Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 223933 razy)

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1395 dnia: 29.08.2021, 17:23 »
Wczoraj nie było jak wybrać się na ryby, więc dziś musiałem nakarmić wędkarskiego głoda :P

Taaaak mi się nie chciało wstać, że olałem pierwszy budzik o 4:30, drugi o 5:15 i w końcu wstałem o 6 by dotrzeć nad wodę  (klubowy NO KILL ) przed 7:)

     Dwie metody, dwa dystanse (ok 30 i 50 metr) i dwa szybkie chociaż małe karpiki. Kolejny raz postanowiłem łowić na sam pellet 2 mm (Aller Aqua Master) by sprawdzić czy nabyć go więcej na przyszły sezon i jak na razie wychodzi na to, że tak. Ryby żerowały bardzo dobrze, chwilami nie miałem czasu by rzucić drugą wędkę, wpadły również dwa dublety. Postanowiłem sprawdzić jak spisze się Pellet Waggler, więc zacząłem strzelać pelletem, potem zwinąłem jedną metodę i zacząłem swoje leniwe łowienie na PW. Ryby współpracowały i na metodzie i w toni, te przy powierzchni były nieco większe.
     Dobre brania skończyły się w chwili gdy wzmógł się wiatr, wróciłem więc do 2 metod i męczyłem się jakiś czas z leszczykami. Gdy wiatr się uspokoił zwinąłem bliższą metodę i wróciłem do PW. Na dystansie miło zaskoczył mnie najpierw przyzwoity karaś, następnie 3kg amur, rzadka to zdobycz na tym łowisku, a potem mały czarny jesiotr :) Na PW ożywiły się ponownie karpie i tak jakoś zleciało do godziny 12. Większy (jak na to łowisko) karp okręcił mi się wokół żyłki od wagglera i mocno splątał zestaw, ale udało mi się go wyholować, a waga wskazała równe 5kg. Rozplątując PW znów łowiłem na dwie metody i znów ryby brały intensywnie uniemożliwiając mi zajęcie się problemem. Rozrobiony pellet się skończył i uznałem, że nie ma sensu robić następnego, zarzuciłem obie wędki z pustymi podajnikami i złowiłem kolejne 2 karpie ???  Udało mi się rozplątać potężnie skręcony zestaw od PW, złożyć oba feedery i postanowiłem zarzucić PW by sobie chociaż postał w wodzie, ale już bez strzelania, gdy będę pakować resztę gratów. Oczywiście był to błąd bo miałem już prawie suchy podbierak, a musiałem go zmoczyć, bo wiszący sobie spokojnie w toni Aller Master 11mm skusił ostatniego tego dnia karpia :P
     Ogólnie to był udany dzień: 22 karpie w przedziale 1-5kg, w tym 9 na PW, amur, karaś, jesiotr, kilka leszczy i kilkanaście leszczyków. Aż przykro, że dni coraz krótsze i na wędkowanie niedługo zostaną mi już tylko weekendy :(
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1396 dnia: 29.08.2021, 19:35 »
Brawo,piękny wynik
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1397 dnia: 29.08.2021, 20:20 »
Gratulacje dla wszystkich łowców

