Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 223671 razy)

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1335 dnia: 20.08.2021, 18:04 »
Moja komercja na szczęście nie jest wanną,też takich nie lubię,dlatego najczęściej tu łowię choć jest mniej brań niż tych wannach to fakt
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1336 dnia: 20.08.2021, 18:39 »
U mnie na PZW MEGA lipa (jak widać po wpisie )

Muszę się przebranżowić na coś innego
Nic nie wypala, spinning, na feedera małe karpie, dzisiaj karpiorze (jechalo mu i jak nie zaje...) amurka 2kg, tak to sama drobnica....

Komercji nie chcę, bo to wanny, prostokąty, kwadraty, wykoszone, 0 drzew, 0 trzcin...
Przynjamniej takie są w mojej okolicy
Czerwiec, Lipiec, Sierpień to są najgorsze miesiące na ryby.
Ja od maja nie złapałem nic większego niż 5 kg na PZW, ale co roku tak jest.
Znajomi również bez efektu w tym okresie, a są codziennie.
Na brania najlepiej nastawić się od września jak liście zaczną się sypać.

Uwielbiam te miesiące które wymieniłeś. U mnie na otwartych wodach właśnie wtedy piękne ryby łowie.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1337 dnia: 20.08.2021, 18:40 »
Adam sztos gratulacje.
Pięknie Panowie łowicie.
Maciek

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1338 dnia: 20.08.2021, 18:41 »
Jeszcze nigdy nic nigdzie w mojej okolicy ciekawego nie złowiłem, więc się nie wypowiem o miesiącach żerowania
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1339 dnia: 20.08.2021, 20:01 »
Robert

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1340 dnia: 20.08.2021, 21:20 »
Gratulacje Adam ładnie połowiłeś :beer: :bravo:

Offline Bartek J23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skrzat Carp & Friends
    • Skrzat Carp & Friends
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1341 dnia: 20.08.2021, 22:23 »
Adamie przymnij i moje gratki! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Skrzat

Offline Hapek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1342 dnia: 21.08.2021, 12:39 »
Nareszcie mogłem rozpocząć sezon Brzanowy. Jak wyglądała sytuacja na rzekach w Niemczech to chyba każdy widział w TV. Próbowałem łowić na innych miejscówkach gdzie był jako taki dostęp do wody ale bez rezultatów, no ale w końcu w tym tygodniu woda opadła na tyle że mogłem pojechać na swoją ulubioną miejscówkę. Zacząłem łowić dosyć późno bo dopiero o 10 a pierwsze brania miałem przed 12. Na początek zakładałem niezawodny spicy sausage 14mm i przez ponad godzinę zero brań, założyłem więc kuku na włos i coś zaczęło skubać ale nie mogłem nic wciąć, zmieniłem więc na pellet czosnkowy 8mm w nadziei że to może leszcze lub płotki podskubują i wyjechała pierwsza Brzana :D . Zmieniłem więc na cheesy garlic 14mm i dalej już było z górki, następny zameldował się leszek 53cm a trzecią rybą była Brzana, największa tego dnia i zarazem moje nowe PB 80cm :D (niestety zapomniałem matomiarki ale rozmiar buta mam 43) . Reszta dnia przebiegła już standardowo brania do max 20 min. przeważnie w ciągu 10-15min. Zanęta jak w tamtym roku hemp&hali 2:1 z tanią zanętą do tego melasa,sól, mielony suszony kiełż,puszka kuku,z dwie garści konopi i glina rzeczna, do tego oczywiście pva z mixem 4mm cheesy garlic spicy sausage i kryl.
Podsumowując to był jak na razie najlepszy dzień w tym roku, w sumie wyjechało 9 Brzan i 2 Leszcze 50+ dwie Brzany zerwane i 1 spięta. Oby już woda nie poszła do góry to efekty będą :) Będę teraz szukał miejscówki gdzie da się łowić na 2 zestawy bo niestety tu z uwagi na drzewa i krzaki mogę zarzucić tyko 1 zestaw.




Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1343 dnia: 21.08.2021, 13:12 »
Pięknie Hapek. :thumbup: gratki.
Zawsze łowiłeś na pelety u siebie czy długo zajęło Ci przyzwyczajanie ryb do nich ? Jaki długi masz przypon łowiąc na włosa i jaka średnica jeśli można wiedzieć ?

Offline Hapek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1344 dnia: 21.08.2021, 13:23 »
Pięknie Hapek. :thumbup: gratki.
Zawsze łowiłeś na pelety u siebie czy długo zajęło Ci przyzwyczajanie ryb do nich ? Jaki długi masz przypon łowiąc na włosa i jaka średnica jeśli można wiedzieć ?
Na robactwo nie łowię bo jest za dużo babki a nie musiałem w ogóle "przyzwyczajać" ryb do peletu. Przypon minimum 60cm, wczoraj łowiłem na 80cm 0,28mm gotowe przypony od gamakatsu na brzane. Im czystsza woda i większy uciąg tym dłuższy przypon maksymalnie stosuje 1,20m

