Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 115782 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 776
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Seriale
« Odpowiedź #540 dnia: 19.12.2022, 20:04 »
Michał, kino zrobiło się po prostu drogie, a ludzie są wygodni... Idziemy z Młodą na Avatara 2 w Wigilię, bilety kosztowały nas 30 funtów, jak się doda do tego popcorn i coś do picia, to mamy z 50 funtów. Gdybyśmy poszli do Nottingham do Imaxa (lepsza sala 3D), to trzeba dorzucić 5 fuli więcej za bilet. To bardzo dużo.  Dla porównania obiad w restauracji kosztuje nas połowę tego, z drinkami około 30-35 funtów.

Sam nie wiem kiedy kino odjechało tak mocno cenowo. Dawniej częściej chodziłem, ale dziś mam opory, i jak już się szarpnę, to na coś, co jest dobre lub jest z serii Star Wars, Avatar czy Harry Potter. Do tego dawniej oglądało się filmy na takim sobie telewizorze czy monitorze, ale teraz normalnością jest telewizor 4K o dużym ekranie, dobrym dźwięku, więc jakość kina już nie jest tak odlotowa.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 613
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #541 dnia: 19.12.2022, 20:08 »
Y... ale to do mnie? ;D

Edit: zapewne do kol. Miwol. Chyba że też  Michał.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 893
  • Reputacja: 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #542 dnia: 19.12.2022, 20:20 »
W drugim akapicie Luk wyczerpał temat niechodzenia do kina obecnie. Mi jeszcze brakuje Atmosa, ale przyjdzie i na głośniki w suficie czas. Póki co dobre 65" + kino 5.1 rozstawione książkowo w salonie i przestaliśmy chodzić do kina. Mam wykupione Disney+, Netflix, HBO i Amazon Prime. Za ok 45-60dni Avatar 2 będzie na Disneyu, za cenę biletów mam rok subskrypcji tej platformy.
Dzierżno uzależnia

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #543 dnia: 19.12.2022, 20:25 »
Michał, kino zrobiło się po prostu drogie, a ludzie są wygodni... Idziemy z Młodą na Avatara 2 w Wigilię, bilety kosztowały nas 30 funtów, jak się doda do tego popcorn i coś do picia, to mamy z 50 funtów. Gdybyśmy poszli do Nottingham do Imaxa (lepsza sala 3D), to trzeba dorzucić 5 fuli więcej za bilet. To bardzo dużo.  Dla porównania obiad w restauracji kosztuje nas połowę tego, z drinkami około 30-35 funtów.

Sam nie wiem kiedy kino odjechało tak mocno cenowo. Dawniej częściej chodziłem, ale dziś mam opory, i jak już się szarpnę, to na coś, co jest dobre lub jest z serii Star Wars, Avatar czy Harry Potter. Do tego dawniej oglądało się filmy na takim sobie telewizorze czy monitorze, ale teraz normalnością jest telewizor 4K o dużym ekranie, dobrym dźwięku, więc jakość kina już nie jest tak odlotowa.

U nas w kinach przez pandemię się pozmieniało i teraz cena biletu zależy od miejsca. Przykład multikina w Gdańsku: z Grouponem ceny są od 14,90 do 22,9 za miejsca SuperVIP (wygodniejsze i większe fotele) plus zestaw dla dwojga 28,99. Sale są dzielone na 3 lub 4 strefy. W porównaniu do nas to naprawdę mocno Was koszą. W kinach pustki, teraz Avatar wywołał lekkie poruszenie, ale szybkie dodawanie premier kinowych do serwisów streamingowych nie służy kinu wcale. Nie narzekam, bo kino lubię, a w mniej zatłoczonej sali siedzi się lepiej.
Plum

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #544 dnia: 19.12.2022, 21:23 »
Nie odwiedzam kina nazbyt często, ale uważam, że pewne filmy po prostu trzeba zobaczyć na wielkim ekranie. Żaden telewizor z podpiętym nawet najlepszym kinem domowym nie odda tego co oferuje kino. Jak dla mnie Avatar - tylko kino.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 893
  • Reputacja: 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #545 dnia: 19.12.2022, 21:35 »
Sranie w banie. Nikt mi nie łazi przed oczami, nikt mi nie chrupie, szeleści, bawi się telefonem, zatrzymuje i odchodzę kiedy chce, jem co chce, układam się na kanapie jak chce. Nie gloryfikuj Avatara, porządnie zrobiony film, ale nie definiuje to nakazu oglądania takich filmów tylko w kinach.
Dzierżno uzależnia

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #546 dnia: 19.12.2022, 21:46 »
Sranie w banie. Nikt mi nie łazi przed oczami, nikt mi nie chrupie, szeleści, bawi się telefonem, zatrzymuje i odchodzę kiedy chce, jem co chce, układam się na kanapie jak chce. Nie gloryfikuj Avatara, porządnie zrobiony film, ale nie definiuje to nakazu oglądania takich filmów tylko w kinach.
No cóż, można i na smartfonie oglądać - niektórzy oglądają i sobie chwalą - kto co lubi. Nie wyraziłem zachwytu nad poziomem filmu Avatar - chociaż uważam że to naprawdę udana produkcja. Stwierdziłem jedynie, że tego typu produkcję warto obejrzeć jednak w kinie.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 101
  • Reputacja: 131
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #547 dnia: 20.12.2022, 00:24 »
Y... ale to do mnie? ;D

Edit: zapewne do kol. Miwol. Chyba że też  Michał.

Owszem, jestem Twoim imiennikiem :)


Ja lubię klimat kina. Niestety nie mamy na niego czasu z powodu małych dzieci. Ostatni raz byliśmy w kinie w 2018. Obecnie ceny rzeczywiście nie należą do niskich, ale prawdę mówiąc przedtem też tanie nie były i są według mnie analogiczne do 2018. Za bilety zapłaciliśmy od osoby ok 30 zł plus 33 popcorn + cola. Mówcie co chcecie, ale magia kina robi swoje i Netflix tego nie przebije.

Żona jest nauczycielką angielskiego w liceum i któregoś dnia rozmawiała z uczniami na temat kina itp. Okazało się, że dzieciaki przestały chodzić do kina, bo już jest passé. Co więcej są bardzo niecierpliwi. Wolą poczekać rok, czy ileś, aż będzie dostępny pełen sezon danego serialu, niż czekać tydzień na coraz to nowy odcinek.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 776
  • Reputacja: 1989
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Seriale
« Odpowiedź #548 dnia: 20.12.2022, 07:39 »
U nas w kinach przez pandemię się pozmieniało i teraz cena biletu zależy od miejsca. Przykład multikina w Gdańsku: z Grouponem ceny są od 14,90 do 22,9 za miejsca SuperVIP (wygodniejsze i większe fotele) plus zestaw dla dwojga 28,99. Sale są dzielone na 3 lub 4 strefy. W porównaniu do nas to naprawdę mocno Was koszą. W kinach pustki, teraz Avatar wywołał lekkie poruszenie, ale szybkie dodawanie premier kinowych do serwisów streamingowych nie służy kinu wcale. Nie narzekam, bo kino lubię, a w mniej zatłoczonej sali siedzi się lepiej.

No to fajne ceny macie w Gdańsku :) Pomarzyć u mnie o takich...

A tak na marginesie, w UK jest wiele kin Cineworld, to jedna z największych sieciówek. W USA poszli już z torbami, wpłynął jakiś czas temu wniosek o bankructwo. Wg mnie mają podobne problemy i na Wyspach, kina świecą pustkami. Wygląda na to, że ogólnie branżę czeka kataklizm. Zwłaszcza przy coraz większej popularności seriali o wielkich budżetach. Do tego każdy film można już zobaczyć przez różnego rodzaju platformy, zaś internet sprawił, że kupuje się coś i ogląda od ręki. Czy kino ma przyszłość? Chyba nie...
Lucjan

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #549 dnia: 20.12.2022, 08:32 »
Też tak sądzę, a ceny promocyjne w Polsce to taki system obronny trochę. U mnie są 3 sieci i każda ma promocję na bilety. Helios wymyślił sobie z kolei to tak, że ma promocyjne wtorki po 16,9, ale również system oparty na wcześniejszej rezerwacji, maksymalny rabat masz jak rezerwujesz sobie miejsce w kinie 4 dni przed seansem (8 złotych bodajże na każdym bilecie). Bardzo żałuję, że kina upadają, bo możemy faktycznie naginać rzeczywistość, że w domu to samo i wymieniać plusy, ale jednak w moim przekonaniu kina nie zastąpi. Przede wszystkim skupienia na filmie i klimacie sali kinowej. Rzadko kiedy w zaciszu domowym udaje mi się tak skupić na filmie jak w kinie. Nowy Rok i nowe stawki za energię w każdej postaci mogą skutecznie dorżnąć tą branżę, temu trzeba się cieszyć kinem póki jest :)
Plum

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 613
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #550 dnia: 20.12.2022, 08:49 »
Też uważam, że pewne filmy lepiej obejrzeć w kinie. Do tego seanse 3D dochodzą...

U mnie po covidzie jest taniej. Teraz za 3 osoby zapłaciłem jakoś 60 z hakiem, więc da się przeżyć. 

Ale fakt, wielkie kina nie przetrwają. Ale też nie zniknie kino całkowicie.  Pozostaną te mniejsze np. w centrach kultury itp.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Seriale
« Odpowiedź #551 dnia: 20.12.2022, 09:01 »
Spokojnie, kino to jest magia której nigdy nie zastąpi nawet najlepszy telewizor.
Pamiętacie jak po pierwszym Avatarze zaczęli masowo wypuszczać nawet najbardziej badziewne filmy w 3D? Zaraz zaczęły wychodzić telewizory z tą technologią i też wieszczyli że już po kinach. Używa ktoś teraz takiego tv? A na właśnie, a kino trwa.
Po chwilowej zapaści będzie ok, choćby dlatego że te nowe megaprodukcje mają takie efekty, że w domu ich nie osiągniemy.
Mamy wykupione wszystkie platformy strimingowe, ale i tak oglądamy tam tylko to na co nie udało nam się dotrzeć do kina.

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 184
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #552 dnia: 20.12.2022, 09:54 »
Kiedyś do kina chodziłem przynajmniej raz w tygodniu, teraz wolę obejrzeć film w domu. Skończyłem z chodzeniem do kin, kiedy zrobiono z nich pijalnio-jadłodajnie. Wolę w domu nie mieć tych wypasionych efektów audio i video niz cały czas słuchać chrupania i siorbania. To już nie ten klimat co kiedyś.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Seriale
« Odpowiedź #553 dnia: 20.12.2022, 10:10 »
Przecież jest duża sieć kin studyjnych, tam nie uświadczysz wiader żarcia i beczek z piciem.
Naprawdę można nadal po staremu się rozerwać:)

Offline demios

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Seriale
« Odpowiedź #554 dnia: 20.12.2022, 10:43 »
Ewentualnie odczekać jakiś czas po premierze i wybrać się np. na wieczorny seans w tygodniu a nie weekend. Od czasu do czasu tak robię i naprawdę można w spokoju obejrzeć.