Autor Wątek: Haczyk do metody  (Przeczytany 175950 razy)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #195 dnia: 15.12.2016, 20:17 »
W tym roku definitywnie zrezygnowałem z gotowych przyponów Drennana. Zaliczyłem trochę spinek i urwanych żyłek. Przesiadłem się na  gotowce Guru z haczykiem nr 10, jak dla mnie  różnica znaczna, największy karp 8 kg i gromada 5 kg i amury do 5 kg. W przyszłym sezonie zabieram się za wiązanie przyponów na hakach Gardner ;) 
Pozdrawiam
Jacek

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #196 dnia: 15.12.2016, 20:17 »
Czy haczyki QM1, Drennana na WGS oraz Prestona PRC1, stosujecie tylko do metody? Czy sprawdzają się także przy klasycznym feederze na zestawach włosowych?

Sent from my E2303 using Tapatalk

Tomek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 745
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #197 dnia: 15.12.2016, 20:25 »
Zależy gdzie łowisz... Na rzeki wolę haki z mikrozdziorem, Guru takich nie ma, u Prestona ciężko... Zapomniałem o Korumie - ma fajne haki z mikrozadziorem i bez, ale dobrze mieć ostrzałkę do nich, na kamieniach lub żwirze mogą się podgiąć.

W tym roku definitywnie zrezygnowałem z gotowych przyponów Drennana. Zaliczyłem trochę spinek i urwanych żyłek. Przesiadłem się na  gotowce Guru z haczykiem nr 10, jak dla mnie  różnica znaczna, największy karp 8 kg i gromada 5 kg i amury do 5 kg. W przyszłym sezonie zabieram się za wiązanie przyponów na hakach Gardner ;)

Jest wiele dobrych haków, problemem może być cena, przynajmniej dla mnie. 4-5 funtów za 8 sztuk, drogo...
Lucjan

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #198 dnia: 15.12.2016, 20:27 »
10 będą akurat

Dla sprecyzowania wymiarów haków zdjęcie robiłem na kartce w kratkę :P

12 stare już wyrzuciłem


Czemu. Do grochu, pelletów 8mm, Dumbelsów 10mm. Przytulił bym.

12 za dużo nie miałem , bardziej operuję 10 . Ale wyjątkowo 12 w tym sezonie dostały w "kość" i staram się po sesji/sesjach odświeżać przypony a już po zakończonym sezonie to na 100 % . Chociaż muszę przyznać że WGS są wyjątkowo trwałe i mocne .
Z poważaniem Marcin

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #199 dnia: 15.12.2016, 20:28 »
Właśnie o rzekę chodzi i o haczyki do zestawów włosowych. Nigdy tak nie łowiłem, a w następnym sezonie chciałbym poeksperymentować. Więc co polecacie?

Sent from my E2303 using Tapatalk
Tomek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #200 dnia: 15.12.2016, 20:32 »
Właśnie o rzekę chodzi i o haczyki do zestawów włosowych. Nigdy tak nie łowiłem, a w następnym sezonie chciałbym poeksperymentować. Więc co polecacie?

Sent from my E2303 using Tapatalk
Podaj podstawowe swoje przynęty. Sorry za cytat pod postem. Często wpisy wyprzedzają odpowiedź.
Arek

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #201 dnia: 15.12.2016, 20:38 »
Klasyka raczej kuku, białe, dendrobena, nie sądzę bym się raczej na kulki/pellets nastawiał. Choć spróbować można, więc jestem otwarty na wszystkie propozycje.
Rybki to leszcz, jaź, płoć, kleń - takie przynajmniej łowiłem.

Sent from my E2303 using Tapatalk
Tomek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #202 dnia: 15.12.2016, 20:45 »
Mam pytanie do forumowiczów bardziej obeznanych w temacie haków. Czy kształt haczyka z fotek będzie odpowiedni do metody? Chodzi o rozmiar 10r .Czy zastosowanie pozycjonera ma sens przy metodzie?
Pozdrawiam
Jacek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #203 dnia: 15.12.2016, 21:03 »
Tak na prawdę każdy może używać haków do różnych "method" jakich sam uważa , a i tak wszystko wyjdzie w praktyce ;)

Podobnych haków używałem jak na załączonym zdjęciu tylko że Kordy , właśnie do methody i nie używałem żadnych pozycjonerów . Nadal zdarza mi się ich od czasu do czasu użyć , ale jednak wolę Drennana.
Z poważaniem Marcin

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #204 dnia: 15.12.2016, 21:10 »
Z tych haczyków które do tej pory używałem kształt Wide Gape pasuje mi najbardziej, gotowce na haczykach Drennana z fotki trochę mnie rozczarowały. A pozycjonery przy tak małych haczykach będą miały wpływ na zacięcie ??? Niestety nie wiem, czas będzie sprawdzić
:narybki:
Pozdrawiam
Jacek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #205 dnia: 15.12.2016, 21:12 »
Mam pytanie do forumowiczów bardziej obeznanych w temacie haków ,czy kształt haczyka z fotek będzie odpowiedni do metody ,chodzi o rozmiar 10r .Czy zastosowanie pozycjonera ma sens przy metodzie ?

Witam

Co do haczyków Gardnera, to wybrałeś akurat bardzo konkretny model. Continental Mugga to jest ten sam model tylko w poprawionej wersji 30 % mocniejszy drut, niż zwykły Mugga. Mam obydwa modele tego haczyka, gołym okiem trudno zobaczyć różnicę, ale da się odróżnić. Przynajmniej ja odróżniam. Haczyk jest tak wyprofilowany, po pierwsze mały trzonek, nachylony do wewnątrz o 25 o. Jest idealny do wszystkich prezentacji naszej przynęty. Jest tak wyprofilowany, że przy małym rozmiarze nie potrzeba dodatkowego pozycjonowania go. Zaś inne modele z serii Gardnera jak przedstawiłeś tam akurat z pozycjonerem, można stosować do prezentacji naszej przynęty ale łowiąc inną metodą z wykorzystaniem Pop Up przy Zig Rig, bo tak mały rozmiar haczyka czyli 10 lub 12, bo tylko Gardner produkuje najmniejszy rozmiar swoich haczyków przy połowie na metodę nie będzie nam potrzebne przy tak małym numerze haczyka pozycjoner. Powiedziałem, że nie będzie potrzebny, ale jak ktoś zastosuje to nie będzie przeszkadzało. Oczywiście przy konkretnym modelu haczyka :)

PS. zapomniałem dodać, że continental mugga jest produkowany w numeracji od 2 do 10 z zadziorem zaś starsza wersja mugga jest produkowana od numeru 4 do 12, zarówno z zadziorem jak i bezzadziorowe. Oczywiście dany model który Cię interesuje i przedstawiłeś go na zdjęciu. Polecam!
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #206 dnia: 15.12.2016, 21:16 »

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #207 dnia: 15.12.2016, 21:22 »
Dziękuje Pyza za konkretną odpowiedź. Gardner do swoich haczyków w mniejszych rozmiarach proponuje pozycjonery o budowie odbiegającej od konkurencji. Pozycjonery te są małe i krótkie. Tak jak pisałeś, też nie za bardzo widzę sens ich używania przy metodzie i przynętach 10 mm, 12 mm. Myślę, że trafnie zainwestowałem w te haczyki ??? ale o tym przekonam się nad wodą :narybki:
Pozdrawiam
Jacek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 745
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #208 dnia: 16.12.2016, 09:30 »
Z tych haczyków które do tej pory używałem kształt Wide Gape pasuje mi najbardziej, gotowce na haczykach Drennana z fotki trochę mnie rozczarowały. A pozycjonery przy tak małych haczykach będą miały wpływ na zacięcie ??? Niestety nie wiem, czas będzie sprawdzić
:narybki:

Haki Drennana tego typu przy Metodzie sa bardzo dobre wg mnie. O wiele lepsze są takie, z cienkiego drutu, nie odkształcają się... Kwestia prywatnych upodobań. Jak dla mnie zaletą jest to, ze nie trzeba do nich wypychacza, no i cena gra rolę.

Wg mnie zawsze warto używac pozycjonerów. Nie wiem ile ryb łowisz normalnie - ale przy ładnej sesji często włos się odkształca i psuje prezentację przynęty. Pozycjoner go wtedy trzyma w ryzach. Wcale nie trzeba tutaj ustawiać jakiś odległości przynęty od haka.  Jak dla mnie podstawową zaleta tej gumki jest właśnie pilnowanie włosa aby się nie odkształcał, lub jeżeli to już nastąpiło, aby przylegał do haka. Moje przypony brzanowe często kończą żywot po jednej rybie. Brzana potrafi zerwać pozycjoner (hak z mikrozadziorem, spro trzepania się w podieraku, ostra walka) - i włos pokracznie odstaje. To samo jest z karpiami lub linami. Dlatego szybkie wyhaczenie ryby przedłuża życie przyponu. Najgorsze bowiem jest miotanie się jej w podbieraku.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 584
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #209 dnia: 16.12.2016, 10:22 »
Luk, chodzi o pozycjoner haka, nie włosa ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters