Autor Wątek: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft  (Przeczytany 1799 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« dnia: 14.12.2023, 21:36 »
Trzy elementy szczytowe: 0,5; 1; 1,5 oz,
Długość – 3,04
Długość transportowa – 157,5 cm
Rzeczywista waga – 150 g
Ciężar wyrzutu – 25- 35 g
Liczba przelotek- 13 Fuji jednostopkowe,2  na pierwszym składzie, 5 na drugim, 6 na szcytowce, szczytówka 7
Dolnik- guma+ EVA+ mielony korek, uchwyt kołowrotka Fuji, zgrubienie na końcu dla ułatwienia chwytu, rozkładany uchwyt na haczyk,
Całkowita długość dolnika- 49,5 cm
Długość od uchwytu kołowrotka- 38 cm
Odległość od pierwszej przelotki do uchwytu kołowrotka- 62 cm
Średnica pierwszej przelotki- 16 mm
Średnica blanku przy uchwycie- prawie 10 mm

Szukałem czegoś na nowy sezon. Myślałem o Drennanie Commercial, Aventusie, gdzieś z tyłu głowy siedział mi Maver i Free Spirit. Po obmacaniu kilku z nich stwierdziłem, że w każdym mi coś nie pasuje. Jako, że Mapa nie było zamówiłem Parabolix Black Edition oraz tytułowy kij. Różnica między nimi to moc i kolory i przelotki. Ultra ma zauważalnie więcej mocy, jest bardziej responsywny, powiedziałbym nawet, że to już nie parabola, mimo odczuwalnej miękkości sekcji szczytowej. Wędka ma fajny potencjał rzutowy jak na 10ft. Będzie mi służył jako mocny kij na komercyjne karpie 5+. Bardziej miękką wędkę mam Supere, te dwa kije pokrywają 100% moich potrzeb wędkarskich. To chyba najmocniejszy dolnik w 10ft jaki widziałem, trochę mocniejszy niż Aventus 10ft niestety SLRa 10ft nie dotykałem, ten może mieć więcej.















Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #1 dnia: 14.12.2023, 21:40 »
Super recka również się czaję na tego kijka.Powodzenia nad wodąjak byś miał filmik z ugieńciem było by super.
Ps: Ja bym jeszcze dobrał szczytówkę 2oz

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #2 dnia: 14.12.2023, 22:03 »
Gratuluję zakupu :) niech służy i przynosi dużo radości 8)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #3 dnia: 14.12.2023, 22:22 »
Ugięcie przy podniesionej butelce ok 1kg. Jak widać sekcja szczytowa się poddała ale zapas mocy w dolniku nadal duży.


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #4 dnia: 16.12.2023, 07:06 »
Super prezentacja

Mam starszą wersję i koniki pod 15kg wyjeżdżą nim bez większych problemów, a i możliwości rzutowe też są znaczne.
Jezeli ten ma więcej mocy, to spokojnie ogarnie Ci spore przyłowy
Będziesz zadowolony

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #5 dnia: 16.12.2023, 13:44 »
Super prezentacja

Mam starszą wersję i koniki pod 15kg wyjeżdżą nim bez większych problemów, a i możliwości rzutowe też są znaczne.
Jezeli ten ma więcej mocy, to spokojnie ogarnie Ci spore przyłowy
Będziesz zadowolony

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Z ciekawości podniesiesz na tej wędce 3 kg obciążenia?

Korci mnie ta wędka w wersji 12ft, bo wszystkie 10ft jakie mam nie dają rady z przykręcony hamulcem i boję się, że pękną (aco+, sphere bomb)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #6 dnia: 16.12.2023, 18:39 »
Super prezentacja

Mam starszą wersję i koniki pod 15kg wyjeżdżą nim bez większych problemów, a i możliwości rzutowe też są znaczne.
Jezeli ten ma więcej mocy, to spokojnie ogarnie Ci spore przyłowy
Będziesz zadowolony

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Z ciekawości podniesiesz na tej wędce 3 kg obciążenia?

Korci mnie ta wędka w wersji 12ft, bo wszystkie 10ft jakie mam nie dają rady z przykręcony hamulcem i boję się, że pękną (aco+, sphere bomb)

Raczej nie uniesie, chociaż to bardzo dziwny test.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #7 dnia: 16.12.2023, 20:54 »
Raczej nie uniesie, chociaż to bardzo dziwny test.
Czemu dziwny jak kolega ciągnie 15 kg karpie na nie.
Ja łowię na mocno skręcony hamulec, że ledwo ręką dam radę ściągnąć żyłkę ze szpuli.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #8 dnia: 16.12.2023, 22:11 »
Ja bym się bał Aventusem Distance podnieść 3kg, a to mocny kij. Jednak obciążenie statyczne a walcząca ryba to coś innego.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #9 dnia: 16.12.2023, 22:24 »

Filmik pokazujący "break test" wędki Lamiglasa przeznaczonej do użytku z linkami 12 lbs(cw do 17 gramow), 12lbs mocy ma też aventus distance. Łamana wędka jest co prawda spiningiem, ale posiadam kijek na blanku Lamiglasa do 10lbs i mocowo odpowiada to gdzieś zwykłemu Aventusowi czy Mapowi Suv.
Całkiem możliwe, że nasze feedery wykonane są badziewnie i mogłyby nie wytrzymać obciążenia rzędu 60lbs, ale te 6 powinny dźwignąć;)
Widziałem też filmiki od innych producentów blanków i wartości były podobne.

