Autor Wątek: Lucio i pan Stach  (Przeczytany 47668 razy)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 859
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #120 dnia: 24.05.2020, 10:15 »
Wędkarstwo Francuskie tez ma swojego "kangura" za uszami :P

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #121 dnia: 25.05.2020, 11:21 »
Pamiętam tego Dawidka z jednego filmu, jak łowił 'węgorze' w kwietniu, czyli szczupaki, na trupka. A po złowieniu jednego obszedł się z nim tak fatalnie, że film był znacząco pocięty, pokazał jednak później szczupaka w panierce z piachu. Jak dla mnie masakra - bo w takim stanie należy wyciągnąć wędki z wody przede wszystkim, nie zaś strugać wielkiego łowcę :facepalm:


Wczoraj łowili "klenie" na pęczek rosówek, a że klenie agresory to za przypon służyła stalka..


Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #122 dnia: 25.05.2020, 13:02 »
Ogólnie staram się nie hejtować jego twórczości, bo odbiorcy jego filmów oczekują od nich takiego biesiadno - swojskiego klimatu, a nie jakiś super porad. I jak widać oglądalnością bije wielu. Po prostu Lucio podobnie jak PZW jest odzwierciedleniem polskiego społeczeństwa. Jego większej części. Jaki kraj takie PZW. Jakie PZW takie polskie wędkarstwo. Jakie polskie wędkarstwo takie i filmy Lucia. Proste równanie :P  Ma on tam swoje koło, coś robi, działa, krytykuje PZW i ja to szanuje.

Natomiast trochę śmiać mi się właśnie chciało (bo obejrzałem ten film po Waszych wpisach) nie tylko z tego zestawu na klenia, ale przede wszystkim z jednego z jego tekstów. Stwierdził on w trakcie wypuszczania leszcza z haczykiem w przełyku, że wszystkie ryby jednakowo kocha i nie chce aby ryba się męczyła. I ok szanuję wypuszczanie ryb z głęboko połkniętymi haczykami, bo od lat są badania, że mają one spore szanse na pozbycie się niechcianego "prezentu" od wędkarza. Jednak tego samego leszcza  wcześniej proponował koledze.... na żywca ;D Dlatego nie lubię gdy ktoś na siłę próbuje dorabiać na filmach "właściwą" otoczkę, bo taką sztuczność łatwo wychwycić.

Online mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #123 dnia: 25.05.2020, 13:28 »
Panowie - jacy polacy - taka potrzeba relaxu.
Lucio dostarcza to wszystko.
A jak widzać ludzią się to podoba.... :P
Maciek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #124 dnia: 25.05.2020, 22:45 »
Dla mnie filmy Lucia ze Stachem to chyba najlepsze filmy, jakie obejrzałem w sieci. Bardzo wiele z nich wyniosłem, sposoby Stacha naśladuję w metodzie z dużym powodzeniem do dziś. Lucio dobrze się sprawił, jako operator kamery i jako reżyser. Filmy są bardzo dobre jakościowo, zarówno pod względem obrazu, jak i dźwięku. Sekwencja ujęć też jest bardzo dobrze dobrana. Oczywiście pierwszy aktor Stachu jest tym, dla którego te filmy chce się oglądać.

Zachęcony filmami ze Stachem obejrzałem ze dwa filmiki Lucia bez Stacha. I więcej nie chcę już oglądać. To jest zupełnie inna galaktyka.

Niniejszym protestuję o umieszczanie w wątku "Lucio i pan Stach" komentarzy do innych filmów Lucia.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline LaRue

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #125 dnia: 25.05.2020, 23:10 »
:beg:

Offline LaRue

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #126 dnia: 25.05.2020, 23:15 »


Zachęcony filmami ze Stachem obejrzałem ze dwa filmiki Lucia bez Stacha. I więcej nie chcę już oglądać. To jest zupełnie inna galaktyka.

Niniejszym protestuję o umieszczanie w wątku "Lucio i pan Stach" komentarzy do innych filmów Lucia.

Przyłączam się do protestu - film ze Stachem to film godny polecenia, film Lucia bez Stacha ... hmm, każda potwora znajdzie amatora

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #127 dnia: 26.05.2020, 17:11 »
Po prostu Lucio podobnie jak PZW jest odzwierciedleniem polskiego społeczeństwa. Jego większej części. Jaki kraj takie PZW. Jakie PZW takie polskie wędkarstwo. Jakie polskie wędkarstwo takie i filmy Lucia. Proste równanie :P 

I to jest sedno. Idealne podsumowanie - nie ma co się dziwić , że lucio ma tyle odbiorców. Żyjemy w kraju gdzie 90% ludzi słucha disco polo i ogląda filmy vegi.

