Autor Wątek: Lucio i pan Stach  (Przeczytany 47489 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #75 dnia: 12.01.2020, 16:24 »
Azymut..."Absolutnie nie mam nic Stachowi do zarzucenia, ale mam mieszane uczucia do twórcy tego kanału i Pana Karpia, że musieli użyć Stacha by nadać "sens" oglądaniu tego filmu, i zamiast nowej lekcji wędkowania ze Stachem dostaliśmy kicz umiejętności wędkarskich Pana Karpia wraz z namolną prezentacja swoich produktów..." To nie jest krytyka, sorry.
Ale tak jak powiedziałem, każdy sam niech spróbuje nakręcić godzinny film z grudniowej zasiadki, w tym pokazać tylko samo karpiowanie. Obawiam się, że oglądalibyśmy "Śmierć w Wenecji" :)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #76 dnia: 12.01.2020, 16:42 »
Ja tu widzę podwójne standardy ;) Faktycznie jest to chyba najsłabszy film z Panem Stachem do tej pory i ten świetny wędkarz został wykorzystany bardziej jako uwiarygodnienie skuteczności przynęt ale myślę, że odbiór tego filmu jest jaki jest przez postać jego twórcy - celebryty. Czy MC Karp zrobił tam coś złego?

Sorry ale jak widzę na yt pokaz najskuteczniejszych przynęt / zanęt i okazuje się że najbardziej sprawdzają się czinkersy, najlepsza zanęta to epidemia do której należy użyc zalewy epidemia CLS a pellet nr 1 to epidemia 2mm (wszystko nagrane w bluzie feeder bait) to jakoś nie widzę tu głosów oburzenia ;)

I nie chodzi mi o to, aby kogoś obrażać - sam oglądam filmy Ani i uważam, że są świetne ale niektóre  odbieram jako nachalną reklamę. Ja nie mówię że feeder bait jest zły - ba, uważam, że jest świetny nie wnikając w skład u mnie najskuteczniejsze zanęty to mmm oraz konopia ochotka na równi , zalewy również mi się sprawdzają lepiej niż zachodnich "znanych" marek. Ale przynęty uważam za mocno średnie, pellet kiepski (a biorąc pod uwagę kryterium jakość/cena - tragiczny).

Dlatego nie uwierzę, że komuś w ocenie pod względem skuteczności sprawdzają się produkty akurat jednej marki.

Podobny test zrobił Dawid (jeden z moich top 3 twórców na yt którego uwielbiam oglądać) - zachwalił FB zanęty, przynęty powtatzając chyba 5x w filmie w wielką pewnością że są zrobione z najlepszych składników. Ale o ocenie testowanego pelletu już nie wspomniał. Już nie mówiąc o tym że za 20 zł dostajemy 800g pelletu który moim zdaniem jakościowo mocno odbiega od pelletów typu coppens czy skretting in minus. A o cenie w rzetelnej recenzji warto było by wspomnieć :)

Często meus jest krytykowany za nachalną reklamę. Ale ta nachalna reklama to głównie wrzucane zdjęcia nadesłane przez  wędkarzy - amatorów, którzy łowią okazy na ich przynęty . Mnie osobiście taka reklama razi zdecydowanie mniej niż zachwalanie produktów przez wędkarskie autorytety na yt :)


Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #77 dnia: 12.01.2020, 17:23 »
Ciekawi mnie  bardzo ta zaneta power fish bo jesli to 50 % maczek rybnych i kolejne 50 % kruszone dumble i pellety to cena 12.5 pln jest mega atrakcyjna.
.  A co ma przy takim składzie sklejać mieszankę? A co do maczek rybnych to niestety, ale mączka mączce nie równa. Odpad można kupić za grosze, ale oprócz tego że śmierdzi nie ma innych zalet.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #78 dnia: 12.01.2020, 17:38 »
Mam takie przemyślenie odnośnie tego tematu, nieskierowane bynajmniej to żadnego z Was. Gdybym kręcił filmy, a mój kolega produkował towar na rybki, to też bym go reklamował. W dzisiejszych czasach w angielskich filmach wędkarskich reklama sprzętu oraz zanęt jest normą i nikt nie robi o to problemu, że się ktoś sprzedał. Ważne jest to co się dzieje na filmie, a nie to że ktoś mówi, że dobrze mu się łowi na towar kumpla, czy ma ciuchy Jaxona albo Prestona, bo każdy ma swój mózg i powinien rozumieć to jak wygląda dzisiejszy świat, a u niektórych w Polsce widzę dalej podejście, że na komercji to ryby biorą na pusty haczyk, a najlepiej byłoby, aby wrócić do czasów kija z leszczyny i jedynym prawdziwym wędkarstwem jest to w jego wykonaniu ;D :facepalm:.

Ostatnio jeden gość z pewnego brytyjskiego forum został testerem Koruma, to na forum i w komentarzach na youtube wszyscy mu gratulowali. Teraz kręci sobie filmy, jak odławia jelce w rzece na kij, który kompletnie jest nie pod tą rybę - czyli na power floata (choć wcześniej łowił 3x droższą Acolyte), a który to kij za darmo otrzymał od firmy Korum. Czy widać tam jakieś negatywne komentarze, że się sprzedał, czy coś ? Czy ktoś mu teraz wytyka: "facet weź zmień kij, bo on jest na brzany i karpie, a nie na jelce" ? Nie. Dalej mu wszyscy gratulują połowów, jak i filmów.

A u nas jakby coś takiego było, to jeden z drugim życiowy specjalista od połowów wytknąłby mu, że kij nie ten, że powinien łowić w innym miejscu, innym towarem nęcić, że się sprzedał itp. itd. U nas jak coś zareklamujesz, to tak jakbyś czyjąś matkę zabił. Skala hejtu w polskim internecie jest taka, że obecnie śledząc dużo zagranicznych stron internetowych w kilku językach, tylko w Polsce widzę taki totalny rynsztok z falą hejtu. Nie wiem skąd się to bierze? Narodowa cecha? A później się ludzie dziwią, że twórcy albo wyłączają komentarze, co by nie męczyć wzroku przemyśleniami debili, tak jak robi to Górek na swoim kanale albo w ogóle rezygnują z nagrywania.

Mnie Lucio w ogóle nie interesuje, bo jego filmy nie mają dla mnie wartości merytorycznej, ale ja to jestem ja i tysiące osób mogą mieć odmienne zdanie.
Ma sporo fanów i chwała mu za to, bo każdy kto promuje wędkarstwo w dzisiejszym znaczeniu, a nie "mięsojebctwo" powinien zasługiwać na szacunek. Pana Stanisława lubię posłuchać, ale nie mam do niego pretensji, że promuje towar kumpla. Też bym to robił, gdybym tworzył filmy wędkarskie. Z tego całego filmu to śmieszyła mnie jedna rzecz - baner reklamowy na stanowisku łowiącego producenta :P Jednak z drugiej strony jak można mieć pretensje do kogoś kto w dobie powszechnej konkurencji, również tej z zagranicy, pośród potentatów próbuje sprzedać swój towar ? Rynek zweryfikuje czy ma dobry towar, czy nie. 

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #79 dnia: 12.01.2020, 17:39 »
Osobiście lubię filmy,które coś wnoszą np.MRK, według mojej oceny to jedna z najlepszych produkcji ,dlatego ,że można się coś ciekawego dowiedzieć , nauczyć ,podpatrzeć , a potem iść nad wodę i spróbować łowić w podobny sposób ;)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #80 dnia: 12.01.2020, 17:45 »
A co do maczek rybnych to niestety, ale mączka mączce nie równa. Odpad można kupić za grosze, ale oprócz tego że śmierdzi nie ma innych zalet.

To uważasz, że LT 94 to odpad, który tylko śmierdzi?
Piotr

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #81 dnia: 12.01.2020, 18:02 »
Witam Kolegów
Panowie znam Pana Staszka i często spotykamy sie na rzemieniu oraz wędkujemy obok siebie , dlatego postanowiłem dorzucić kilka zdań do tego tematu .
1. Pan Staszek jest naprawdę świetna osobą z ogromną wędkarską wiedza która uwielbiam się dzielić z innymi . Bardzo dużo się od niego nauczyłem mimo że prawdopodobnie wcześniej od Staszka stosowałem ( próbowałem) methody . Ogólnie w moich terenach jest kilku świetnych zawodników którzy wygrali wiele zawodów feederowych ( zawody organizowane przez Polan fishing czy Drapieżnika ). Pan Staszek jest w ścisłej czołówce .
2 . Youtuber amator wędkarstwa i producent LUCIO . Powiem szczerze że większość wędkarzy z moich terenów wręcz śmieją się z Lucia i jego ekipy amatorów bo jak sami widzicie jego filmy raczej pasują do tematyki kabaretowo- przyrodniczych a nie wędkarskich , oczywiście mowa tu o filmach bez Pana Staszka . Najgorsze jest to że gdyby Lucio poją chociaż 1/1000 wiedzy od Staszka to był by przynajmniej 10 razy lepszym wędkarzem .
3 . Dlaczego Pan Staszek występuje gościnnie w filmach Lucia ? . Jak znam Pana Staszka to myślę że on po prostu jest bardzo otwartą serdeczna osobą która uwielbia dzielić się wiedzą oraz lubi gdy się go słucha a że wiedzę ma ogromna to chwała mu za to !!!

4 MC Karp  . Według mnie ani Pan Marek ani jego kolega z drużyny nie są to wędkarze ze ścisłej czołówki tak jak Staszek . Miałem okazje konkurować z nimi na kilku zawodach na rzemieniu i zawsze byłem wyżej w sektorach od nich a wygrywał Staszek z ogromną przewagą . Jeśli chodzi o przynęty MCKarp to powiem wam że używam ich od kliku lat i naprawdę są niezłe . Według mnie znacznie lepsze od feeder baita którego producentem również są goście z moich terenów .

Odnośnie ostatniego filmu , faktycznie był gorszy , może było za dużo reklamy ale z drugiej strony podobno chodziło o pomoc dla chorego dziecka wiec :bravo: :bravo: :bravo:

Pozdrawiam :fish:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #82 dnia: 12.01.2020, 18:07 »
Kolego Bart ,super to opisałeś :beer:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #83 dnia: 12.01.2020, 18:18 »
Bart :bravo: :thumbup:

Selektor trafiłeś w punkt .
Cyt."Skala hejtu w polskim internecie jest taka, że obecnie śledząc dużo zagranicznych stron internetowych w kilku językach, tylko w Polsce widzę taki totalny rynsztok z falą hejtu. Nie wiem skąd się to bierze? Narodowa cecha? A później się ludzie dziwią, że twórcy albo wyłączają komentarze, co by nie męczyć wzroku przemyśleniami debili, tak jak robi to Górek na swoim kanale albo w ogóle rezygnują z nagrywania."

Wpełni zgadzam się z twoimi słowami. Zauważyłem że najwięcej do powiedzenia mają pseudo fachowcy ... w naszej pasji wędkarstwie to goście którzy wogóle na ryby nie chodzą lub kilka razy w roku.
Uzbrojeni w w wiedze z netu kozaczą... klikając w klawiature robią z siebie pseudo fachowców upoważnionych do krytykowania i osądzania.
A w praktyce nie mają pojęcia co piszą i co komentują bo wiedze mają z netu.
Śmieszą mnie tacy gówniarze. Nie wiem czy im z tym lepiej czy co... ale to straszne zjawisko.
Zamiast klikać w klawiature na ryby pany , a nie snuć teorie z dupy i tworzenie z siebie bóg wie kogo jak nawet sie nie ma zdjęcia z pożądaną rybą.
Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #84 dnia: 12.01.2020, 18:29 »
Bart :bravo: :thumbup:

Selektor trafiłeś w punkt .
Cyt."Skala hejtu w polskim internecie jest taka, że obecnie śledząc dużo zagranicznych stron internetowych w kilku językach, tylko w Polsce widzę taki totalny rynsztok z falą hejtu. Nie wiem skąd się to bierze? Narodowa cecha? A później się ludzie dziwią, że twórcy albo wyłączają komentarze, co by nie męczyć wzroku przemyśleniami debili, tak jak robi to Górek na swoim kanale albo w ogóle rezygnują z nagrywania."

Wpełni zgadzam się z twoimi słowami. Zauważyłem że najwięcej do powiedzenia mają pseudo fachowcy ... w naszej pasji wędkarstwie to goście którzy wogóle na ryby nie chodzą lub kilka razy w roku.
Uzbrojeni w w wiedze z netu kozaczą... klikając w klawiature robią z siebie pseudo fachowców upoważnionych do krytykowania i osądzania.
A w praktyce nie mają pojęcia co piszą i co komentują bo wiedze mają z netu.
Śmieszą mnie tacy gówniarze. Nie wiem czy im z tym lepiej czy co... ale to straszne zjawisko.
Zamiast klikać w klawiature na ryby pany , a nie snuć teorie z dupy i tworzenie z siebie bóg wie kogo jak nawet sie nie ma zdjęcia z pożądaną rybą.

Dokładnie, podpisuje się pod tym 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #85 dnia: 12.01.2020, 18:39 »
Ja np. też nie oglądam kanału Lucia (wyłącznie filmy z Panem Staszkiem) ale nie rozumiem hejtu, który się na niego wylewa. Niby wszyscy krytykują ale wysoka oglądalność z czegoś się w końcu bierze. Jest popyt na jego filmy to kanał prowadzi. Jak komuś nie pasuje, może sięgnąć po inne materiały ale niech się nie pluje...
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline andrew_xc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 10
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #86 dnia: 12.01.2020, 19:14 »
Zgadza się, ja mam taką zasadę: jak mi się nie podoba, nie oglądam. Staram się nie produkować negatywnych emocji, bo tych na codzień jest mnóstwo wokoło. Pan Staszek zawsze coś ciekawego pokaże i podpowie (ciężarek do skręcającej żyłki-super).

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #87 dnia: 12.01.2020, 19:19 »
Bart :bravo: :thumbup:

Selektor trafiłeś w punkt .
Cyt."Skala hejtu w polskim internecie jest taka, że obecnie śledząc dużo zagranicznych stron internetowych w kilku językach, tylko w Polsce widzę taki totalny rynsztok z falą hejtu. Nie wiem skąd się to bierze? Narodowa cecha? A później się ludzie dziwią, że twórcy albo wyłączają komentarze, co by nie męczyć wzroku przemyśleniami debili, tak jak robi to Górek na swoim kanale albo w ogóle rezygnują z nagrywania."

Wpełni zgadzam się z twoimi słowami. Zauważyłem że najwięcej do powiedzenia mają pseudo fachowcy ... w naszej pasji wędkarstwie to goście którzy wogóle na ryby nie chodzą lub kilka razy w roku.
Uzbrojeni w w wiedze z netu kozaczą... klikając w klawiature robią z siebie pseudo fachowców upoważnionych do krytykowania i osądzania.
A w praktyce nie mają pojęcia co piszą i co komentują bo wiedze mają z netu.
Śmieszą mnie tacy gówniarze. Nie wiem czy im z tym lepiej czy co... ale to straszne zjawisko.
Zamiast klikać w klawiature na ryby pany , a nie snuć teorie z dupy i tworzenie z siebie bóg wie kogo jak nawet sie nie ma zdjęcia z pożądaną rybą.

Dokładnie, podpisuje się pod tym 8)

Ha , ha... niby post nie celowany a wycelowany. Hm w życiu bywa tak że ten uważający sie za bardziej madrzejszego staje się :-X 8) :P :'( :facepalm: :-X
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #88 dnia: 12.01.2020, 19:35 »
Sorry ale jak widzę na yt pokaz najskuteczniejszych przynęt / zanęt i okazuje się że najbardziej sprawdzają się czinkersy, najlepsza zanęta to epidemia do której należy użyc zalewy epidemia CLS a pellet nr 1 to epidemia 2mm (wszystko nagrane w bluzie feeder bait) to jakoś nie widzę tu głosów oburzenia ;)
A ja się dziwiłem czemu ostatnio na każdym kanale wędkarskim jest promowany feeder bait :)
Zresztą jak sprzedają 1kg mieszanki za ponad 23 zł to co się dziwić (stosują paczki po 800g za 18-20zł)

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #89 dnia: 12.01.2020, 20:05 »
Ja np. też nie oglądam kanału Lucia (wyłącznie filmy z Panem Staszkiem) ale nie rozumiem hejtu, który się na niego wylewa. Niby wszyscy krytykują ale wysoka oglądalność z czegoś się w końcu bierze. Jest popyt na jego filmy to kanał prowadzi. Jak komuś nie pasuje, może sięgnąć po inne materiały ale niech się nie pluje...
Kolego z jednej strony masz rację a z drugiej nie, ponieważ jak się domyślasz 90% jego widzów to młodzież dla której taki Lucio  jest guru polskiego wędkarstwa i ta młodzież ogląda popijawy nad wodą jego ekipy. Oczywiście sprzeciwiam sie hejtowi ale na jego kanale jest wiele zadawanych  merytorycznych pytań na które zazwyczaj są chamskie odpowiedzi osób z jego ekipy . Sam kiedyś zapytałem lucia dlaczego jego produkty są tak drogie i z jakich komponentów są produkowane oraz dlaczego nikt z jego ekipy nie występuje w zawodach aby potwierdzić skuteczność tego co produkuje ? Nawet zapraszałem na zawody w rzemieniu ale oczywiście najpierw otrzymałem obraźliwe odpowiedzi a potem gdy moj komentarz zdobywał więcej polubień zostałem zbanowany .