Autor Wątek: Kanał Ulga w Raciborzu  (Przeczytany 1271 razy)

Offline hetman944

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Kanał Ulga w Raciborzu
« dnia: 24.11.2023, 10:08 »
Witam, nie znalazłem wątku o kanale ulgi w Raciborzu, chciałbym się dowiedzieć od kolegów wedkujących tam na feeder, jak z głębokością? Płytko? Jaki jest nurt silny, słaby? Bo ktoś w internecie pisał ze jest silny. Powiedzcie jeszcze jak wyglada dojazd? Pozdrawiam

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Ulga w Raciborzu
« Odpowiedź #1 dnia: 24.11.2023, 10:13 »
Wszystko zależy od poziomu wody. Jeśli na wodowskazie w miedoni jest poniżej 130 cm to płynie w miarę wolno. Co do głębokości są rynny ponad 2 m. Z dojazdem bywa ciężko.

Offline hetman944

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Kanał Ulga w Raciborzu
« Odpowiedź #2 dnia: 24.11.2023, 10:31 »
Dzięki wielkie. No cóż a wydawało się z Google, że dojazd będzie w miare łatwy. A jakie koszyki standardowo stosujesz na kanale? Tak orientacyjnie tzn. Wagowo

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Ulga w Raciborzu
« Odpowiedź #3 dnia: 24.11.2023, 11:09 »
Nie jestem specjalistą od rzek. Łowiłem tam kilka razy o ile pamiętam stosowałem 60g

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kanał Ulga w Raciborzu
« Odpowiedź #4 dnia: 24.11.2023, 11:19 »
Jeździłem bardzo dużo na ulgę mieszkając jakiś czas w Raciborzu... To już nie ta ulga co była ... Ryby leszcze, karasie, klenie jazie itp ale ciężkie do złowienia, ulga jest w miarę prosta dnem najgłębiej na początku później się wyplyca... Najwięcej wędkarzy spotkasz przy Auchan i na początku ulgi ... Przy Auchan masz deptanie do wody jakieś 150m przez łąkę i tam śmiało możesz łowić ... Pod mostami przelewy gdzie stoi zazwyczaj brzana i kleń... Czasem i teczki sie trafiają ... No i czeskie karpie
Pozdrawiam Piotr