Autor Wątek: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis  (Przeczytany 38645 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #60 dnia: 29.01.2017, 19:20 »
Emil. Cena Calyber, strasznie wywindowała. Kiedyś niecałe 2 setki. teraz Podobnie do Okumy.
Arek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #61 dnia: 29.01.2017, 19:43 »
Emil. Cena Calyber, strasznie wywindowała. Kiedyś niecałe 2 setki. teraz Podobnie do Okumy.

Regularna cena sklepowa oscylowała w granicach 300-400zł. Okazja zakupu po mniej niż 200 była dość jednorazowa, i najprawdopodobniej były to leżaki. Kto się jednak obkupił ten może się teraz śmiać :P
Czesiek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 039
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #62 dnia: 29.01.2017, 20:27 »
Póki co ta Okuma mi się widzi. Chyba, że Mistrz Czesiek mi ją z głowy wybije, a on ma dar do tego :D tak brutalnie mi wybił z głowy Slama :) wypada tylko się cieszyć, że ktoś czuwa nad moją głupotą ;) tak samo porady Arka są bardzo pomocne, ma facet cierpliwość do mnie ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #63 dnia: 29.01.2017, 20:29 »
Emil, ale Czechu niemal nie pije ;). Traktuj jego posty z przymrużeniem oka. :P
Arek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 039
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #64 dnia: 29.01.2017, 20:39 »
Emil, ale Czechu niemal nie pije ;). Traktuj jego posty z przymrużeniem oka.
Eee tam nie pije, każdy tak mówi do pierwszego litra ;)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #65 dnia: 29.01.2017, 21:13 »
Niejednokrotnie próbowałem alkoholu.
Zazwyczaj dobrze mi szło pod względem ilościowym, niestety zbyt mocno i zbyt szybko przeżywam skutki, może za mało trenuję ? :facepalm:

Emil. Okuma Raw to można powiedzieć "topowy" młynek tej firmy. Przeznaczony przede wszystkim do spinningu i taką ma też budowę. Łączy niejako moc i twardość Penna z przyjemniejszą i płynniejszą pracą. Złych opinii póki co nie słyszałem i nie czytałem, aczkolwiek nie twierdzę, że się takowe nie pojawią. Jedyne co może się nie spodobać to nawój linki. Nie jest ani zły ani dobry, taki sobie. Nie słyszałem by się komuś coś plątało w każdym razie. Moc i trwałość to główne atuty.
Jak to zwykle w katalogu Okumy bywa Raw II ma pochrzanione masy. Także wielkość 30 waży mniej więcej 320g, a 40 - 340g. Następny w kolejce 55 to już 480g bodajże.

Aby nie kupować kolejnego Zaubera możesz przyjrzeć się też Spro Operze, która nie zyskała takiej popularności i można ją dostać w dość niskich cenach (w stosunku do tego co oferuje konstrukcja). Posuw jest również na ślimaku, dzięki czemu ładnie układa linkę. Napęd jest jednak inaczej rozwiązany niż w Zauberze. Generalnie ma podobne zalety i wady co Zauber, jednakże nieco inną budowę. Ma widoczną różnicę wagową między wielkością 3000 a 4000, z powodu większego korpusu.
Czesiek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 039
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #66 dnia: 29.01.2017, 21:19 »
Niejednokrotnie próbowałem alkoholu.
Zazwyczaj dobrze mi szło pod względem ilościowym, niestety zbyt mocno i zbyt szybko przeżywam skutki, może za mało trenuję ? :facepalm:

Emil. Okuma Raw to można powiedzieć "topowy" młynek tej firmy. Przeznaczony przede wszystkim do spinningu i taką ma też budowę. Łączy niejako moc i twardość Penna z przyjemniejszą i płynniejszą pracą. Złych opinii póki co nie słyszałem i nie czytałem, aczkolwiek nie twierdzę, że się takowe nie pojawią. Jedyne co może się nie spodobać to nawój linki. Nie jest ani zły ani dobry, taki sobie. Nie słyszałem by się komuś coś plątało w każdym razie. Moc i trwałość to główne atuty.
Jak to zwykle w katalogu Okumy bywa Raw II ma pochrzanione masy. Także wielkość 30 waży mniej więcej 320g, a 40 - 340g. Następny w kolejce 55 to już 480g bodajże.

Aby nie kupować kolejnego Zaubera możesz przyjrzeć się też Spro Operze, która nie zyskała takiej popularności i można ją dostać w dość niskich cenach (w stosunku do tego co oferuje konstrukcja). Posuw jest również na ślimaku, dzięki czemu ładnie układa linkę. Napęd jest jednak inaczej rozwiązany niż w Zauberze. Generalnie ma podobne zalety i wady co Zauber, jednakże nieco inną budowę. Ma widoczną różnicę wagową między wielkością 3000 a 4000, z powodu większego korpusu.
Co do Okumy i ich wag to zauważyłem, że to częsty błąd. Za Twoją radą z początku naszych korespondencji, sprawdziłem na zagranicznych stronach i faktycznie waga jest inna. W katalogu na Nasz kraj jest błąd w druku.

