Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 223605 razy)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1260 dnia: 11.08.2021, 09:28 »
Sam łowię w 99 % na wodach PZW powyżej 400 ha. Ale praktyka nauczyła mnie żeby nie generalizować. Są różne wody i na niektórych warto się przyłożyć i poświęcić kilka sezonów żeby ją poznać. Ale są i takie w których presja i przełowienie jest tak wielkie ,że moim zdaniem nie warto. Każdy musi ocenić sam. Poza tym nie każdy ma czas aby polować 2 sezony na jednego karpia czy lecha. To ,że ktoś znalazł klucz do swojej wody nie oznacza że znalazł by do innej , tym bardziej ,że nie da się złowić ryby jeśli fizycznie jej tam nie ma . Tak ,że polecam łowić tam gdzie się lubi i olać dystkusje w stylu komercja czy pzw ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1261 dnia: 11.08.2021, 09:29 »
Sam łowię w 99 % na wodach PZW powyżej 400 ha. Ale praktyka nauczyła mnie żeby nie generalizować. Są różne wody i na niektórych warto się przyłożyć i poświęcić kilka sezonów żeby ją poznać. Ale są i takie w których presja i przełowienie jest tak wielkie ,że moim zdaniem nie warto. Każdy musi ocenić sam. Poza tym nie każdy ma czas aby polować 2 sezony na jednego karpia czy lecha. To ,że ktoś znalazł klucz do swojej wody nie oznacza że znalazł by do innej , tym bardziej ,że nie da się złowić ryby jeśli fizycznie jej tam nie ma . Tak ,że polecam łowić tam gdzie się lubi i olać dystkusje w stylu komercja czy pzw ;)

Nie wiem, czy można na ten temat jeszcze coś rozsądniejszego napisać.

Wystarczy już.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1262 dnia: 11.08.2021, 10:10 »
,że nie da się złowić ryby jeśli fizycznie jej tam nie ma .
Tak właśnie piszą "fachowcy", którzy umieją łowić tylko na komercji.
Sam mam 2 łowiska koło siebie, licencyjne, gdzie rzucę i po minucie mam karpia, japońca, amura - mega nudne jest takie łowienie, bo tam nie potrzeba żadnych umiejętności. A drugie PZW o bardzo dużej presji i jeszcze o powierzchni 7 hektarów. I na tym łowisku jest jak na każdym MASA RYB, ale ona po prostu nie bierze, bo jeżeli przez kilka lat nie dała się złapać to czemu akurat ma się teraz dać złapać? Jak odpaliłem drona nad zbiornikiem i zfilmowałem karpie amury po 15-20 kg to nikt nie wierzył, że tam jest taka ryba. Pewnie są też ogromne liny, karasie czy leszcze. Ludzie nie rozumieją, że taka ryba żeruje na naturalnym pokarmie, którego brak na komercji czy licencji, bo jest po prostu przerybiony zbiornik i ryba nie ma co jeść - żeruje na tym co wędkarz wrzuci, sam fakt braku roślinności o tym świadczy.

Nie robię offtopa. Wracając do tematu to kilka wypadów na krótkie sesje po 3 godziny na PZW od miesiąca nie przyniosło mi brania. Trudno, próbuję dalej przechytrzyć rybę, która od 10 lat nie dała się złapać. Może jej faktycznie nie ma 8) :facepalm: ???

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1263 dnia: 11.08.2021, 11:47 »
,że nie da się złowić ryby jeśli fizycznie jej tam nie ma .
Tak właśnie piszą "fachowcy", którzy umieją łowić tylko na komercji.
Sam mam 2 łowiska koło siebie, licencyjne, gdzie rzucę i po minucie mam karpia, japońca, amura - mega nudne jest takie łowienie, bo tam nie potrzeba żadnych umiejętności. A drugie PZW o bardzo dużej presji i jeszcze o powierzchni 7 hektarów. I na tym łowisku jest jak na każdym MASA RYB, ale ona po prostu nie bierze, bo jeżeli przez kilka lat nie dała się złapać to czemu akurat ma się teraz dać złapać? Jak odpaliłem drona nad zbiornikiem i zfilmowałem karpie amury po 15-20 kg to nikt nie wierzył, że tam jest taka ryba. Pewnie są też ogromne liny, karasie czy leszcze. Ludzie nie rozumieją, że taka ryba żeruje na naturalnym pokarmie, którego brak na komercji czy licencji, bo jest po prostu przerybiony zbiornik i ryba nie ma co jeść - żeruje na tym co wędkarz wrzuci, sam fakt braku roślinności o tym świadczy.

Nie robię offtopa. Wracając do tematu to kilka wypadów na krótkie sesje po 3 godziny na PZW od miesiąca nie przyniosło mi brania. Trudno, próbuję dalej przechytrzyć rybę, która od 10 lat nie dała się złapać. Może jej faktycznie nie ma 8) :facepalm: ???
Widać czasem moje mysli pokrywają się z ludźmi łowiącymi głownie na komercjach :D Piszesz o konkretnej wodzie którą sprawdziłeś, nie znasz wszystkich wód. Są zbiorniki np regularnie sieciowane z dużą ilością kłóswoników itp. Ale nawet zakładając ,że istnieje na tych woda populacja ryb odżywiająca się naturalnym pokarmem nie do złowienia od kilku lat mimo wielkiej presji to co to zmieni ? Czy osoba która ma czas raz lub 2 razy w tygodniu posiedzieć na rybach do południa, spędzić miło czas i mieć jakikolwiek kontakt z rybą będzie miałą frajdę z polowania na potwora z Loch Ness i udowodnienia ,że jest jedynie prawdziwym łowcą. Jeśli tak to bardzo się zdziwię ale dla mnie w wędkarstwie chodzi o przyjemność więc jeśli ktoś lubi czemu nie.
Ale żeby było zgodnie z tematem. Moje Lipcowe Połowy na przełowionym Jeziorze Żywieckim (Pzw duża presja ponad 1000 ha) + jeden leszczyk z Dzierzna. Padło wiele pieknych ryb ale rekordów dalej brak :)


Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1264 dnia: 11.08.2021, 12:33 »
:bravo: :bravo: Zbyszek to jest połów
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1265 dnia: 11.08.2021, 12:35 »
Piękne :fish: :fish: :fish: :bravo:!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1266 dnia: 11.08.2021, 12:37 »
:bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline thegamer

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 15
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1267 dnia: 11.08.2021, 12:37 »
Ta płoć ile miala? 38cm czy większą?

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1268 dnia: 11.08.2021, 12:43 »
Ktoś tu pisał o cierliwości i poznaniu wody PZW - racja.
Przykład: w tym roku regularnie łowię z pomostu na jeziorze: bat i feeder na różnych dystansach.
Pierwsze kilka razy: kilka uklei i maleńka płotka. Od około 10go razu coraz większe ryby w większej ilości. Po circa 20tym razie pierwszy leszcz. Po kolejnych 10ciu piękne płocie, wzdręgi, coraz większe leszcze. Po prostu poznaję wodę ale to wymaga czasu, cierpliwości i początkowych porażek. Nie, nie sypię na grubo nęcąc miejscówkę. Uczę się co lubią ryby, ostatnio najlesze efekty daje np. pęczak.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1269 dnia: 11.08.2021, 12:45 »
Znów "burza" się rozpętała PZW vs komercja. A mi tylko chodziło aby uświadomić, że kilka wyjazdów nie daje możliwości realnej oceny danego zbiornika (jednego). Naturalne wody nie różnią się tylko ilością ryb ale również tym czym ryby się odżywiają. Komercję to przeważnie ubogie w naturalny pokarm zbiornik więc ryby są zmuszone do jedzenia tego co serwują im wędkarze. A więc podejście do wędkowania w wielu przypadkach będzie diametralnie różnić się od siebie. Za dużo czynników wplywa na końcowy sukces lub porażkę aby wyciągać tak szybkie i daleko idące wnioski. A, że woda wodzie nie równa to wiadomo od dziś. Większą woda z reguły daje większe możliwości, ale też trudniej zlokalizować rybę. Życzę powodzenia i więcej wytrwałości, wędkarstwo uczy pokory i na tym polega piękno tego hobby 🙂.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1270 dnia: 11.08.2021, 13:03 »
Gdyby w PZW było normalnie, czytaj byłby normalny ekosystem i odbywałoby się naturalne tarło, takie gatunki jak lin, karaś, leszcz, płoć, szczupak czy okoń były prawnie chronione no kill, to w sezonie, przy podstawowej wiedzy gdzie szukać ryb i przy dobrze dobranym sprzęcie, blanki praktycznie byłyby sensacją.

