Autor Wątek: Konopie  (Przeczytany 90347 razy)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #390 dnia: 22.03.2021, 12:25 »
Na rzekę zanętę moczę wodą w której gotowały się konopie.  Natomiast całe konopie dawkuję podczas nabijania koszyka.  Czasem daję szczyptę, czasem więcej a czasem wcale.  Ugotowane konopie nie rozmywają się i  pozostają na dnie przytrzymując ryby w miejscu nęcenia.  Podobnie używam pęczaku, połówek grochu, pelletu , robaków czy kuku  które także mam ze sobą.   Nigdy nie  mieszam tych dodatków z całą przygotowaną zanętą.  Dodaję je podczas ładowania  koszyka. Łowię feederem na środkowej Wiśle  prawie 40 lat  i taki sposób uważam za najlepszy bo umożliwia eksperymenty i dopasowanie się do  sytuacji i gustów ryb w danym dniu.
Wiesiek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #391 dnia: 22.03.2021, 21:54 »
To zanętę robimy o takiej samej ideii,tyle,że ja lubię dodać mikropeletu ,a baza na leszcza,to również mielony pelet,zwłaszcza w Metodzie.
Konopie rozgniatam tylko do leszczowej zanęty. Ogólnie,to nie wiem skąd przekonanie,że leszcz nie lubi konopii,ja mam inne doświadczenia,tyle,że pełne ziarna powodują falowe brania,a rozmiękczone to eleminują.

Zdarzyło mi się kilka razy, że zanęcanie wyką działało selektywnie i brały tyko leszcze. Znam tylko jedno takie miejsce więc muszą być przyzwyczajone do takiej zanęty. Nie reagują na konopie i można nęcić dwa miejsca.

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #392 dnia: 26.03.2021, 04:24 »

 Ogólnie,to nie wiem skąd przekonanie,że leszcz nie lubi konopii
Kiedyś czytałem że nie lubi porażonych konopi ale nie mam w tym temacie doswiadczenia
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #393 dnia: 26.03.2021, 06:56 »
Oglądałem kiedyś jakiś program, w którym gościu wspominał, że jak kiedyś zabierał jeszcze ryby, to z miejscówki nęconej konopią płocie były nią wypchane, a w leszczach nie było wcale.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 36
Odp: Konopie
« Odpowiedź #394 dnia: 24.05.2021, 14:32 »
Niestety przejrzałem wątek i nie znalazlem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy przy neceniu ziarnem linów, płoci jest jakaś proporcja jaka jest odpowiednia ilość konopii?

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #395 dnia: 24.05.2021, 14:51 »
Ja w sezonie nęce jednym, prawie pełnym, mieszkiem procy Guru Catapult. Na dzień dobry leci przynajmniej 5 strzałów, później donęcam w trakcie sesji.

W zależności od aktywności ryb trzeba dostosować tempo podawania ziaren w łowisko.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Konopie
« Odpowiedź #396 dnia: 24.05.2021, 15:23 »
Niestety przejrzałem wątek i nie znalazlem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy przy neceniu ziarnem linów, płoci jest jakaś proporcja jaka jest odpowiednia ilość konopii?

Rozumiem, że chodzi o nęcenie bezpośrednio przed łowieniem lub w jego trakcie. Ogólnie rzecz biorąc, sensowna ilość zależy każdorazowo od aktywności oraz ilości konopiożernych ryb w łowisku. Jeżeli chodzi o płocie, dodaję garsteczkę do mieszanki zanętowej (jeżeli takowej używam), a potem donęcam procą po kilka - kilkanaście nasion, dostosowując intensywność donęcania do intensywności brań. Łowiąc w rzece, niekiedy na początku zapodaję procą 3 - 5 większych dawek (po kilkadziesiąt nasion).

Jeżeli chodzi o liny, dodaję garsteczkę do mieszanki, ale (ewentualne) luźne donęcanie ograniczam do białych robaków, kasterów lub niewielkich dawek kukurydzy (kilka ziaren).

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #397 dnia: 24.05.2021, 15:42 »
Niestety przejrzałem wątek i nie znalazlem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy przy neceniu ziarnem linów, płoci jest jakaś proporcja jaka jest odpowiednia ilość konopii?

Rzucam kilka razy łyżką zanętową na początku. Później donęcam, kilkanaście ziaren co 5 minut. Musisz dobrać doświadczalnie co sprawdza się na Twojej wodzie.
Łatwo jest przekarmić płocie i musisz dobrać ilość zanęty do ilości ryb.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #398 dnia: 24.05.2021, 15:52 »
Warto też wspomnieć, że na konopie pozytywnie reaguje praktycznie każdy białoryb.

Lin, płoć, karp czy amur to głównie te gatunki są utożsamiane z konopiami, ale również i karaś i leszcz wchodzą ochoczo w nęcone miejsce. Bardzo uniwersalne i skuteczne ziarno.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #399 dnia: 24.05.2021, 16:00 »
Konopia to najbardziej uniwersalne i bezpieczne ziarno. Nie przekarmi ryb,dobrze je wabi,długo utrzymuje w polu . Używam praktycznie zawsze tego ziarna i jeżeli trafiam w trasę ryb,albo dobrze namierze miejsce żerowania,konopia zawsze mi się sprawdza. To ziarno,jest również doskonałe do nęcenia długofalowego,wraz z kukurydzą,bobikiem,peletem.
Ogólnie polecam i nie ma granicy w jego ilości. Czasami schodzi mi litr w trakcie 5-6godz i to nie jest za dużo.

Offline szuwary fishing

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konopie
« Odpowiedź #400 dnia: 24.05.2021, 16:53 »
Niestety przejrzałem wątek i nie znalazlem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy przy neceniu ziarnem linów, płoci jest jakaś proporcja jaka jest odpowiednia ilość konopii?

Popołudniowe 6-7 godzin łowienia, 2kg zanęty plus 0,5kg konopi i na pewno nie jest to zbyt dużo ziaren ;) polecam zostawić wodę po gotowaniu konopi i jak ostygnie użyć jej do rozrobienia zanęty

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Reputacja: 36
Odp: Konopie
« Odpowiedź #401 dnia: 25.05.2021, 17:39 »
Dzięki za podpowiedzi :) Pierwszy raz używam konopi na większą skalę i bałem się, że może ze względu na oleistość konopi można przesadzić. A że ten sezon jest tragiczny, to szukam przyczyn braku aktywności ryb w nęconych miejscówkach.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #402 dnia: 25.05.2021, 18:19 »
Przyczyna taka,że pogoda marna,zimna,mokra i zmienna.
Nęcę kilka miejsc i jest tak sobie,także nie ma co szukać błędów w taktyce,tylko być konsekwentny. Ten rok jest po prostu trudny.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Konopie
« Odpowiedź #403 dnia: 25.05.2021, 18:27 »
A ile je czasu gotujesz żeby ładnie wykiełkowała? Mi po 12h moczenia i 2h gotowania w szybkowarze nic nie puściła.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #404 dnia: 25.05.2021, 18:32 »
Mocze około 24h czasem trochę krócej.
Gotuje 20-30min i większość jest popękana.