkarstwa są tak dobre, jak to przedstawiono w powyższych filmikach i wygłaszanych przemowach.
Jest to więc święto nas wszystkich - wędkarzy. Ja również chciałbym świętować 65-lecie PZW. Na przykład w swoim własnym kole, do którego należę od 25 lat i przez ten czas pełniłem w nim różne funkcje społeczne. Byłem przewodniczącym do spraw młodzieży, pozyskiwałem młodych adeptów i jeździłem z nimi na zawody, byłem w komisji rewizyjnej, w sądzie koleżeńskim, w SSR. Brałem udział przy tworzeniu siedziby naszego koła.
Czyż nie powinniśmy wszyscy świętować? Fajne by było, gdyby ZG przeznaczył trochę środków, żeby właśnie w lokalnych kołach PZW można było z okazji tego święta zorganizować jakieś imprezy, pokazy, festyny.

Warto zwrócić uwagę na przemówienia zaproszonych polityków i samorządowców. Ci ludzie nie za bardzo mają pojęcie o stanie naszych wód i poziomie wędkarstwa w Polsce. Wygłaszają te mowy, bo trzeba coś ładnego na uroczystości powiedzieć.

Pytanie tylko - co świętujemy? Czy są powody do świętowania? Pewnie powodem jest samo istnienie PZW od 65 lat.
Związek daje zatrudnienie ok. 600 osobom i przeznacza na ich wynagrodzenia ok. 40 mln zł rocznie. Może to też powód do świętowania :) Fajnie, że rodacy mogą znaleźć w PZW dobrą pracę. Mogą zostać odznaczeni za swoje zasługi.

Jak wynika z przemowy prezesa Ziemieckiego, przez te 65-lat odniesiono same sukcesy, PZW rozkwita, stan naszych wód jest coraz lepszy.
Wypijmy więc za zdrowie wszystkich działaczy, którzy dbają o rozwój polskiego wędkarstwa i sprawiają, że mamy coraz lepsze warunki do uprawiania naszego ukochanego hobby.
A kto nie pije, ten niech zmówi specjalną wędkarską modlitwę! Jeśli zaś postępowaliście niezgodnie z regulaminem, to zawsze można się wyspowiadać u kapelana okręgowego!
Pozdrawiam
Mateusz

Ryba1987

  • Gość
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #9 dnia: 25.06.2015, 21:00 »
Może zrobimy zrzute na SiG i podeślemy im prezent niespodzianke :) Granat byłby ok :) niech się rozerwą za "nasze" ;)

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #10 dnia: 25.06.2015, 21:49 »
No to Pewnie mnie teraz zaszlachtujecie, bo to dostałem w podzięce za zasługi dla kola.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #11 dnia: 25.06.2015, 22:01 »
Nie ma się czego wstydzić.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #12 dnia: 25.06.2015, 22:08 »
No to Pewnie mnie teraz zaszlachtujecie, bo to dostałem w podzięce za zasługi dla kola.
Miły gest.

U nas w kole takie gesty były i są tylko w towarzystwie wzajemnej adoracji. Kto lubi wypić z prezesem i pograć w klubie w karty, ten może liczyć na odznaki. Nawet jeśli nie spełnia wymogów i był karany. Wszystko da się załatwić. Jak się dobrze zakręcisz, to nawet złotą z wieńcami dostaniesz ;)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #13 dnia: 25.06.2015, 23:29 »
Kiedy skończy się ta maskarada?  pyta Luk.      Skończy się wtedy kiedy ci wszyscy pseudo działacze trzymający się kurczowo stołków odejdą ,kiedy odejdzie cała masa działaczy nieudaczników lub obrażonych nieudaczników zniknie z szeregów Pzw,oby to się stało jak najszybciej bo takich ludzi być tam nie powinno.Przychodzą nowi ,młodzi nie uwikłani w konszachty,Pzw powoli się zmienia ,zmienia się podejście członków związku ale na to potrzeba czasu jak w wielu dziedzinach w naszym kraju.Powstawanie klubów o nowoczesnym podejściu mamy przykład na własnym podwórku,Wrocław ,Poznań, Rzeszów to zaczyna iść w dobrym kierunku,trzeba pokazywać że można inaczej i wspierać takie inicjatywy ,a nie tylko biadolić.Mur Berliński też runął za sprawą ludzi,tych co go budowali też już nie ma i Dzięki Bogu.
Staś
Klasyczny Feeder

Kotwic

  • Gość
Odp: 65-lecie PZW - wielka uroczystość, czyli PRL wróć!
« Odpowiedź #14 dnia: 26.06.2015, 09:14 »
Pracują więc mają. ;D
Wszak każdy może dołączyć do klubu, każdy może w nim działać, jak działa może być wyżej, jak jest wyżej może lepiej działać. :bravo:
A jak nie działa - to może narzekać. 8)