Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 223643 razy)

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1245 dnia: 10.08.2021, 22:23 »
Pr00, opowiem Ci moją historie bo w sumie jest bliźniacza.

Jakiś czas temu wstąpiłem do wody stowarzyszenia w sąsiednim mieście. Na miejscu wszystko ładnie pięknie. Stanowiska jak z bajki, teren wokół posprzątany, wody (2 sztuki) bardzo urodziwe, w lesie, otoczony przyrodą, po prostu bajka.

Na kilka wypadów, tylko w jednym miałem dzień konia jak na tamtejsze warunki, czyli 3 karpie i leszcza. Reszta albo bardzo słabo, albo prawie nic... W końcu pomyślałem sobie dość. Ja tu staje na rzęsach, sypie najlepszy towar, konopie, robaki, łowię starannie, celnie, dobrze typuje miejsca, a na koniec dnia zawsze lipa. Coś tu nie gra do cholery.

Szybki telefon do szwagra, i skanujemy obie wody deeperem. Na dwa stawy deeper ujawnił łącznie obecność dwóch średnich ryb i trochę drobnicy. I to wszystko! Mając do dyspozycji przeszło 35000 zł rocznie ze składek, dostajesz człowieku dwie pustynie. I gdyby nie ta historia z Deeperem to być może złamałbym za którymś razem wędkę na kolanie i rzucił to hobby w cholere. Tak, miałem tylko krótką, acz treściwą rozmowę z prezesem stowarzyszenia. :beer:
Zagadka miała proste rozwiązanie: zarybić karpiem, złowić karpia, zjeść karpia, czekać na kolejne zarybienie. :facepalm:

Jak czujesz że coś nie gra, a nie możesz tego sprawdzić właśnie za pomocą deepera to olej te wody. Skoro na kilka zasiadek Feederowych i Matchowych nic się nie dało złowić to znaczy po prostu że jest tej ryby bardzo mało albo wcale. Szkoda kasy, nerwów i czasu :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1246 dnia: 10.08.2021, 22:27 »
Ja łowię w Wlkp 🙂, tutaj też ludzie twierdzą, że nigdzie nie ma ryb.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1247 dnia: 10.08.2021, 22:29 »
Ja łowię w Wlkp , tutaj też ludzie twierdzą, że nigdzie nie ma ryb.
Też łowię w wlkp i nie mówię, że ryb nie ma, ale jest dosyć kiepsko.
Kolega wygrał zawody koła łowiąc 3 płocie
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1248 dnia: 10.08.2021, 22:39 »
Czytając posty rozczarowanych poprawia mi sie nastrój.
Przeczesenia deperem wody mówi co w niej pływa brawo wy.... hm ustawienia interpretacja sam deper ... prawde ci powie. Szkoda słów.

A ja tam lubie sie oszukiwać , łudzić się dostać w kość i łowić na pzw. Dostając razy dostaje szkołe.
Ale gdy położe gościa z takiej siłki na macie to wiem że warto.
Morda mi się śmieje jaja cięższe a mordy stałych bywalców bezcenne.

Ci lubiących męke z handlówką najlepsze są prostokąty lub łowiska specjalne po zarybieniach.
Maciek

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1249 dnia: 10.08.2021, 22:45 »
Pr00, opowiem Ci moją historie bo w sumie jest bliźniacza.

Jakiś czas temu wstąpiłem do wody stowarzyszenia w sąsiednim mieście. Na miejscu wszystko ładnie pięknie. Stanowiska jak z bajki, teren wokół posprzątany, wody (2 sztuki) bardzo urodziwe, w lesie, otoczony przyrodą, po prostu bajka.

Na kilka wypadów, tylko w jednym miałem dzień konia jak na tamtejsze warunki, czyli 3 karpie i leszcza. Reszta albo bardzo słabo, albo prawie nic... W końcu pomyślałem sobie dość. Ja tu staje na rzęsach, sypie najlepszy towar, konopie, robaki, łowię starannie, celnie, dobrze typuje miejsca, a na koniec dnia zawsze lipa. Coś tu nie gra do cholery.