Ja w sobotę wybrałem się nad wodę z myślą pozostania do niedzieli.
Tak jak ostatnio, tak i teraz, klapki na oczach i poza PW świata nie widać
No dobra, jeszcze po głowie chodził mi SB (Sinking bomb) i parę innych rzeczy o których lepiej tu nie pisać
Do rzeczy, nad wodą byłem około 7 i dołączylem do Czesia i Maćka. Co Wam powiem, to Wam powiem ale krótko mówiąc WESOŁO BYŁO Zresztą, jak zawsze z chłopakami Wracając, to intensywnie od rana biczowaliśmy wodę i ogólnie szału nie było, ale ciężką pracą coś się tam udało wyłuskać z wody. Rybka była niezbyt chętna do współpracy i na PW czy też SB brań dużo nie było, a jak się trafiały to niestety sporo spinek zaliczyliśmy. Chłopaki mieli też rzucone po feederze i Czesiowi z Maćkiem trafiły się pinokia, zaś Maciek (szczęściarz jak zawsze) trafił big fisha - karpia 14,5kg.
Mnie odwiedził znajomy karp (nazwałem go Maciuś ze względu na charakterystyczny tobołek) i kilka amurów.
Tak Nam minął czas do popołudnia i po 16 Maciek musiał jechać do domu, my z Czesiem walczyliśmy dalej i nawet coś tam lepiej skubały rybki, ale te większe z reguły się spinały.
Wieczorkiem wiadomo, grill i rozmowy, a potem lulu by nabrać sił na następny dzień.
Ja, jak to ja, na nogach byłem już po 3 i zacząłem biczować wodę, a Czesiu dołączył trochę później ale niestety pogoda Nas nie rozpieszczała i do 8 skitraliśmy się przed deszczem. Jak już w miarę przeszło to trochę połowiliśmy i każdy po pare ładnych rybek złowił (Czesiu miał ich więcej), a mnie odwiedził piękny pełnołuski wojownik.
W południe się poddaliśmy i już się zwijaliśmy jak odwiedził Nas Artur, który łowił kilkanaście stanowisk dalej, i chwilę jeszcze pogadaliśmy.
Połowione może nie najmocniej, ale za to rewelacyjnie towarzysko, a czas nad wodą minął niestety zbyt szybko. Człek się zresetował, to teraz może zapier....ć do następnego wypadu




Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1398 dnia: 29.08.2021, 20:45 »
:bravo: ;D
;)

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1399 dnia: 29.08.2021, 21:17 »
Gratki Shreku :bravo:
Ta ryba na zdjęciu czwartym od dołu to ten karp z tobołkiem?
Ona jest jakaś chora czy po prostu taka dziwna :o ?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1400 dnia: 29.08.2021, 21:21 »
Upasiony...żarcia w opór to tak wygląda.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1401 dnia: 29.08.2021, 21:29 »
To jest ta tak zwana ryba piłka :P
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1402 dnia: 30.08.2021, 03:53 »
Gratki Shreku :bravo:
Ta ryba na zdjęciu czwartym od dołu to ten karp z tobołkiem?
Ona jest jakaś chora czy po prostu taka dziwna :o ?
Tak, to jest Maciuś i raczej ma problem z otyłością tak jak łowca

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1403 dnia: 30.08.2021, 08:39 »
Gratulacje Panowie 💪🎣

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1404 dnia: 30.08.2021, 11:34 »
Gratuluje wszystkim łowcom :thumbup:.
W niedzielę ze względu na pogodę myślałem, że nie pojadę na ryby, ale gdy tylko przestało padać to zdecydowałem, że jadę i dobrze, bo niewiadomo kiedy znów mógłbym pojechać. Pogoda nie rozpieszcza ostatnio. Po dojechaniu i rozłożeniu się na stanowisku i ostrzelaniu łowiska peletem od razu zameldowały się dwa amury ważące w przedziale 8-9 kg i po nich cisza na dwie godziny. Wtedy dopiero zauważyłem Patryka i Cześka, szkoda, że tak późno, bo gdy dotarłem do nich okazało się, że się już zbierają. Ja pozostałem na placu boju i udało się wyłuskać jeszcze dwa amury do 10 kg i na koniec jednego karpia-12,5 kg

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1405 dnia: 30.08.2021, 11:42 »
Brawo Artur Do zobaczyska nad wodą

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1406 dnia: 30.08.2021, 12:06 »
Ale łowicie. Brawa dla wszystkich co byli nad wodą i tych co połowili okazy. :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1407 dnia: 30.08.2021, 14:17 »
Panowie :bravo: :thumbup:
Maciek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1408 dnia: 30.08.2021, 19:58 »
Bravo Panowie pięknie kosicie :bravo: :beer:

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1409 dnia: 31.08.2021, 21:53 »

Robert