Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3894058 razy)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18780 dnia: 10.01.2021, 18:13 »
Pudełka spoko sam mam trzy. Obecnie to już jednak bardziej magazyny. Jednak nad wodą dużo bardziej praktyczne są plastiki.

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18781 dnia: 10.01.2021, 21:28 »
Jakiś czas temu odebrałem od pośrednika przesyłkę zakupioną od forumowicza adamk. Dziękuję za szybką transakcję i świetny towar :)
Fotel Cuzo f3 z podnóżkiem oraz torba Anaconda Bed Chair Bag XXL.
Kuba

Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18782 dnia: 11.01.2021, 13:09 »
Zwróciłem kołowrotek do sklepu. Czy sprzedawca powinien mi oddać koszta wysyłki? Do wyboru mają tylko kuriera w cenie 15zl.
Dostałem już zwrot, ale bez kosztu wysyłki.
Michał

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18783 dnia: 11.01.2021, 13:34 »
Przy zwrotach koszt wysyłki pokrywa zwracający - jeśli w regulaminie nie ustalono inaczej.

timken

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18784 dnia: 11.01.2021, 13:46 »
Sprzedający zwraca kupującemu kwotę z zamówienia+koszt najtańszej dostępnej na jego stronie przesyłki. Jeśli była dostępna np. przesyłka do paczkomatu za 10 zł ale Ty wybrałeś kuriera za 20, to zwróci Ci koszt przesyłki paczkomatowej. Przesyłka zwrotna na koszt kupującego.

Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18785 dnia: 11.01.2021, 13:54 »
Wiem, że przesyłka zwrotna na koszt kupującego, ale mają mi zwrócić koszta wysyłki do mnie. Już do nich napisałem i mają to weryfikować.
Michał

Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18786 dnia: 12.01.2021, 11:00 »
Dziś odezwali się ze sklepu i powiedzieli, że koszty zwrotu są po mojej stronie.

To jest fragment ich regulaminu:
Cytuj
8.4.W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość umowę uważa się za niezawartą.

8.5.Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy Produktu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym). Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami. Jeżeli Sprzedawca nie zaproponował, że sam odbierze Produkt od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania Produktu z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

8.6.Konsument ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić Produkt Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru, chyba że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze Produkt. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Produktu przed jego upływem. Konsument może zwrócić Produkt na adres Czerwona 55c, 33 100 Tarnów.

8.7.Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.

8.8.Możliwe koszty związane z odstąpieniem przez konsumenta od umowy, które obowiązany jest ponieść konsument:

1. Jeżeli konsument wybrał sposób dostawy Produktu inny niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

2. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Produktu.

3. W przypadku Produktu będącego usługą, której wykonywanie - na wyraźne żądanie konsumenta - rozpoczęło się przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, konsument, który wykonuje prawo odstąpienia od umowy po zgłoszeniu takiego żądania, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Jeżeli cena lub wynagrodzenie są nadmierne, podstawą obliczenia tej kwoty jest wartość rynkowa spełnionego świadczenia.

Wydaje mi się że z tego regulaminu jasno wynika, że powinni oddać koszty dostawy.
Michał

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18787 dnia: 12.01.2021, 12:11 »
Zwróciłem kołowrotek do sklepu. Czy sprzedawca powinien mi oddać koszta wysyłki? Do wyboru mają tylko kuriera w cenie 15zl.
Dostałem już zwrot, ale bez kosztu wysyłki.
Tak z ciekawości zapytam. Powód zwrotu jest z twojej potrzeby (coś Ci nie odpowiada) czy po prostu przedmiot jest wadliwy, posiadał zły opis. Ja jak zwracam przedmiot to zazwyczaj proszę sprzedawcę o odliczenie 50 zł i nie zwracanie kosztów przesyłki, bo szanuje czas i prace ludzi. Dlatego większość sklepów robi darmową wysyłkę, bo wtedy nie muszą zwracać jej do klienta.

Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18788 dnia: 12.01.2021, 12:17 »
Kołowrotkiem ciężko się kręciło i coś było z rolką bo nie chciała się kręcić.
Nie chce mi się szarpać o te 15zl, ale daruję już sobie zakupy w tym sklepie. Potwierdziły się tylko kiepskie opinie z forum.
Michał

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18789 dnia: 12.01.2021, 20:57 »
W regulaminie jest napisane, że sprzedawca ponosi koszty zakupu z kosztami wysyłki włącznie ale również:
2. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Produktu.
Tak, że kosztów odesłania Produktu nie musi Ci zwrócić.
Ciekawe, jak w tym sklepie wyglądają opłaty za wysyłkę w przypadku reklamacji. W takim np. Carpmixie jak reklamowałem wędkę to całość opłat transportu była po stronie sklepu. Nawet kuriera sami zamówili. Jedyne co musiałem zrobić to dać reklamowaną wędkę kurierowi i odebrać od niego nową.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 858
  • Reputacja: 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18790 dnia: 12.01.2021, 21:56 »
Nowy parasol


Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18791 dnia: 14.01.2021, 15:41 »
Po 2 tygodniach przyszły gumowe klipsy.
Będę montować do spro passion 740 i by dome pro method 5000.
Michał

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 858
  • Reputacja: 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18792 dnia: 15.01.2021, 17:00 »

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18793 dnia: 15.01.2021, 18:08 »
Spawy takie sobie ale trzymać się będzie  :P
Paweł

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18794 dnia: 15.01.2021, 19:19 »
Dzisiaj przyszedł Browning Sphere 3,60 po promocyjnej cenie. - 30%. Pakowanie pancerne, nawet z Drapieżnika tak dobrze wędka nie był a spakowana. Co prawda poniżej 300 zł.
Fajne, indywidualne miejsce dla każdej szczytówki w pokrowcu. Pokrowiec wewnątrz miękki, na zewnątrz gumowany.
Szczytówki: 4 (0.75 oz szklana / 1.0 oz węglowa / 1.5 oz węglowa / 2 oz węglowa), nie tak jak podaje sprzedawca, wszystkie węglowe. I dobrze 0,75 węglowa musiała by być ekstremalnie cienka.
Pozdrawiam,
Tomek