Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 223592 razy)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #195 dnia: 20.03.2021, 16:56 »
Gratulacje dla tych co byli nad wodą i mieli wyniki. Ja dzisiaj zmuszony niską temperatura odpuściłem zbiorniki i udałem sie nad moją Wisłę, celem kleń. Zasiadka od 7 godz. do 15 tej, byly 4 brania ale tylko jedno udało sie wykorzystać, klenik na pocieszenie. Najbardziej żal pierwszego atomowego brania, była ładna ryba ale zanim chwyciłem wędkę bylo juz po wszystkim. Zanęta i przynęta - chleb tostowy.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #196 dnia: 20.03.2021, 17:41 »
Bravo Sławek za wytrwałość, w taką pogodę nad wodą i za sukces w postaci klenia :bravo: :beer:

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #197 dnia: 20.03.2021, 17:46 »
Dzięki Tomek, mogło być lepiej ale dzis zabrakło skuteczności. W takie zimne dni polecam kombinezon Imax, bez niego nie ruszam się nad wodę, ciepłe ubranie to podstawa.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 15
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #198 dnia: 20.03.2021, 17:48 »
Wytrwalosc nagrodzona ryba ;)

Jaki model tego imaxa masz? Mozesz coś więcej napisac o tym kombinezonie jak się sprawuje?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #199 dnia: 20.03.2021, 17:49 »
Zdaje sobie sprawę Sławku :beer: ,przede wszystkim zadbać trzeba o swoje zdrowie ,odpowiednie ciuchy to podstawa bez tego nawet nie ma co się wyrywać w taką aurę nad wodę ;)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #200 dnia: 20.03.2021, 18:03 »
Wytrwalosc nagrodzona ryba ;)

Jaki model tego imaxa masz? Mozesz coś więcej napisac o tym kombinezonie jak się sprawuje?
To jest Kombinezon Termiczny Imax Arx-20 Ice Thermo Suit. Nie jest lekki ale naprawdę ciepły, to nie jakość Matrixa czy Prestona ale cena też nie ta. Polecam, siedziałem tej zimy nad wodą przy -7 stopni i bylo ok. Spodnie na szelkach dają komfort termiczny dla lędźwi, pod kurtkę bluza polarowa i jest git. Do kpl. jakieś ocieplane buty i można myśleć o zasiadce w zimne dni .W sklepie pleciona jest teraz dobra cena.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #201 dnia: 20.03.2021, 18:27 »
W dniu dzisiejszym udało mi się zaliczyć krótka sesję u byłego sąsiada na prywatnej wodzie (mam nadzieję że nie ostatnią) chociaż pogoda nie była zbyt ciekawa bo wiało i -2 nad ranem to udało mi się wyjechać z 3 z 4 ryb na matę, w tym jeden piękny pełnołuski ponad 10 kg i 86cm z charakterystycznymi wąsami :)



Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #202 dnia: 20.03.2021, 18:29 »
Piękny karp, zwłaszcza o tej porze.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #203 dnia: 20.03.2021, 18:41 »
Bravo piękny okaz na rozpoczęcie sezonu :bravo: :beer:

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #204 dnia: 20.03.2021, 18:49 »
Brawo, tak można otwierać sezon :D :thumbup:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #205 dnia: 20.03.2021, 19:35 »
Maras piękny pełnołuski kaban , mam nadzieje na takiego w tym roku
Paweł

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #206 dnia: 21.03.2021, 17:39 »
Przepraszam za opóźnienie w relacji postaram się dawać na bieżąco.
Nocka na starej Odrze z 13 na 14 marca 2021.
13 pechowa i tak było wiało lało i słabo brało .
Woda w starorzeczu opadała ale o dziwo ma już 7 stopni ,dodatkowo porwisty wiatr z deszczem bardzo utrudniały wędkowanie mimo tego iż zestaw był zrobiony na plecione .
Wędkowanie rozpocząłem około 16 i do zmroku czyli około 18 30 nie miałem nawet pyknięcia .Mam dwie na to hipotezy pierwsza najbardziej prawdopodobna to że ryby są bardzo przepłoszone przez kormorany i boją się za dnia żerować , druga to anomalia pogodowe a może jedno i drugie po trochę .Pierwsza ryba to był krąp złowiony około 19 na dalszej linii 47m potem się skróciłem na 26m zanęciłem i od 20 do 21 złowiłem 4 leszczyki pod rząd takie między 600 a 1000 gr łowisko wiadomo czasowe ,,no kill, więc nie używam siatki do przewtrzymywania ryb tylko po złowowieniu pamiątkowa fotka i ryba jest od razu wypuszczana .Nie robiłem każdemu klepakowi zdjęcia bo to bez sensu parę fotek tylko na pamiątkę , że coś się złowiło .
Niestety po tych paru leszczakach nastąpiła totalna cisza w braniach i dopiero po 2 godzinach złowiłem jednego potem po 20 minutach drugiego i tak było do północy Brania bardzo delikatne mimo tego iż zestaw miałem na plecionce musiałem łowić ,,na flaku ,, czyli na polużnionym zestawie.Potem nastąpił przestój do godziny 3 zmieniałem dystans przynętę wielkość haka długość przyponu i nic jakby łowisko obumarło .Dopiero po 3 zacząłem łowić znowu poojedyncze podleszczaki które pojawiały się z doskoku .W sumie wszystkiego miałem 16 szt w tym 1 płotka 1 krąp reszta podleszczaki , jak się rozwidniło woda znowu obumarła ryby przestały brać .Widać ewidentnie , że zimowe płocie się skończyły, wiec trzeba będzie zmnienić typ łowiska w poszukiwaniu innych ryb , ale to juz na następny weekend.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich wędkarzy i zapaleńców nocnych łowów  życząc sukcesów nad wodą .
Artur Kraśnicki
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #207 dnia: 21.03.2021, 18:19 »
:bravo:
;)

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #208 dnia: 21.03.2021, 18:23 »
20 - 21 marzec 2021 nocka na łowisku komercyjnym.☃️☃️☃️
Ostatnio na starorzeczu brały podleszczaki, na, Odrze jeszcze nie biorą więc postanowiłem popróbować karpiki na pobliskiej komercji.
Pogoda nie napalala, optymizmem wiało dodatkowo zaczął padać śnieg powrót prawdziwej zimy. Myślałem że jak noc nadejdzie to wiatr ustąpi ale nic z tego wiało cały czas nawet jak się pakowaliśmy do domu to dalej wiało, śnieg też padał bezustannie rano  przestal, ale zaczął padać deszcz. Wiadomo było że problem będzie złowić jakiegoś karpia, ale trzeba próbować. Ryby nie chciały wogole współpracować trafiały się pojedynczo i brania były bardzo delikatne. Łowilem na różnych dystansach szukając ich, najlepiej reagowały na 62m. Nie były to jakieś duże okazy tylko tzw,, bączki,,. No ale takie łowienie na takim łowisku o takiej porze roku. Powiem szczerze że to taka alternatywa przed moim ulubionym łowieniem na Odrze, którego już nie mogę się doczekać.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich maniaków nocnych feederowych zasiadek życząc udanych połowów.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #209 dnia: 21.03.2021, 19:16 »
Brawo Artur Szczególnie za samozaparcie i wytrwałość

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