Autor Wątek: Łódka BOATMAN ACTOR BASIC  (Przeczytany 535 razy)

Offline Sławo 1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
Łódka BOATMAN ACTOR BASIC
« dnia: 03.04.2024, 15:28 »
Potrzebna mi jest łódka na krótkie dystanse, do około 150-200 m.

Co sądzicie o tej łódce?
 Cena jej, to około 1300-1400 zł.

Jest ona składana chyba w Chinach, a z pewnością na częściach pochodzących z Chin (jak wiele w tych czasach produktów)

Łódka ta jest w całości "rozbieralna", tzn. można ją nawet samemu naprawić, części są dostępne.
Ze względu na gabaryty jest wygodna w transporcie.
Niewątpliwym plusem tego modelu jest chyba też cena.
Z funkcjonalności według dotychczasowych filmów i opinii ma same zalety!

Czy prawdą jest, że pilot tego modelu łódki, komunikacja z tym modelem łódki działa nie prawidłowo z opóźnieniem, gdy wybiera się, np. skręt w lewo czy w prawo?
Czy to jednak tylko i wyłącznie brak kalibracji?

Co sądzicie o tej łódce?

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Łódka BOATMAN ACTOR BASIC
« Odpowiedź #1 dnia: 03.04.2024, 15:34 »
Wystarczy sobie wejść na jakąś grupę, (ryneczki karpiowe itp) i zobaczyć jak często ludzie się pozbywają tych łódek, resztę już sam sobie dopowiedz.

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 16
Odp: Łódka BOATMAN ACTOR BASIC
« Odpowiedź #2 dnia: 03.04.2024, 16:52 »
Kupiłem swojego Actora juz dobrych pare lat temu i miałem pierwszą wersje tego modelu czyli łódka sklejana a nie rozkręcana i w wersji z fabrycznym echo. Przez wiele lat naprawde pomagała pokazać ukrztałtowanie dna i czasami ryby ale jednak z tymi rybami to troche słabo było z pokazywaniem. Bateria w tej łódce to naprawde wystarcza na dość długie pływanie jak na tą pojemność, ale wywożenie jej na 150-200metrów to troche lipa bo jej niewielki rozmiar na takiej odległości to już troche problem z dostrzeżeniem jej w którą strone jest obrócona itp. Czasami mi sie nie łączyło echo z monitorkiem więc postanowiłem zamówić kadłub rozkręcany i przełożyłem całe bebechy do nowej, założyłem już porządną echosonde(która pokazuje twardość dna, ryby itp), dołożyłem zewnętrzne anteny do echo i do odbiornika łódki i do pilota bo czasami miałem na 150metrach lekki problem bo przerywało zasięg.
Teraz jestem mega zadowolony z łódki którą poskładałem i jej kompaktowość jest wielkim plusem bo moge zawsze ją wozić w aucie i nie zajmuje tyle miejsca co typowa karpiowa(bo takową też mam ale odpuściłem ze względu na rozmiar i moje potrzeby)

Offline Sławo 1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
Odp: Łódka BOATMAN ACTOR BASIC
« Odpowiedź #3 dnia: 03.04.2024, 21:52 »
Wystarczy sobie wejść na jakąś grupę, (ryneczki karpiowe itp) i zobaczyć jak często ludzie się pozbywają tych łódek, resztę już sam sobie dopowiedz.
Możesz podać tu dokładne przykłady tych grup, portali sprzedażowych, bo jak na razie nie znalazłem ani śladu, że ten model czy łódki tej firmy ludzie pozbywają sie bardziej niż inne.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łódka BOATMAN ACTOR BASIC
« Odpowiedź #4 dnia: 04.04.2024, 07:41 »
Wystarczy sobie wejść na jakąś grupę, (ryneczki karpiowe itp) i zobaczyć jak często ludzie się pozbywają tych łódek, resztę już sam sobie dopowiedz.
Możesz podać tu dokładne przykłady tych grup, portali sprzedażowych, bo jak na razie nie znalazłem ani śladu, że ten model czy łódki tej firmy ludzie pozbywają sie bardziej niż inne.
To odpal chociaż OLX i się przekonasz :) Możesz tez w necie zobaczyć filmiki jak wersja bez GPS pływa na pilocie, samo to dla mnie ją dyskwalifikuje.

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 352
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łódka BOATMAN ACTOR BASIC
« Odpowiedź #5 dnia: 04.04.2024, 08:09 »
Wystarczy sobie wejść na jakąś grupę, (ryneczki karpiowe itp) i zobaczyć jak często ludzie się pozbywają tych łódek, resztę już sam sobie dopowiedz.
Możesz podać tu dokładne przykłady tych grup, portali sprzedażowych, bo jak na razie nie znalazłem ani śladu, że ten model czy łódki tej firmy ludzie pozbywają sie bardziej niż inne.
To odpal chociaż OLX i się przekonasz :) Możesz tez w necie zobaczyć filmiki jak wersja bez GPS pływa na pilocie, samo to dla mnie ją dyskwalifikuje.
Adrian rozumiem, że nie posiadasz tej łodzi i piszesz na podstawie danych z sieci?. Podstawową wersję kupiłem w maju 2021 r, od kwietnia do listopada jest ze mną prawie co tydzień na zasiadkach, nie jest to cudowna łódka, ale wystawiać opinie po tym, że ludzie sprzedają?,( ja tam bez przerwy widzę oferty na fb sprzedaży hunetra 650 z Prolam i co?, mam sądzić że to kiepska łódka? :)) Ilu jest zapaleńców co myśleli, że jak łódkę kupią to karpie same będą lądować na macie!. Actor w podstawowej wersji radzi sobie całkiem dobrze, drobne problemy z zasięgiem zaczynają się powyżej 150m (szczególnie jak mocno wieje) o czym wspomniał kolega plompek, a argument często powielany w sieci, że jej nie widać jak się pływa daleko jest dla mnie śmieszny, wystarczy mała lornetka w ręku i problem znika całkowicie. Łódeczka - jej wielkość jest idealna na mniejsze wody, nawet na dużych falach sobie radzi co już spr. nie raz, nigdy żadnej awarii nie miałem a używana jest naprawdę sporo. Może w nowszych wersjach jest poprawiony zasięg, tego nie wiem, ale wprowadzili kompas i łódka pływa prościutko bo miałem okazje to testować osobiście. Jeśli kiedyś zmienię to też na Actora tylko plusa, ale to wtedy jak ta wysłuży się całkowicie, ale na razie się na to nie zanosi. Jak ktoś zaczyna to polecam bardzo, są świetne łodzie na rynku jak chociażby wspomniany hunter 650, ale nie każdego na to stać, a jak już ktoś kupi i pływa regularnie tym bykiem po wodzie 3-5 ha to śmiać mi się chce, bo nie do takich wód ta łódka została stworzona.
Sławek

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łódka BOATMAN ACTOR BASIC
« Odpowiedź #6 dnia: 04.04.2024, 08:21 »
Wystarczy sobie wejść na jakąś grupę, (ryneczki karpiowe itp) i zobaczyć jak często ludzie się pozbywają tych łódek, resztę już sam sobie dopowiedz.
Możesz podać tu dokładne przykłady tych grup, portali sprzedażowych, bo jak na razie nie znalazłem ani śladu, że ten model czy łódki tej firmy ludzie pozbywają sie bardziej niż inne.
To odpal chociaż OLX i się przekonasz :) Możesz tez w necie zobaczyć filmiki jak wersja bez GPS pływa na pilocie, samo to dla mnie ją dyskwalifikuje.
Adrian rozumiem, że nie posiadasz tej łodzi i piszesz na podstawie danych z sieci?. Podstawową wersję kupiłem w maju 2021 r, od kwietnia do listopada jest ze mną prawie co tydzień na zasiadkach, nie jest to cudowna łódka, ale wystawiać opinie po tym, że ludzie sprzedają?,( ja tam bez przerwy widzę oferty na fb sprzedaży hunetra 650 z Prolam i co?, mam sądzić że to kiepska łódka? :)) Ilu jest zapaleńców co myśleli, że jak łódkę kupią to karpie same będą lądować na macie!. Actor w podstawowej wersji radzi sobie całkiem dobrze, drobne problemy z zasięgiem zaczynają się powyżej 150m o czym wspomniał kolega plompek, a argument często powielany w sieci, że jej nie widać jak się pływa daleko jest dla mnie śmieszny, wystarczy mała lornetka w ręku i problem znika całkowicie. Łódeczka - jej wielkość jest idealna na mniejsze wody, nawet na dużych falach sobie radzi co już spr. nie raz, nigdy żadnej awarii nie miałem a używana jest naprawdę sporo. Może w nowszych wersjach jest poprawiony zasięg, tego nie wiem, ale wprowadzili kompas i łódka pływa prościutko bo miałem okazje to testować osobiście. Jeśli kiedyś zmienię to też na Actora tylko plusa, ale to wtedy jak ta wysłuży się całkowicie, ale na razie się na to nie zanosi. Jak ktoś zaczyna to polecam bardzo, są świetne łodzie na rynku jak chociażby wspomniany hunter 650, ale nie każdego na to stać, a jak już ktoś kupi i pływa regularnie tym bykiem po wodzie 3-5 ha to śmiać mi się chce, bo nie do takich wód ta łódka została stworzona.
Hej, nie posiadam tej łódki, w drodze do mnie jest jeszcze tańszy chińczyk, który wad ma pewnie więcej ale jestem tego świadomy :) Ja wypowiadałem się odnośnie ilości ofert sprzedaży i naprawdę jest tego dużo bo śledzę ten rynek od dobrych kilku miesięcy, na bank nie tyle co Huntera ale to całkiem inna półka cenowa więc bez sensu porównywać. Co do reszty, widoczności na 150m itd. ja się nie wypowiadałem.

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 352
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łódka BOATMAN ACTOR BASIC
« Odpowiedź #7 dnia: 04.04.2024, 08:44 »
Wersja podstawowa Huntera 650 to 3990 zł czyli golas, w tej cenie jest actor pro i tu już można się zastanawiać, ja jeżdżę tylko na dwie wody karpiowe które znam od lat, nie potrzebny mi GPS ani echo, radze sobie bez tego i mam wyniki. Ale jak ktoś często lubi siedzieć na nowych dla siebie zbiornikach, wtedy dodatkowe wyposażenie jest pomocne. Mnie wpadła w oko nowość Prolama Harpun, piękna kompaktowa łódeczka, może kiedyś ;). Na grupie Prolama tak na szybko znalazłem 5 ofert sprzedaży, są i też awarie i problemy, nawet merole się psują!
Sławek

Offline Sławo 1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
Odp: Łódka BOATMAN ACTOR BASIC
« Odpowiedź #8 dnia: 06.04.2024, 13:17 »
Widziałem filmy, tzn. dokładnie jeden z filmów o tej łódce, i ten szczególnie utknął mi w pamięci.

Jednak jak napisałem, może trzeba wykonać kalibrację (nawet może za każdym razem od wyłączenia tego modelu łódki)
Może trafił ktoś na taki egzemplarz (od czego jest wtedy gwarancja?)
Nie wiem też czy producent nie poprawił funkcji sterowania, kompasu ( jakiejś korekty kursu jak pisze Awek, itd.)

W tym filmie, o którym podejrzewam, myśli szczególnie kolega Adrian i Rych, może akurat mieli model, gdzie nie było jeszcze to poprawione, bez kalibracji, nie wiem.
Poza tym nie zauważyłem jakoś, że wiele tych łódek Boatmana Actora Plus jest oferowanych używanych do sprzedaży.
Nie "odbiegają" od normy, każdej firmy łódki (używane) są oferowane do sprzedaży.

Myślę, że łódki firmy Boatman, te w najniższych cenach to tak naprawdę (tak mi się wydaję, to moja opinia) są w średniej"stawce" łódek zanętowych, co "Ameryki tu nie odkryje.
Takie same jak nie lepsze niż innych firm z podobnymi cechami, zaletami, wadami, w stosunku jakości-ceny-serwisu, dostępu do części, wsparcia produktu, itd.
I co ważne mając średnie pojęcie o naprawach, niewielką nawet wiedzę, zdolności manualne czy przy pomocy swoich kolegów czy znajomych możemy łódki Boatman naprawiać ( przynajmniej jeśli chodzi o te podstawowe modele)
Są też zdecydowanie lepsze o wiele od tych najtańszych, też z chińskiego rynku.

Trzeba mieć też na uwadze, że trzeba mieć też na uwadze ile łódek Boatman produkuje i przeznacza na rynek.
Wiadomo bowiem, że jeśli firma X przeznaczać będzie na rynek 800 łódek rocznie, a inna firma X 3000 łódek rocznie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, albo pewność, że tej drugiej firmy X, więcej będzie w ofertach na OLX czy innych portalach sprzedażowych.
Nie jest to reklama, ale obejrzyjcie sobie film o fabryce, gdzie produkuje się łódki firmy Boatman ( jeśli go nie widzieliście)
Wygląda to bardzo profesjonalnie.
I jeśli nawet zdarzały się jakieś wady i niedociągnięcia w prawidłowym działaniu, funkcjonowaniu łódek tej firmy, to wydaje się, że z każdą kolejną edycją, partią łódek (czy nowych modelach) zostanie to definitywnie poprawione.

Jednak wspomnę, ja akurat na tym też do końca bym się nie opierał.
Napisałem, że potrzebuje łódki na dystansie 150 m- 200 m. To jak na akwenach na których teraz łowie, było trochę przeze mnie przesadzone. Do 150 m spokojnie wystarczy (według tego co pisał Awek) to nie musiałbym się martwić, że łódka nie da sobie rady.

Wielkość łódki, opinie, że to mała, za mała łódka.
Wręcz jest odwrotnie, są same zalety: mniejsze zużycie baterii, silników (są takie same, albo podobne parametrami do wiele nawet większych łódek) prędkość, transportowanie w aucie, mniejszy hałas nad samym już miejscem, gdzie będzie leżał zestaw.
Łódkę nawet mniejszą na dystansie, który moja łódka miałaby pokonywać, spokojnie będzie dobrze widać, poza tym w razie czego, od czego jest lornetka.
Praktycznie każdy karpiarz ją powinien mieć.

Nie sugeruje się do też do końca opiniami innych ( choć szanuję i je ważę) trzeba też mieć na uwadze, że jest jakaś tam konkurencja, i ktoś ( choć nikogo nie oczywiście nie oskarżam) może celowo dyskwalifikować łódkę firmy X czy Y, bo , np. ma tutaj konto, udziela się na forum, a zajmuje się sprzedażą łódek na Allegro, albo ściąganiem najtańszych łódek z AliExpress.
Wydaje mi się, że ma to głównie miejsce na forach i YouTube. To jednak jest moja opinia.
   
Na koniec chciałbym też dodać, iż jak na razie nie podjąłem decyzji o zakupie tej czy innej łódki zanętowej.
Cały czas myślę też o kupnie drona ( jest post o tym na tym forum) do "wynoszenia" zestawów.


Na teraz wygrywa zakup łódki Boatman Actor Basic i jednocześnie taniej łódki D 16 i z ostatniej chwili...
Flytec v 020!!!
Ta ostatnia ma same dobre recenzje.
Wybrałbym chyba tę w kolorze żółtym, była lepiej widoczna w niektórych warunkach.

Test z dronem niebawem, na wypożyczonym dronie, zobaczymy czy zmieni się całkowicie opcja czy tylko nastąpi drobna modyfikacja decyzji.