Autor Wątek: Dobór plecionki  (Przeczytany 2416 razy)

Offline szydlos007

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Dobór plecionki
« dnia: 11.10.2023, 12:36 »
Cześć, jeśli umieszczam wątek w złym miejscu proszę o skasowanie go.

Sprawa jest następująca - poszukuję dobrej plecionki .

Spinninguje w 90% na jednym zbiorniku z wodą stojąca o małej głębokości (ok.1,8m - 2 m) i poluje na sandacza.

Aktualnie mam założoną Mikado Nihonto Octa Braid 0,14 mm x 150 m w kolorze fluo (45zł) , lecz potrzebuję na drugą szpule nawinąć jeszcze jedną aczkolwiek chciałbym już inną. Kolor miała bardzo fajny ale niestety po tygodniu zrobiła się już biała i zeszła farba (na odcinku na którym rzucam) .

Możecie polecić jakąś dobrą ,tonącą,  w jakimś fajnym oczoje*nym kolorze i żeby nie zszedł po tygodniu ? Myślę teraz o przekroju 0,10mm.

Offline Angler97

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 13
Odp: Dobór plecionki
« Odpowiedź #1 dnia: 11.10.2023, 13:51 »
Ja do spinningu używam plecionki Daiwa J- Braid x8. Występuje w kolorze np. fluo zielonym( chartreuse).Łowiłem plecionką Mikado octa braid i w porównaniu do Daiwy szybciej traci kolor i jest głośniejsza.

Offline Karpencjusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
Odp: Dobór plecionki
« Odpowiedź #2 dnia: 05.02.2024, 17:25 »
Daiwa jak najbardziej, ale dopiero od " tournamenta" wzwyż

Offline chfisher

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lodz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór plecionki
« Odpowiedź #3 dnia: 05.02.2024, 18:11 »
Polecam prestona, najbardziej zawiodl mnie matrix

Offline Merikh

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dobór plecionki
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2024, 19:37 »
Osobiście do spina używam Momoi Ryujin w różnych średnicach w zależności od tego na jakiej wędce i na co poluję (kolor zielony). Cena może i spora,ale jest jakość, koloru tak nie traci, nie strzępi się.
Z tanich mam na kołowrotku boleniowym Spiderwire DURA 4 0.12mm tylko ciemnozieloną (są też kolory mocno rażące po oczach), i co prawda spinningowo poprzedni sezon miał być boleniowy... Ale wiadomo jak to jest z planami ... Byłem z nią nad wodą może z 10 razy jednak nie odniosłem wrażenia by była by jakaś felerna... Nie strzępiła się, a słyszałem negatywne opinie na jej temat właśnie z uwagi na ten problem w moim przypadku tego nie było (zobaczymy jak będzie dalej)
Adrian

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór plecionki
« Odpowiedź #5 dnia: 05.02.2024, 20:21 »
Plecionki z Ali, kieruj się po opiniach. Leydun jest naprawdę niezły, a kosztuje bodajże 15 złotych za 150 metrów? Jest kilka propozycji wartych uwagi :) Już nie pamiętam kiedy kupowałem polska plecionkę.
Plum

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór plecionki
« Odpowiedź #6 dnia: 05.02.2024, 21:44 »
Plecionki z Ali, kieruj się po opiniach. Leydun jest naprawdę niezły, a kosztuje bodajże 15 złotych za 150 metrów? Jest kilka propozycji wartych uwagi :) Już nie pamiętam kiedy kupowałem polska plecionkę.
Sprawdzałeś może wytrzymałość?

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór plecionki
« Odpowiedź #7 dnia: 05.02.2024, 21:56 »
Nie sprawdzałem dokładnej wytrzymałości, ale trzyma tak na oko dosyć mocno, bez problemu winduje większe okonie na murkach i sandacze do 50 cm :) mam chyba bodajże 0,12 i jest nieźle. Trochę przy nawijaniu farba na palcach zostaję, ale ogółem stosunek ceny do jakości jest naprawdę ok. Dodatkowo jest gładka.
Plum