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1345 dnia: 21.08.2021, 13:28 »
Pięknie Hapek. :thumbup: gratki.
Zawsze łowiłeś na pelety u siebie czy długo zajęło Ci przyzwyczajanie ryb do nich ? Jaki długi masz przypon łowiąc na włosa i jaka średnica jeśli można wiedzieć ?
Na robactwo nie łowię bo jest za dużo babki a nie musiałem w ogóle "przyzwyczajać" ryb do peletu. Przypon minimum 60cm, wczoraj łowiłem na 80cm 0,28mm gotowe przypony od gamakatsu na brzane.
Dzięki :thumbup:
u mnie jest dużo certy i świnek już nie wspominając o uklejkach, które nawet do rosówek potrafią się dobierać. Pora też spróbować zacząć łowić na pelety :)

Offline Hapek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1346 dnia: 21.08.2021, 13:36 »
Pięknie Hapek. :thumbup: gratki.
Zawsze łowiłeś na pelety u siebie czy długo zajęło Ci przyzwyczajanie ryb do nich ? Jaki długi masz przypon łowiąc na włosa i jaka średnica jeśli można wiedzieć ?
Na robactwo nie łowię bo jest za dużo babki a nie musiałem w ogóle "przyzwyczajać" ryb do peletu. Przypon minimum 60cm, wczoraj łowiłem na 80cm 0,28mm gotowe przypony od gamakatsu na brzane.
Dzięki :thumbup:
u mnie jest dużo certy i świnek już nie wspominając o uklejkach, które nawet do rosówek potrafią się dobierać. Pora też spróbować zacząć łowić na pelety :)
Miałem też certę na pellet, u mnie działa 8mm czosnek od dynamite i prawie wszystko od sonubaits, głównie cheesy garlic i spicy sausage ale miałem też ryby na bloodworm fishmeal, kryl i halibut w ogóle nie działa chcę jeszcze przetestować carp i kraba bo ostatnio spotkałem takiego koleżkę ;)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1347 dnia: 21.08.2021, 15:23 »
Pięknie Hapek. :thumbup: gratki.
Zawsze łowiłeś na pelety u siebie czy długo zajęło Ci przyzwyczajanie ryb do nich ? Jaki długi masz przypon łowiąc na włosa i jaka średnica jeśli można wiedzieć ?
Na robactwo nie łowię bo jest za dużo babki a nie musiałem w ogóle "przyzwyczajać" ryb do peletu. Przypon minimum 60cm, wczoraj łowiłem na 80cm 0,28mm gotowe przypony od gamakatsu na brzane.
Dzięki :thumbup:
u mnie jest dużo certy i świnek już nie wspominając o uklejkach, które nawet do rosówek potrafią się dobierać. Pora też spróbować zacząć łowić na pelety :)
Miałem też certę na pellet, u mnie działa 8mm czosnek od dynamite i prawie wszystko od sonubaits, głównie cheesy garlic i spicy sausage ale miałem też ryby na bloodworm fishmeal, kryl i halibut w ogóle nie działa chcę jeszcze przetestować carp i kraba bo ostatnio spotkałem takiego koleżkę ;)

Heh, no to ładna niespodzianka. Ja jestem sceptycznie nastawiony na pelety na rzece, ale ciągle czytam, że jest skuteczny więc nie zaszkodzi spróbować. Jutro będzie idealna okazja. :) Jadę jutro na cały dzień nad wodę z rodzinką. Z małym będę uklejki łowił tak więc dwie wędki mogą być ustawione na pelecie. Jak coś weźmie to będę wiedział, że coś konkretnego siedzi. Mam z sonu te wszystkie pelety co opisujesz na przynętę a do zanęty trochę 8mm spicy zapodam razem z pęczakiem i białymi.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1348 dnia: 22.08.2021, 10:34 »
Wczoraj mój drugi raz w życiu na Wiśle. Okolice Wyszogrodu. Tym razem wybrałem miejsce, w którym nurt na dwa dzieli ogromna wyspa. Poprzednio 100 g koszyczki mi płynęły po dnie. Przygotowany na taką ewentualność uzbroiłem się w dwa Gabory do 170 g i ruszyłem do boju. A na miejscu koszyczek 40 g wystarczał :D

W każdym razie, przygotowałem litr konopi z wyką + pellet 2 mm aż do wchłonięcia całej wody z gotowania. Piękna mieszanka. Będę nią nęcił pod metodę. Koszyk zalepiałem jakąś spożywką, którą w szafie miałem od lat.

Kilka koszyków na wstępie, potem zarzut z robakami. 5 sekund energiczne szarpania szczytówką, 15 sekund pusty haczyk. I tak rzut za rzutem. Stwierdzam, że łowienie jakiejś szarańczy mnie naprawdę nie interesuje. Miałem hak 10, pewnie gdybym założył 18 i dwie pinki, to bym łowił rybkę za rybką. Ale zmieniłem na pellet/kulki na włosie.

I pojechał Mostek nad Wisłę złowić brzanę lub ładne leszcze. A złowił... karpia :D

Co do skuteczności kulek i pelletów na dzikiej wodzie/rzece - pukania na szczytówce miałem non stop. Tylko rybki takie, że nie były w stanie zassać pelletu/kulki 8 mm.

W końcu rozłożyłem też drugą wędkę (bo przed przejściem na pellet nie było sensu), ale zarzuciłem bez nęcenia w inne miejsce, z ciężarkiem zamiast koszyka. Efekt? Zero wskazań przez 2h.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1349 dnia: 22.08.2021, 12:01 »
Piękne łowienie Michał I ten kaperek z Wisły to już świetny bonusik

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