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #10 dnia: 07.04.2024, 19:01 »
Czy MAP Parabolix Ultra II 10FT Feeder SUV po złożeniu ma równe sklady?

Porównując go do Drennan Acolyte Commercial Feeder 10ft jest mocniejszy?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #11 dnia: 07.04.2024, 19:15 »
Cześć
MAP Parabolix SUV 10ft ma nierówne składy - część szczytowa jest dłuższą o dosłownie 1cm. Da się to ogarnąć wyciągając szczytówkę i złożyć ją do dołu - taki trójskład wychodzi z tego.
Co do mocy, to MAP subiektywnie jest mocniejszy od Acolyte i ma większy zapas mocy. Jednakże znam osoby które Acolytkami 20kg karpie wytargały także z bonusami też sobie poradzą.

Na szybko porównując oba kije to Acolyte jest zdecydowanie lżejszy, zaś MAP jest lepiej wyważony i jest bardziej responsywny (daje więcej fanu).

Przy takim budżecie polecam organoleptycznie sprawdzić który kij lepiej leży w dłoni.

Jeżeli potrzebujesz czegoś naprawdę mocnego to jeszcze jest Guru Aventus Feeder 10 lub 11ft - kij bardzo mocny ze sporym zapasem, jednocześnie zachowujący sporo finezji. Osobiście nie leży mi w dłoni (pomimo tego że mam 2szt do PW), ale ja mam specyficzne wymagania.



Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Suchotnik

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #12 dnia: 07.04.2024, 20:52 »
Cześć.
Drennanowskie Acolyte znam bardzo dobrze. Przez moje ręce przewinęły się takie modele jak Ultra 10ft Feeder, Ultra 11ft Feeder, Plus 10ft Feeder i dwie sztuki Plus'a 11ft Feeder. Tymi ostatnimi niejednokrotnie holowałem karpie z przedziału 10-13kg. Najciężej było z 10kg amurem. W wszystkich tych modelach nie pasowała mi wielkość przelotek. Według mojego mnie ma nie pierwsze przelotki tworzące stożek, miały zdecydowanie za małą średnicę. Nie raz przy rzucie pod wiatr, żyłka zawijała mi się o  pierwszą przelotkę. Gdy tylko wszedł model Commercial z swoimi dużymi przelotkami od razu go kupiłem. Cały zeszły sezon przełowiłem Commercialem 10ft i spełnia moje oczekiwania w 100%.  Z czystej ciekawości chciałbym spróbować czegoś innego, stąd moje zainteresowanie MAP Parabolix Ultra II SUV 10ft. Marzeniem jest Aventus Distance Feeder 11ft, jednak cena mnie trochę przeraża.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #13 dnia: 07.04.2024, 22:47 »
Mam Aventusa Distance, na promce można trafić w akceptowalnej cenie (1600 bodajże) mam też Ultra SUV 10ft.
Kij 10ft jestoim podstawowym wyposażeniem i tutaj wolę Mapa niż Guru. Jak się zastanawiasz nad Aventusem 10ft to kup sobie na próbę Daiwa Nzon Z 10ft, bardzo podobne kije z podobną mocą. Mogę powiedzieć, że w tych wdkach moc jest oddawana równomiernie a przy okazji bardzo dobrze przenoszą ruchy ryb.
Map Suv 10ft jestocniejszy w dolniku ale bardziej spolegliwy w górnej części. Wychodzi trochę tak , że nawet mała ryba wygina ten kij, ale jak się uwieść 12kg to jest nadal moc do walki z ta rybą. Chyba jedyny taki kij na rynku, daje mega fun z łowienia większości ryb a daje poczucie dużego bezpieczeństwa przy bonusach, dla mnie to złoty środek.
Co do Aventusa Distance 11ft moim zdaniem jeden z najbardziej uniwersalnych dostępnych kijów ( obok SUVa 11ft), jakoś tam czujesz małe ryby i nie będą się spinaly, do dużych ona jest stworzona więc z każdym rozmiarem da sobie radę, przelotka 20mm pozwala rzucać komfortowo na te 70m. Dodatkowo nie jest taka pałą jak SLR czy Nzon Distance.

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Map Parabolix Ultra II SUV 10ft
« Odpowiedź #14 dnia: 08.04.2024, 09:18 »
prOO  poniewaz miales juz w swoim magazynie pare wedek to jak porównasz  akcje, ugiece, moc Daiwa Special Distance Feeder  11 FT Cw 80 g (ktora sprzedales) do nastepujacych wedek:

Aventus Distance 11 FT
MAP Parabolix SUV 11 FT
Daiwa SLR 11 FT