Autor Wątek: Zanęta Browning  (Przeczytany 2722 razy)

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Zanęta Browning
« dnia: 30.03.2021, 20:10 »
Witam. Dzisiaj będąc w sklepie wędkarskim zauważyłem nowe zanęty Browninga na półce. Sprzedawca je zachwalał, że niby lepsze od Mvde. Mam kilka swoich sprawdzonych mieszanek, lecz myślę ze warto spróbować coś nowego. Jakie są wasze spostrzeżenia dotyczące tych zanęt. Będę łowił głównie na niewielkich płytkich jeziorach, czasami wolnoplynący kanał na klasyk feeder. Nastawiam się na lina, karasia. Pozdrawiam.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #1 dnia: 30.03.2021, 21:12 »
Moje spostrzeżenie jest takie, że sprzedawca zawsze będzie zachwalał nowy towar, żeby go sprzedać ;)
Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #2 dnia: 30.03.2021, 21:17 »
Napisze tak, idź do sklepu i zapytaj tego miłego Pana kto dla Browninga produkuje te zanety, pewnie nie będzie wiedział ( po co mu wiedzieć ) on tylko sprzedaje :'( niech się dowie a potem sam sobie odpowiesz na pytanie czy lepsze od MVDE :D Czasami mam wrażenie że niektórzy sprzedawcy czy właściciele sklepów to chyba za kare sa w tych sklepach.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #3 dnia: 30.03.2021, 21:22 »
Jak niedrogie to weź nie próbę, może to będzie strzał w 10tkę ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #4 dnia: 31.03.2021, 06:09 »
No fakt trzeba spróbować. Cena za paczkę Browninga 16 zł a za Mvde 15 zł. Jak do tej pory dwa ostatnie lata wędkowalem na Harisona, no i trzeba dorzucić w tym sezonie coś nowego. Jak nie sprawdzę to się nie dowiem co lepiej będzie działać na mojej wodzie. Po sezonie zdam recenzję. Dzięki za pomoc. :beer:

Bombay

  • Gość
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #5 dnia: 31.03.2021, 08:48 »
Napisze tak, idź do sklepu i zapytaj tego miłego Pana kto dla Browninga produkuje te zanety, pewnie nie będzie wiedział ( po co mu wiedzieć ) on tylko sprzedaje :'( niech się dowie a potem sam sobie odpowiesz na pytanie czy lepsze od MVDE :D Czasami mam wrażenie że niektórzy sprzedawcy czy właściciele sklepów to chyba za kare sa w tych sklepach.
Autentycznie nie słyszałem większej bredni od lat.
Co zmienia wiedzą na temat tego kto co i gdzie produkuje?

Najbardziej irytujące g tematyce zanęt wędkarskich jest fakt sugerowania się nazwami, markami itd.
Żaden fachowiec (domorosły) nie zaprząta sobie głowy by jedna zanętę sprawdzić na kilku łowiskach przy różnych sposobach domeczenia a tym bardziej nie jest w stanie zrozumieć że zanęta to tylko część układanki.
W zawodach najważniejsze jest eliminowanie błędów dlatego traper dominuje w GPRiX od lat mimo że wielu uważa ich mieszanki za dziadostwo ale i tak wygrywają dzięki taktyce.
Taktyka też jest ważna w niedzielnym łowieniu bo bezmyślne jest kupno drogiej zanęty bez umiejętności prawidłowego dowilżenia to bezsensowna strata pieniędzy.
Czy będzie to mvde, sensas, browning czy champions feed to nie ma znaczenia liczy sie umiejętność ich stosowania.

Mój szanowny teść który przez lata miał sklep wędkarski zawsze powtarzał, że najgorszy jest klient fachowiec co przychodzi filozofować a nie po zakupy. Jak ktoś prowadzi sklep to po to by zarobić a nie po to by być Wikipedią wędkarstwa. Jak chcesz sprawdzone mieszanki to kupuj mvde czy sensas bez zawracania dupy sobie czymś o czym się nie ma pojęcia.
Swoją drogą jak kupujesz chleb w biedzie interesujesz się gdzie on powstał? Jak kupujesz telefon zastanawiasz się gdzie wyprodukowano elementy SMD? Jak kupujesz 20 letnie E46 to myślisz gdzie powstał jej stukający wahacz? Tak samo jest zanęta może powstać byle gdzie byle była skuteczna dzięki jej umiejętności stosowania a nie dzięki temu gdzie i co powstało. To kompletnie bez sensu.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #6 dnia: 31.03.2021, 11:04 »
Bez sensu jest tkwić w branży w której nie ma się zielonego pojęcia o swoich produktach.

Jak idziesz do euro rtv agd to też oczekujesz, że sprzedawca nie będzie umiał słowa powiedzieć o lodówce czy odkurzaczu? Co to ma za znaczenie co ja sobie będę robił z tym odkurzaczem? Mogę sobie dupe wozić na nim po domu, nie jego sprawa! On ma na moje pytanie odpowiedzieć, wiedzieć cokolwiek, choćby w teorii, a najlepiej w praktyce.

Ja na takie sklepy jestem wyczylony, sam mam ich wokół siebie pełno. Zero pojęcia, tylko filozofować potrafi (właściciel) jakie to bzdury youtuberzy pokazują... Raz nawet na mnie naskoczył gość i zagroził, że w przyszłości odmówi obsłużenia mnie. Jaki miał powód? Jego argument brzmiał, że przychodzę do niego tylko po robaki :facepalm: stwierdził, cytuje "Kup se robaki tam gdzie kupujesz zanęty, albo zacznij je kupować u mnie, jak nie to nie przychodź Pan..."
Polski lokalny sprzedawca sprzętu wędkarskiego A.D. 2021!

Faktycznie, jak się rozejrzałem wokół to choćbym chciał to to nie mam gdzie zostawić złotówki więcej, bo sprzęt to sam badziew, od lat leżący i kurzacy się na półce.

A teraz skonfrontuj to z np Drapieżnikiem który odpisze Ci na maila, doradzi, sprowadzi sprzęt zza granicy, ma super firmy, i sami są pasjonatami. Albo taki feedersklep który promując mocno też uczy wędkarstwa poprzez kanał na YouTube i osoby takie jak Moska czy Kurzepa.

Do takich ludzi świat należy i ja nie ma wyboru. Raz że nie ma takiego sprzętu jaki szukam u mnie, dwa że chce wspierać takie sklepy jak D. czy FS po to by trwały, rozwijały się z korzyścią dla mnie również. :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #7 dnia: 31.03.2021, 11:41 »
Azymut jestem jak najbardziej za.
Szczególnie w sklepach prowadzonych bardzo długo przez jedną osobę widać takie nastawienie, rodem z PRL. Do tego dochodzi nieogarnięcia magazynu fizycznego i pozycji w sklepie/na allegro co jest niesamowicie denerwujące, zdarzało mi się 3 razy zamawiać kołowrotek z różnych sklepów i go nie dostać mimo, że był "na stanie-wysyłka natychmiastowa".
Stąd się tez biorą opinie, że na komercję musi być kij minimum 3,60 100g bo inaczej kaper połamie :facepalm:
Jeśli ktoś nie nadąża za postępem technologicznym to widocznie średnio się nada do swojej branży, to tak jak pracować w IT znać się tylko na Windowsie 98...

Co do zanęt Browninga, ja mam chęć spróbować w tym sezonie, jak będą słabe zrobię mieszankę z MMM i Peletmi.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #8 dnia: 31.03.2021, 12:21 »
Najlepiej to się kierować swoją głową ,podpytać oczywiście można chociażby na naszym zacnym forum ;) ale na pewno nie wierzyć ślepo w filmiki Youtube. Tam nie ma nic za darmo i wszędzie jest marketing i interesy. No chyba ,że są to filmu Luka on się nam jeszcze nie skomercjalizował :bravo:


Pozdrawiam Łukasz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #9 dnia: 31.03.2021, 17:13 »
Napisze tak, idź do sklepu i zapytaj tego miłego Pana kto dla Browninga produkuje te zanety, pewnie nie będzie wiedział ( po co mu wiedzieć ) on tylko sprzedaje :'( niech się dowie a potem sam sobie odpowiesz na pytanie czy lepsze od MVDE :D Czasami mam wrażenie że niektórzy sprzedawcy czy właściciele sklepów to chyba za kare sa w tych sklepach.
Autentycznie nie słyszałem większej bredni od lat.
Co zmienia wiedzą na temat tego kto co i gdzie produkuje?

Najbardziej irytujące g tematyce zanęt wędkarskich jest fakt sugerowania się nazwami, markami itd.
Żaden fachowiec (domorosły) nie zaprząta sobie głowy by jedna zanętę sprawdzić na kilku łowiskach przy różnych sposobach domeczenia a tym bardziej nie jest w stanie zrozumieć że zanęta to tylko część układanki.
W zawodach najważniejsze jest eliminowanie błędów dlatego traper dominuje w GPRiX od lat mimo że wielu uważa ich mieszanki za dziadostwo ale i tak wygrywają dzięki taktyce.
Taktyka też jest ważna w niedzielnym łowieniu bo bezmyślne jest kupno drogiej zanęty bez umiejętności prawidłowego dowilżenia to bezsensowna strata pieniędzy.
Czy będzie to mvde, sensas, browning czy champions feed to nie ma znaczenia liczy sie umiejętność ich stosowania.

