Autor Wątek: Makaron mleczny i inne specjały  (Przeczytany 13489 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #30 dnia: 21.03.2021, 13:19 »
Tomku i biorą dalej ;) :beer:,wędkarstwo idzie do przodu miliony zanęt ,przynęt ale ja uważam że to tylko dla nas  wędkarzy wymysły są ,łowię dalej starymi sposobami i przynętami i wyniki są ,troszkę zmodernizowałem tylko metody połowu ale kuchnia domowa u mnie to podstawa :beer:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #31 dnia: 21.03.2021, 13:45 »
Panowie świetne wpisy.
Ja wspone o ziemniaku z koperkiem.
No i ryż preparowany.
A z żywych pijawy.

Oj bylo to piękne łowienie.
Maciek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #32 dnia: 21.03.2021, 14:22 »
Ziemniaczek mocno posolony w panierce z mączką rakową i pociętymi czerwonymi, to mój priorytet na grubego zielonego księcia w tym sezonie :beer:

Bombay

  • Gość
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #33 dnia: 21.03.2021, 15:45 »
Czy to ten makaronik kupujesz?
tak, może być z kaufladnu podobny makaron mają.

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 308
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #34 dnia: 21.03.2021, 16:13 »
No widzisz ja go używam od 2 sezonów, dodaję czosnku na karpia i płoć ale tylko pod spławik. Muszę wypróbować Twój sposób i pod feeder.

Offline HameR87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 10
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #35 dnia: 21.03.2021, 20:45 »
Panowie szczerze wam się przyznam że nigdy nie próbowałem makaronu, ziemniaka czy grochu. Czytając wasze opowieści z makaronem narobiliście mi ochoty na wyjazd nad wodę i spróbowania makaronu. Teraz tak myślę i jestem przekonany że taki " mix" naturalności może być dobry na moich wodach pzw.  Ja spróbuję jeszcze go trochę odpalić "MMM" po ugotowaniu żeby troszkę się oblepił.

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #36 dnia: 21.03.2021, 20:58 »
Kilka lat temu nęciłem pszenicą która była gotowana z dodatkiem aromatu śmietankowego do ciast i czasem dodawałem jeszcze cukier waniliowy tak przygotowana dawała ładne karpie. Rok temu połowiłem karpie zakładając na push stopa rodzynki.
- Arek -

Offline HameR87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 10
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #37 dnia: 21.03.2021, 21:03 »
Ja w tym roku nastawię się chyba na naturalne składniki. Moje wody pzw nie są zarybiane dużymi sztukami. Mam jeszcze kuku i pęczak z trapera. Tylko problem taki ze 1 kg kuku jak otworze to muszę go zurzyc ( lub resztę zamrozić) a to już mi się nie uśmiecha. A tak to makaron garstkę sobie zaleje wrzątkiem i jazda nad wodę. Zobaczymy w tym roku jak to będzie :) rodzynki też zastosuje...

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #38 dnia: 21.03.2021, 21:05 »
Zachęcam szczerze wszystkich do próbowania tego co w kuchni domowej znajdziemy to skarby,które dają rezultaty np: ,płatki,makarony,ziemniaczki,pęczak ,sól,papryka słodka,ostra ,rybka w oleju ,len ,słonecznik mielony prażony migdały,biszkopty mielone ,kokosanki ,ciastka owsiane ,mleko kokosowe ,wiórki kokosowe to jedne z wielu dodatków nad wodę a rybkom smakują ;)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #39 dnia: 21.03.2021, 21:12 »
W wolnej chwili przybiorę się do konkretniejszego wpisu,ale już teraz mogę każdego zachęcić do robienia własnych,naturalnych przynęt.

Polecam nawet zalewać różnymi swoimi zalewajkami ,kukurydzę z puszki i posortować w słoiczki,chociaż przez siebie gotowana kuku ,lepiej się trzyma. Nawet paczkowane przyprawy,typu czosnek,papryka ostra,kozieradka,połączone z alkoholem i tak zalane kukurydzę ,bobik,mogą być bardzo skuteczną przynętą.

Co do zanęt o tak grubej frakcji,to jednak zalecam ostrożność,zwłaszcza na wodzie stojącej. Tu trzeba wyczucia i dużej cierpliwości,rozpoznania miejsca,bo inaczej przekarmicie,albo w ogóle odstraszycie ryby,chyba że plan jest nęcenia długofalowego.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #40 dnia: 21.03.2021, 21:39 »
Zgadzam się Michał z tobą :beer:,wszystko musi mieć umiar,dlatego sam często rezygnuje z zanęty na rzecz ziemii do której dodaje odrobinę płatków,mielony biszkopt ,konopie i robactwo ,to mi służy jako baza do zamykania np.mixu ziaren ,dużo zależy od czasu jaki mam na łowienie, a także od miejsca gdzie łowię ,drugą linię nęcę czymś  i porównuję co działa lepiej ,mi się takie łowienie dla przykładu sprawdza i podoba ;)

Bombay

  • Gość
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #41 dnia: 21.03.2021, 21:54 »
.

Co do zanęt o tak grubej frakcji,to jednak zalecam ostrożność,zwłaszcza na wodzie stojącej. Tu trzeba wyczucia i dużej cierpliwości,rozpoznania miejsca,bo inaczej przekarmicie,albo w ogóle odstraszycie ryby,chyba że plan jest nęcenia długofalowego.
Trochę inaczej. Stosując ta zanętę trzeba być świadom faktu czy wogole w łowisku są duże ryby i czy są szanse jej złowienia. tam gdzie nie ma dużej ryby to nie ma co oczekiwać rezultatów.

Ja obserwuje tylko powierzchnię wody jak widać Lechy to już z główki. Jednak to typowo rekreacyjne łowienie z dużą porcją cierpliwości.

Offline Zssido

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 15
  • Lokalizacja: Opalenica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #42 dnia: 21.03.2021, 22:07 »
Panowie a co z domowych bądź starych zapomnianych przynęt na złotego karasia? Bo mam fajna woda ze złotymi karasiami albo bardzo ciężko je skusić do brania

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #43 dnia: 21.03.2021, 22:14 »
Panowie a co z domowych bądź starych zapomnianych przynęt na złotego karasia? Bo mam fajna woda ze złotymi karasiami albo bardzo ciężko je skusić do brania
Miód. Tzn. dodany do ciasta ;)
I pszenica na słodko.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Makaron mleczny i inne specjały
« Odpowiedź #44 dnia: 21.03.2021, 22:20 »
Panowie a co z domowych bądź starych zapomnianych przynęt na złotego karasia? Bo mam fajna woda ze złotymi karasiami albo bardzo ciężko je skusić do brania

Kuku zalane miodem z wódką (słoiczek postawić na okno nasłonecznione,albo troche podgrzać od spodu zapalniczką),ciasto z czosnkiem też super. Kiedys kiedyś,tak łowiłem karasie na spławik.Ciasto z kaszy świetny temat,aż w Metodzie wrócę do niego.

Bombay: to podstawa ,wiadomo,dla tego trzeba poznać zbiornik.