Autor Wątek: (K) Fotel na części :)  (Przeczytany 1072 razy)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 199
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
(K) Fotel na części :)
« dnia: 04.04.2021, 21:59 »
Szukam... połowy fotela feederowego :D Chodzi o siedzisko z oparciem bez nóg i całej reszty - potrzebuję tylko to na czym się siedzi. Może być stelaż z poszyciem, lub nawet samo poszycie - ramę z regulacją kąta sobie do niego spokojnie dorobię.
Może ktoś z was ma jakiś stary połamany czy niechciany fotel ze sprawnym siedziskiem. Może to być Cuzo, jakis inny elektrostatyk czy co tylko macie na zbyciu :) Szukałem na allegro i OLX ale nikt nie oferuje akurat tych rzeczy, nie ma też nic ciekawego jeśli chodzi o całe popsute / zaniedbane fotele, a rozwalić sprawny fotel trochę szkoda :/


Pewnie zastanawiacie się po co mi to? Jakiś czas temu zrobiłem sobie prototyp siedziska feederowego na nogach d25. Ogólnie działa i da się łowić, ale to jeszcze nie to czego chcę. Obecnie siedzę i się nudzę na kwarantannie, zaprojektowałem więc nowszą wersję która będzie spełniać wszystkie moje wymagania. Oczywiście mógłbym kupić Cuzo czy inny fotel, nawet wyszłoby taniej , albo kosz (ale to nieporęczne, ciężkie i zajmuje dużo miejsca w samochodzie) ale mam marzenie by nad wodę docierać mając na ramieniu futerał z wędkami, w jednej ręce torbę z koszem podbieraka i matę, a w drugiej kompletne stanowisko z półką boczną, boxem z pierdołami itd. Ogólnie wszystko co potrzebne do łowienia ma się dać przetransportować bez użycia wózka i "na raz" bez chodzenia co chwilę do auta ;)

Zrobiłem już główną ramę, przetestowałem nośność wersji z siedziskiem, ale uznałem, że na dłuższe zasiadki wygodniej jednak będzie siedzieć na fotelu z oparciem :)

Poniżej model tego co chcę zrobić w wersji z siedziskiem i z fotelem, a także jak to się będzie składać do transportu. Wyliczyłem już sobie wagę wersji z koszem (poniżej 10kg), koszty, mam też większość części - brak tylko fotela :D



Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 199
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Fotel na części :)
« Odpowiedź #1 dnia: 05.04.2021, 10:51 »
Ktoś? coś? :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Badzar

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Fotel na części :)
« Odpowiedź #2 dnia: 05.04.2021, 12:47 »
Proponuję zapytać, mają dużo części do elektrostatyków.
https://www.olx.pl/oferty/user/2sivr
Pozdrawiam
Michał

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 199
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Fotel na części :)
« Odpowiedź #3 dnia: 05.04.2021, 12:56 »
Proponuję zapytać, mają dużo części do elektrostatyków.
https://www.olx.pl/oferty/user/2sivr

Właśnie ta firma, oraz jeszcze jedna z Sosnowca, które mają sporo części do foteli oraz całych foteli, nie mają nic czego poszukuję :(
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 199
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Fotel na części :)
« Odpowiedź #4 dnia: 12.04.2021, 21:07 »
Dziękuję koledze fishunter1990 za odstąpienie 2 foteli którym będę miał szansę dać nowe życie <3 Po wstępnym opisie zastanawiałem się, czy dam radę zrobić z nich jeden, później dostałem foty i uznałem że coś z tego będzie, ale gdy je otrzymałem kurierem okazało się, że niewiele trzeba by były w pełni sprawne i całkiem eleganckie ! Jeden jest już u krawca, drugi jutro pójdzie do tapicera :D Oba są tak fajne, że nie wiem który będę musiał faktycznie zepsuć i przerobić do mojego autorskiego koszo-fotelo-podestu :P Dzięki Kamil za fotele i bardzo miłe gratisy !

Temat w sumie do zamknięcia :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Fotel na części :)
« Odpowiedź #5 dnia: 13.04.2021, 17:23 »
Cobi92  jeszcze nie do zamknięcia.   Zrób nowy fotelo-kosz i pokaż  wszystkim, kolega fishunter1990 też pewnie będzie zadowolony patrząc na swoje fotele w nowym wydaniu.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Fotel na części :)
« Odpowiedź #6 dnia: 13.04.2021, 17:28 »
Popieram

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 341
  • Reputacja: 795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: (K) Fotel na części :)
« Odpowiedź #7 dnia: 13.04.2021, 18:20 »
Oczywiście, że czekam na efekt końcowy, o czym już wcześniej poinformowałem Bartka. Miło mi będzie zobaczyć moje dawne, wysłużone sprzęty jak otrzymują drugie życie :).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 199
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Fotel na części :)
« Odpowiedź #8 dnia: 13.04.2021, 20:04 »
Oczywiście, że czekam na efekt końcowy, o czym już wcześniej poinformowałem Bartka. Miło mi będzie zobaczyć moje dawne, wysłużone sprzęty jak otrzymują drugie życie :).

No i się wkopałem... Ale skoro nalegacie to wrzucę ;) Mam foty "przed", więc będzie można porównać :)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)