Mój szanowny teść który przez lata miał sklep wędkarski zawsze powtarzał, że najgorszy jest klient fachowiec co przychodzi filozofować a nie po zakupy. Jak ktoś prowadzi sklep to po to by zarobić a nie po to by być Wikipedią wędkarstwa. Jak chcesz sprawdzone mieszanki to kupuj mvde czy sensas bez zawracania dupy sobie czymś o czym się nie ma pojęcia.
Swoją drogą jak kupujesz chleb w biedzie interesujesz się gdzie on powstał? Jak kupujesz telefon zastanawiasz się gdzie wyprodukowano elementy SMD? Jak kupujesz 20 letnie E46 to myślisz gdzie powstał jej stukający wahacz? Tak samo jest zanęta może powstać byle gdzie byle była skuteczna dzięki jej umiejętności stosowania a nie dzięki temu gdzie i co powstało. To kompletnie bez sensu.

Kolego brednie to Ty wypisujesz jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia kto, gdzie i jak produkuje. Czyli wychodzisz z założenia że wszyscy bez różnicy produkują to samo wedle jednego opracowanego schematu. Z tego co widze nie znasz kompletnie rynku zanetowego i dla ciebie cokolwiek opakowane w firmowy worek to jedno i to samo :facepalm:
Do pozostałych porównan to już nie będę się odnosił bo naprawde piszesz bzdury ( dla ciebie wachacz to wachacz :D :P a że jeden wytrzymuje 5 tys a drugi 60 tys to dla Ciebie bez różnicy :)
Założyciel wątku to nie jest zawodnik wyczynowy tylko jak mniemam wędkarz rekreacyjny i w sklepie pracownik powinien rzetelnie go obsłużyć a nie gadac dyrdymały lub sprzedawać towar którego nikt nie chce lub ma na nim największą marże.Tyle odemnie Dużo Zdrówka :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline wojtas1986

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #10 dnia: 31.03.2021, 18:26 »
Dwa sezony temu kupiłem Browning Grand Slam, Sweet Bream i M7. Najlepsza na dość głębokim kanale okazała się mieszanka Grand Slam z M7 do tego kastery i topione białe robaki. Udało mi się w łowisko sciągnąć bardzo upasione krąpie, a pośród nich spore leszcze.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #11 dnia: 31.03.2021, 18:46 »
W zawodach najważniejsze jest eliminowanie błędów dlatego traper dominuje w GPRiX od lat mimo że wielu uważa ich mieszanki za dziadostwo ale i tak wygrywają dzięki taktyce.

Z dobrą taktyką to można wygrać zawody w zbieraniu grzybów ;)

Traper nie startuje przy użyciu seryjnych zanęt ze sklepu. Mają specjalnie robione dla swoich zawodników pod konkretne łowisko i dzięki temu mają przewagę. Oczywiście zawsze możesz słuchać teścia.

Założyciel wątku powinien omijać sklep i polecić to samo innym.

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #12 dnia: 02.04.2021, 17:07 »
No właśnie co do sklepu to chyba tak zrobię, ponieważ to już kolejny raz kiedy sprzedawca zamiast doradzić co się akurat sprawdza wciska kit że to a nie tamto jest takie och ach, grunt aby sprzedać. Mam ten komfort, że drugi sklep prowadzi mój znajomy i zawsze coś tam doradzi. Jest wędkarzem ze sporym stażem, wędkuje na podobnych zbiornikach, rozmawia z ludźmi więc wie co akurat w trawie piszczy. Co do zanęt Browninga to zakupię przez neta kilka paczek i sprawdzę w tym sezonie. :thumbup:

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zanęta Browning
« Odpowiedź #13 dnia: 03.04.2021, 13:30 »
Nastawiam się na lina, karasia.

Na liny i karasie z płytkich starorzeczy sprawdziła mi się słodko-brązowa zanęta Grand Slam (+ kopra-melasa i ciasteczkowy dodatek MVDE Cookie Dough), a na liny i leszcze słodko-rybny Tench (+ kopra-melasa i rozdrobnione pieczywko typu brown cumb vel chapelure bruin, które sprawia, że mieszanka zawierająca mączkę rybną staje się bardziej puszysta).