Świadczy o tym najdobitniej przykład Dzierżna, gdzie szwagier regularnie jeździ i pomimo 650 hektarów wody łowisz praktycznie z marszu. Nie mówiąc już o tym co by się działo na mniejszych zbiornikach, takich do 10 hektarów.

Wyniki odzwierciedlają poziom wód. Czy myślicie że gdyby przenieść was do np. Szwecji to do osiągnięcia fajnych wyników potrzeba by przejść tą samą katorgą co na PZW? Jaki byłby stosunek sesji w Polsce do tej w Szwecji. Właśnie o takiej normalności pisze, gdzie ryby sobie żyją, rozmnażają się, a wedkarze idą łowić a nie liczyć na cud. :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1271 dnia: 11.08.2021, 13:18 »
Doszliśmy do tego, że wody normalne to dla wielu takie, gdzie trzeba się batożyć, by coś złowić. O, wtedy to jestem wielkim łowcą...

Za dzieciaka to na byle robaka i żyłkę z Gorzowa poskręcaną w sprężynę łowiło się okonia za okoniem. Teraz na mistrzostwach polski na ZZ łowią ich najlepsi z najlepszych przez dwa dni 10 na łebka. I to jest sukces na miarę możliwość PZW. Podawali ten cudowny wynik jako dowód na to, że w ZZ są ryby.

No są. I na pewno są tam liny po 50 cm, leszcze po 60, karpie po 90. Po jednym na pięć hektarów. I co z tego? Łowienie tam to jest normalne wędkarstwo, bo o rybę trudno? Ogarnijcie się, ludzie. Zdewastowana woda to nie jest naturalna woda. To jest dramat i trzeba głośno o tym mówić, a nie gloryfikować "prawdziwe, dzikie PZW". Tfu...

Edit: jeszcze bardzo lubię, jak ktoś porównuje wielkie jeziora po kilkadziesiąt albo kilkaset hektarów ze średnią lub małą presją... z moimi czy innych kolegów gliniankami po 1-5 hektarów, gdzie banda szarańczy łupi wszystko przez 7 dni w tygodniu 24 na dobę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1272 dnia: 11.08.2021, 15:08 »
No tak, ale wanna do której nawalono karpia czy jesiotra bez ładu i składu, a jeden wędkarz siedzi drugiemu niemal w klamotach, też jest daleka od normalności. Nie ma co chyba tej "naturalności" szukać, bo wszystkie wody są albo zniekształcone zarybieniami komercyjnymi albo plądrowane przez chytrych dziadów i ich potomstwo. A często jedno i drugie, plus cywilizacja wylewająca się do rzek, dla smaku. Normalna sytuacja to byłby no-kill na wszystkich wodach PZW przez kilka lat dla odbudowania populacji, a potem ostre limity i regularne kontrole. Co się oczywiście nie stanie, bo lud chce zabijać i żreć do oporu za trzy stówy.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 039
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1273 dnia: 11.08.2021, 15:24 »
Kurdw Panowie od dwóch dni dywagacje na temat wyższości jednej wody nad drugą, a to chyba nie temat dla takiej dysputy. Wstawiać wyniki z nad wody, by Ci co nie mogą chociaż popatrzeli na wyniki Kolegów

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1274 dnia: 11.08.2021, 15:45 »
Kurdw Panowie od dwóch dni dywagacje na temat wyższości jednej wody nad drugą, a to chyba nie temat dla takiej dysputy. Wstawiać wyniki z nad wody, by Ci co nie mogą chociaż popatrzeli na wyniki Kolegów
W punkt

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