Szybki telefon do szwagra, i skanujemy obie wody deeperem. Na dwa stawy deeper ujawnił łącznie obecność dwóch średnich ryb i trochę drobnicy. I to wszystko! Mając do dyspozycji przeszło 35000 zł rocznie ze składek, dostajesz człowieku dwie pustynie. I gdyby nie ta historia z Deeperem to być może złamałbym za którymś razem wędkę na kolanie i rzucił to hobby w cholere. Tak, miałem tylko krótką, acz treściwą rozmowę z prezesem stowarzyszenia. :beer:
Zagadka miała proste rozwiązanie: zarybić karpiem, złowić karpia, zjeść karpia, czekać na kolejne zarybienie. :facepalm:

Jak czujesz że coś nie gra, a nie możesz tego sprawdzić właśnie za pomocą deepera to olej te wody. Skoro na kilka zasiadek Feederowych i Matchowych nic się nie dało złowić to znaczy po prostu że jest tej ryby bardzo mało albo wcale. Szkoda kasy, nerwów i czasu :beer:

Na największej wodzie w regionie nie ma zakazu wędkowania podczas zarybiania karpiem. Dziady zmieniają się na łowisku z telefonem żeby tylko jak najwięcej wyciągnąć na mielone. Ja łowiąc leszcza i płoć (i wypuszczając je) podczas jednego wypadu czułem już spojrzenia na karku. Przy każdym wypadzie oczywiście rozmowa z lokalnymi łowcami, każdy z wielkim G., przyzwoitego wędkarza nad wodą nie widziałem, wszyscy żeby tylko coś do gara wpadło. Żona już się że mnie śmieje że uparłem się znaleźć wodę na pustyni, ale póki mogę to prubuję.

Co do Wlkp to rozmawiałem ze znajomymi mieszkającymi tam i jakoś nie narzekali strasznie, tam chociaż rzeki macie.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1250 dnia: 10.08.2021, 22:51 »
Warta płynie, ale to cięższy temat żeby coś ciekawego złowić. Bardzo mocny prąd do tego latem bardzo płytko.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1251 dnia: 10.08.2021, 22:52 »
Czytając posty rozczarowanych poprawia mi sie nastrój.
Przeczesenia deperem wody mówi co w niej pływa brawo wy.... hm ustawienia interpretacja sam deper ... prawde ci powie. Szkoda słów.

A ja tam lubie sie oszukiwać , łudzić się dostać w kość i łowić na pzw. Dostając razy dostaje szkołe.
Ale gdy położe gościa z takiej siłki na macie to wiem że warto.
Morda mi się śmieje jaja cięższe a mordy stałych bywalców bezcenne.

Ci lubiących męke z handlówką najlepsze są prostokąty lub łowiska specjalne po zarybieniach.

Deeper na innej wodzie pokazywał już z goła co innego, więc funkcjonował bez zarzutu :) sam prezes tego pożal się Boże stowarzyszenia, przyznał że zarybia tylko karpiem, który idzie na odłów najdalej do 1,5 tygodnia. Takie ryby jak lin, leszcz czy karaś nie były brane pod uwagę przy zarybieniu :D

Jeśli chodzi o uczucia towarzyszące mi podczas spotkania z dużą ryba to
- morda mi też się śmieje, choć traktuje je jako przyłów a nie cel,
- jaja rosną mi w kontakcie z żoną wieczorowa pora, nie podczas złowienia ryby,
- mordy moich sąsiadów mnie nie interesują, i podobnie mam nadzieje w drugą stronę. Złowić rybę i ukratkiem (lub o zgrozo, dostojnie) patrzeć wokół czy ludzie patrzą i jakie mają miny? ??? Nie moja bajka, ani mój cel nad wodą :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1252 dnia: 10.08.2021, 23:03 »


Jeśli chodzi o uczucia towarzyszące mi podczas spotkania z dużą ryba to
- morda mi też się śmieje, choć traktuje je jako przyłów a nie cel,
- jaja rosną mi w kontakcie z żoną wieczorowa pora, nie podczas złowienia ryby,
- mordy moich sąsiadów mnie nie interesują, i podobnie mam nadzieje w drugą stronę. Złowić rybę i ukratkiem (lub o zgrozo, dostojnie) patrzeć wokół czy ludzie patrzą i jakie mają miny? ??? Nie moja bajka, ani mój cel nad wodą :beer:

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Dodatkowo mam gdzieś współzawodnictwo, zazdrość czy inne reakcje lokalosów czy innego okolicznego elementu. Nad wodę jadę po odpoczynek, relaks, trochę natury nie żeby sobie coś podbudowywać.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1253 dnia: 10.08.2021, 23:29 »
Jakby ktoś miał wątpliwości co do zarządzania wodami w moim mieście.
Po pierwsze nie ma lokalnego okręgu, podlega pod mazowieckie nie wiem co zdechło ale nadal nie działa.
Po drugie tak wygląda mapa porozumień.



Więcej szkoda pisać.


Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1254 dnia: 11.08.2021, 07:58 »
Jeszcze informacja na temat stanu wód.



Jeśli ktoś ma na tyle szczęścia że ma wody PZW gdzie coś się dzieje niech tam siedzi ale powstrzyma się z komentowaniem tego co mają inni. Wasza rzeczywistość na prawdęoze być skrajnie różna niż innych.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1255 dnia: 11.08.2021, 08:16 »
Ahhh te wieczne dyskusje na temat wyższości wyników uzyskanych na PZW nad tymi w "wędkarskich burdelach"... Ja bym na miejscu moderacji utylizował takie wpisy, bo ile można >:O Oczywiście dyskutują zwykle te same osoby...
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1256 dnia: 11.08.2021, 08:25 »
Warta płynie, ale to cięższy temat żeby coś ciekawego złowić. Bardzo mocny prąd do tego latem bardzo płytko.
Gadanie. Zacznij czytać wodę, postaraj się poznać zachowania ryb + systematyczność i będziesz łowił takie ryby, że kopara Ci opadnie. Jeżeli każdy myśli, że raz w miesiącu wpadnie na dziką wodę i połowi ryb to nie jest to komercja.

Pr00, fakt Łodz jest bardzo uboga w wody, ale mam kolegę, któremu wykupuję kartę w swoim okręgu tj. w okręgu BP i ma dostęp do łowisk w sąsiednich okręgach.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1257 dnia: 11.08.2021, 08:37 »
Warta płynie, ale to cięższy temat żeby coś ciekawego złowić. Bardzo mocny prąd do tego latem bardzo płytko.
.

Pr00, fakt Łodz jest bardzo uboga w wody, ale mam kolegę, któremu wykupuję kartę w swoim okręgu tj. w okręgu BP i ma dostęp do łowisk w sąsiednich okręgach.

Niemożliwe, nie ma żadnych porozumień jak wrzuciłem powyżej. Musiał dokupić licencję na inne okręgi.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1258 dnia: 11.08.2021, 09:20 »
Warta płynie, ale to cięższy temat żeby coś ciekawego złowić. Bardzo mocny prąd do tego latem bardzo płytko.
Gadanie. Zacznij czytać wodę, postaraj się poznać zachowania ryb + systematyczność i będziesz łowił takie ryby, że kopara Ci opadnie. Jeżeli każdy myśli, że raz w miesiącu wpadnie na dziką wodę i połowi ryb to nie jest to komercja.

Pr00, fakt Łodz jest bardzo uboga w wody, ale mam kolegę, któremu wykupuję kartę w swoim okręgu tj. w okręgu BP i ma dostęp do łowisk w sąsiednich okręgach.
Kolego ja nie mam problemu z łowieniem ryb. Poprostu warta jest dla mnie za mało przewidywalna. Będę nęcił miesiąc czasu przyjdzie wysoką woda i co zrobię? Pieniądze i czas wywalone w "błoto".

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 54
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1259 dnia: 11.08.2021, 09:25 »
Napiszę najprościej jak można.
Wykupujesz kartę w okręgu, który ma najwięcej porozumień(nawet tych z drobną dopłatą i w tym przypadku Biała Podlaska wychodziła mu najkorzystniej) dokupujesz mazowieckie na zagospodarowanie i masz za rozsądne pieniądze pół Polski.