Nie rozumiem czego niektórzy się bulwersują na to co prezentuje w filmach lucio . Przecież tak właśnie wygląda wędkowanie większości członków PZW :D Urwanie się od żony/dzieci i chlanie na umór ze znajomymi. Każdy z nas widział to setki razy nad wodą.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #128 dnia: 27.05.2020, 10:46 »

Nie rozumiem czego niektórzy się bulwersują na to co prezentuje w filmach lucio . Przecież tak właśnie wygląda wędkowanie większości członków PZW :D Urwanie się od żony/dzieci i chlanie na umór ze znajomymi. Każdy z nas widział to setki razy nad wodą.

Niektórzy bowiem są zaniepokojeni, co zacznie robić młodzież, wzorująca się na takim idolu z Rzeszowa. Wielu otrzymuje przekaz, że wędkarstwo to też chlanie lub jaranie, nieodzowny dodatek :)

Właśnie - widzieliśmy wiele rzeczy nad wodą, pytanie jak to zmienić. Między innymi przez takie filmy pewnych rzeczy zmienić się nie daje. Z jednej strony mamy towarzystwo wzajemnej adoracji jakim jest środowisko działaczy PZW robiące własny folwark od 1989 roku, z drugiej wędkarzy, co niczym 'szlachcice na zagrodzie równi są wojewodzie'. I potem się okazuje, że wielu rzeczy zmienić nie sposób.
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #129 dnia: 02.06.2020, 03:56 »

Nie rozumiem czego niektórzy się bulwersują na to co prezentuje w filmach lucio . Przecież tak właśnie wygląda wędkowanie większości członków PZW :D Urwanie się od żony/dzieci i chlanie na umór ze znajomymi. Każdy z nas widział to setki razy nad wodą.

Niektórzy bowiem są zaniepokojeni, co zacznie robić młodzież, wzorująca się na takim idolu z Rzeszowa. Wielu otrzymuje przekaz, że wędkarstwo to też chlanie lub jaranie, nieodzowny dodatek :)

Właśnie - widzieliśmy wiele rzeczy nad wodą, pytanie jak to zmienić. Między innymi przez takie filmy pewnych rzeczy zmienić się nie daje. Z jednej strony mamy towarzystwo wzajemnej adoracji jakim jest środowisko działaczy PZW robiące własny folwark od 1989 roku, z drugiej wędkarzy, co niczym 'szlachcice na zagrodzie równi są wojewodzie'. I potem się okazuje, że wielu rzeczy zmienić nie sposób.

Obawiam się, że czy Lucio będzie na YouTube, czy nie, to zachowanie co poniektórych będzie takie samo. Co gorsza, nie wiem czy problem jest w samym piciu a nie w tym co siedzi w głowach delikwentów. Gwarantuje, że gdyby mi się zdarzyło nawalić na rybach (całe wieki nie miałem okazji być na rybach w stanie wskazującym) to wędkarz na sąsiednim stanowisku by tego nie zauważył, chyba że wpadłby z wizytą.

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #130 dnia: 28.06.2020, 19:04 »
Na filmach dotyczących method feeder Stanisław Karwacki wykorzystuje kolorową mieszankę pelletów. Wiecie może co wchodzi w skład tej mieszanki, jakie pellety? Na jednym z filmów jest mowa o mieszance pelletu Skreting, pelletu o smaku kryla, pelletu Miros Ringers (???), pelletu N2 (a może M2)? Co do dwóch ostatnich składników niestety nie jestem pewnien.
Marcin

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #131 dnia: 28.06.2020, 19:11 »
Pellet Marosa i Ringers R2. ;)
Piotr

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #132 dnia: 28.06.2020, 19:14 »
Dziękuje. No i mamy cały magiczny miks rozpracowany :)
Marcin

Offline Corbi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Trzęsacz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #133 dnia: 28.06.2020, 19:34 »
Według mnie filmy Lucia z Panem Stachem są bardzo dobrze wyprodukowane. Przekazana w nich jest spora ilość wiedzy, która na pewno przyda się innym. Od Pana Stacha można się wiele nauczyć. Mogę polecić te filmy każdemu, kto zaczyna przygode z wędkarstwem oraz tym którzy w wędkarstwie siedzą od lat.
Nie wiem dlaczego tutaj jest poruszany temat alkoholu, nie widziałem aby Pan Stach z Luciem razem pili nad wodą.
Zauważyłem, że jak w innym temacie zacznie się off top, jest szybko wyłapywany, natomiast tutaj wiele postów jest na temat nie związany z tytułem i jest to kontynuowane.

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #134 dnia: 22.07.2020, 21:02 »
Pellet Marosa i Ringers R2. ;)

Dziś przeglądając pellety 2 mm Ringersa trafiłem na pellety Ringers Micros. Tak więc w związku z mieszanką pelletów Pana Stanisława nie chodzi przypadkiem o jeden ze składników pellet Micros Ringersa na nie pellet Maros? ;)
Marcin