Co do nawoju linki, to pedantyczny nie jest, ważne by brody się nie robiły przy maksymalnym nawoju. Spojrzę jeszcze na to Spro, na szybko to te 12300 by było odpowiednie dla mnie. Mam nadzieję być na Rybomani i wówczas pomacać kilka kołowrotków.

A co do picia ;) ja to tylko w necie kozak ;) ogólnie mało spożywający jest właśnie ze względu na późniejsze "atrakcje" :D

Pytanie poza temat. Przez tapatalk nie można dawać "lajków"?

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #67 dnia: 30.10.2019, 23:43 »
Odgrzejemy temat :-)
Czy dostępne w obecnej sprzedaży Zaubery ( nie CF tylko te "klasyczne") są nadal warte zakupu do wędki spinningowej?
Co do szpul... faktycznie pasują zamiennie Zauber - Ecusima? Oczywiście mówię o tych samych rozmiarach.
Jak obecnie wygląda temat gwarancji w praktyce. 5 lat .. ok.. ale czy bez problemów czy trzeba się nastawiać na przeboje jakie są opisywane przy wątkach Daiwy?

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #68 dnia: 30.10.2019, 23:58 »
Odgrzejemy temat :-)
Czy dostępne w obecnej sprzedaży Zaubery ( nie CF tylko te "klasyczne") są nadal warte zakupu do wędki spinningowej?

Zwykły zauber 2000 wierni służy mi od lat do lżejszego spinningu i  jako spławikówka z 8 lat. Rozmiary większe mi nie pasują do spina, wolę CF. Uważam, że warto dołożyć do CF.
Nowe wypusty zwykłego są gorsze, tzn trudniej znaleźć "idealny" egzemplarz.
Weź ninję stary model 2500, póki są w sprzedaży - masz tam 2 szpule. Tanio i dobrze. Szkoda dzielić włos na czworo.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #69 dnia: 31.10.2019, 00:04 »
No właśnie szukałem w dobrej cenie Ninja A 2500-3000 i coś nie widzę lub cena spora. Za moją 4000A dałem 170zł miesiąc czy dwa temu a teraz jakby się pochowały.
Znalazłem Ninja LT BG... ale już cena wyższa i szpuli brak w komplecie.
Zaubera mi doradzono jako trwały i sprawdzony jednak właśnie ponoć jakość spadła stąd moje pytanie :-)

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #70 dnia: 31.10.2019, 00:29 »
No właśnie szukałem w dobrej cenie Ninja A 2500-3000 i coś nie widzę lub cena spora. Za moją 4000A dałem 170zł miesiąc czy dwa temu a teraz jakby się pochowały.
Znalazłem Ninja LT BG... ale już cena wyższa i szpuli brak w komplecie.
Zaubera mi doradzono jako trwały i sprawdzony jednak właśnie ponoć jakość spadła stąd moje pytanie :-)

3000 już swoje waży, weź 2500.
 Jakość zawsze spada jak sporo zeszli z ceną, nic nie ma za darmo.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #71 dnia: 31.10.2019, 18:59 »
Ninja stara 2500 nada się również do kijka 1-7g na lżejsze dłubanie?

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #72 dnia: 31.10.2019, 21:48 »
Jak kijek dłuższy 2.4 -2.7 to będzie w miarę ok. Jak krótszy czy bardzo wydelikacony to i 230gr może niektórym nie pasować. Zależy kto co lubi...
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #73 dnia: 31.10.2019, 22:11 »
Hmmm... albo to będzie 228cm grey stream 1-7g. albo microflex 230 lub 270cm 1-7g.
Ja akurat nie stawiam na piedestale że zestaw musi być superlekki. Ciut większy kręciołek mi nie przeszkadza aby nie wyglądało to komicznie :-)
Kręcioł ma być podstawowo do Dragon Black Rock II 270cm 5-25g, a w późniejszym okresie chcę dokupić któryś z powyższych i tym samym kręciołkiem obsługiwać.


Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ryobi Zauber (i jego kopie) - recenzja i serwis
« Odpowiedź #74 dnia: 31.10.2019, 22:26 »
Hmmm... albo to będzie 228cm grey stream 1-7g. albo microflex 230 lub 270cm 1-7g.
Ja akurat nie stawiam na piedestale że zestaw musi być superlekki. Ciut większy kręciołek mi nie przeszkadza aby nie wyglądało to komicznie :-)
Kręcioł ma być podstawowo do Dragon Black Rock II 270cm 5-25g, a w późniejszym okresie chcę dokupić któryś z powyższych i tym samym kręciołkiem obsługiwać.

Na początek będzie ok, do takich kijów dobrać jeden kołowrotek za 200zł to trudna sztuka . Nawój do cienkich linek ma ok. I masz dwie szpule od razu. Jak ma być na dwa kije to do innego koł. dolicz koszt szpuli, bo rzadko są dwie od razu w komplecie.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt