Autor Wątek: Okręg Katowice - zmiany 2017  (Przeczytany 4199 razy)

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Okręg Katowice - zmiany 2017
« dnia: 19.12.2016, 21:10 »
"Na zbiornikach wodnych wprowadza się zakaz połowu metodą spinningową oraz na żywą i martwą rybę oraz jej części w okresie od 01.01. do 30.04. z wyłączeniem rzek. "

I jak?
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 19.12.2016, 21:12 »
MAŁO ......!
Maciek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 19.12.2016, 21:21 »
Kolego, sprecyzuj określenie "mało".
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 19.12.2016, 21:31 »
Kolego sprecyzuj określenie "mało"

Wydaje mi się, że kolega ironicznie odpowiedział na coraz to "luźniejsze" przepisy dot. ochrony gatunków.
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 225
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 19.12.2016, 21:49 »
Kolego sprecyzuj określenie "mało"

Wydaje mi się, że kolega ironicznie odpowiedział na coraz to "luźniejsze" przepisy dot. ochrony gatunków.

Prześledź forum, wielokrotnie o tym pisaliśmy... no chyb że należysz do grupy lubiących rybie mięso i przeszkadzają Ci obostrzenia.... mi osobiście pasuje na całości wód no kill!
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 19.12.2016, 22:06 »
Nic nowego, przepis stosowany już w Europie. Teraz pieprzony cwaniak jeden z drugim, nie powie, że łowi klenie na 12cm gumę.
Widziałem nie raz takich imbecyli, co ciągnęli sandacze w lutym. Teraz z automatu, gość ze spinem w tym okresie, będzie do odstrzału.
Druga strona medalu jest taka, że ucierpią uczciwi i normalni wędkarze. I to jest najbardziej smutne i niesprawiedliwe. 

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 19.12.2016, 22:12 »
Kolego sprecyzuj określenie "mało"

Wydaje mi się, że kolega ironicznie odpowiedział na coraz to "luźniejsze" przepisy dot. ochrony gatunków.

Prześledź forum, wielokrotnie o tym pisaliśmy... no chyb że należysz do grupy lubiących rybie mięso i przeszkadzają Ci obostrzenia.... mi osobiście pasuje na całości  wód no kill!

Jeżeli pisałeś do mnie, to odpowiadam: ryb ani nie jadam, ani nie zabieram.

Jak najbardziej jestem za racjonalnym zaostrzaniem przepisów !
Dominik

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 20.12.2016, 07:43 »
Nic nowego, przepis stosowany już w Europie. Teraz pieprzony cwaniak jeden z drugiem, nie powie, że łowi klenie na 12cm gumę.
Widziałem nie raz takich imbecyli, co ciągnęli sandacze w lutym. Teraz z automatu, gość ze spinem w tym okresie, będzie do odstrzału.
Druga strona medalu jest taka, że ucierpią uczciwi i normalni wędkarze. I to jest najbardziej smutne i niesprawiedliwe.

W punkt. :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 21.12.2016, 09:26 »
Odra - dni, w których obowiązuje no kill to poniedziałek, czwartek i piątek. Weekendy - lewy brzeg wyłączony z wędkowania. Czyli tak jak w zeszłym roku.
Wiem, że temat o zmianach - tutaj ich nie ma - jednak wrzucam info bo może kogoś to interesuje.
Grzegorz

Offline ul-fan

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 2
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 21.12.2016, 10:03 »
Trochę szkoda, że wprowadzili taki zakaz.
Łowiąc spinningiem nastawiam się głównie na okonie, płocie, wzdręgi. Łowię głównie w stawach, więc w okresie wiosennym będę musiał przerzucić się w 100% na metody gruntowe, albo przestawić się na łowienie w rzekach.
Może nie jest to złe bo do tej pory łowienie na spinning w rzekach średnio mi szło, więc będzie możliwość (konieczność) podciągnięcia się w tym temacie.

Moim zdaniem kolejny idiotyczny przepis i do tego całkowicie nie skuteczny. Rozumiem, że PZW chce ochronić szczupaki będące w zbiornikach. A te w rzekach już nie???

Uważam, że jest to idiotyczny przepis, bo kilka razy zdarzyło mi, że szczupak zaatakował przynętę na którą łowiłem metodą spławikową. Najczęściej zdarzało się to podczas ściągania zestawu. Sądzę, że inni wędkarze też mają takie przypadki.
Ja wypuszczam 100% złowionych ryb, a panowie mięsiarze będą takie szczupaki nadal pakować do wora albo w krzaki.

Skutkiem wprowadzenia takiego zakazu jest to, że ryby będące w okresie ochronnym będą tak samo chronione jak do tej pory (czyli nie będą chronione), a ja i wielu innych łowiących inne ryby metodą spinningową zostaliśmy pozbawieni tej możliwości.

Zamiast wzmóc kontrole nad wodami wprowadza się kolejny zakaz.
Zgadzam się, że są "miszczowie", który twierdzą, że polują na klenie z 12 centrowymi gumami. Dla mnie i dla wielu jest oczywiste, że celem takich polowań nie jest kleń. Skoro ja to wiem, to ludzie w sądach koleżeńskich też to wiedzą.
Sprawiedliwie byłoby, gdyby nie było zakazu spinningowania w okresie ochronnym szczupaka,a zamiast kolejnego martwego przepisu było więcej kontroli nad wodą.
Wtedy taki "miszcz" ma sprawę w sądzie koleżeńskim i po temacie.

No ale cóż... Jest zakaz i trzeba się do niego zastosować.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 693
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #10 dnia: 21.12.2016, 10:12 »
W UK łowi się szczupaki cały rok, wszystko praktycznie przeżywa i wraca do wody (oprócz tego co łowią mięsiarze z bloku wschodniego). W Polsce trzeba zakazać wszystkiego, a i tak nie ma kontroli nad wodami, więc przepis będzie w dużej części martwy. Ale biorąc pod uwagę apetyty wędkarzy z okręgu katowickiego, z których wielu to straszni kłusole (wędkarze z Opola mają swoje zdanie, zwłaszcza o górnikach), być może taka zmiana da się przynajmniej wytrzeć większej ilości ryb. W maju i tak będzie egzekucja :o A przecież i szarpakowcy to też spory procent, teraz przynajmniej będzie się karać za samo spinningowanie.



Lucjan

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #11 dnia: 25.12.2016, 11:55 »
"Na zbiornikach wodnych wprowadza się zakaz połowu metodą spinningową oraz na żywą i martwą rybę oraz jej części w okresie od 01.01. do 30.04. z wyłączeniem rzek. "

1.W związku z powyższym opisem wynika, że w tym okresie spiningowanie na rzece jest dopuszczalne ale np. na szczupaka się nastawiać nie mogę? Dobrze to rozumiem?
2.Rozumiem, że okres ochronny szczupaka obowiązuje zarówno w rzekach jak i wodach stojących?
Dominik

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #12 dnia: 25.12.2016, 13:06 »
A co z okoniem ?? Jak zakaz spiningu to na konia sie juz tez nastawić nie można??

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #13 dnia: 25.12.2016, 13:11 »
W UK łowi się szczupaki cały rok, wszystko praktycznie przeżywa i wraca do wody (oprócz tego co łowią mięsiarze z bloku wschodniego). W Polsce trzeba zakazać wszystkiego, a i tak nie ma kontroli nad wodami, więc przepis będzie w dużej części martwy. Ale biorąc pod uwagę apetyty wędkarzy z okręgu katowickiego, z których wielu to straszni kłusole (wędkarze z Opola mają swoje zdanie, zwłaszcza o górnikach), być może taka zmiana da się przynajmniej wytrzeć większej ilości ryb. W maju i tak będzie egzekucja :o A przecież i szarpakowcy to też spory procent, teraz przynajmniej będzie się karać za samo spinningowanie.

Z całym szacunkiem do górników, ale emeryci górniczy i nie tylko w okręgu Katowickim to największe mięsiarze, a przekonałem sie o tym na walnym zebraniu mojego kola, które odbyło sie teraz w grudniu. To jest porażka jak dla nich liczy się ryba w siatce i na patelni. 

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Okręg Katowice - zmiany 2017
« Odpowiedź #14 dnia: 25.12.2016, 14:01 »
"Na zbiornikach wodnych wprowadza się zakaz połowu metodą spinningową oraz na żywą i martwą rybę oraz jej części w okresie od 01.01. do 30.04. z wyłączeniem rzek. "

1.W związku z powyższym opisem wynika, że w tym okresie spiningowanie na rzece jest dopuszczalne ale np. na szczupaka się nastawiać nie mogę? Dobrze to rozumiem?
2.Rozumiem, że okres ochronny szczupaka obowiązuje zarówno w rzekach jak i wodach stojących?

Tak dobrze rozumiesz
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz