Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 223928 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1590 dnia: 10.10.2021, 18:05 »
Brawo

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1591 dnia: 10.10.2021, 18:37 »
Brawo dla wszystkich
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1592 dnia: 11.10.2021, 07:59 »
Gratulacje dla wszystkich łowców! :bravo:

Wczoraj 5-6 godzin bawiłem się przepływanką.
Bez nęcenia. Tylko biały robak barwiony na czerwono. Około 35 szt. głównie płoci, wzdręg, kleni, okoni i jeden mały boleń.
Cały czas zmiany odległości i głębokości.
Łapa boli, czas miło spędzony. Pod nogami, w biały dzień buszowała norka amerykańska.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1593 dnia: 11.10.2021, 20:48 »
Panowie gratulacje pięknie łowicie :bravo:
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1594 dnia: 11.10.2021, 20:50 »
Jesień w pełni,okazów brak,więc tym razem inne podejście. Wędeczka do 45g,cienka plecionka,strzałówka 0.26 i przypon 0.13 ,hak 18 ,słowem finezja i powiem wam,że już dawno tak nie łowiłem,radochy z mniejszych ryb co nie miara.
Płoteczki 20-25 cm. a od czasu do czasu bonusik w postaci leszczyka 0.5kg.

Zanęta: 3 części lorpio black,1 część mielonego peletu,1część prażonej konopii i 1/4 część mielonej kolendry + garstka ziemi dla przyciemnienia.
Dodatki: biały robak,konopia,troszke płatków owsianych i trochę mikropeletu.









Jak to dobrze,że już są przymrozki.

Ps. Zbyszek klasa,ale Ty łowisz na wodach innej kategorii 😉. Brawo.

 :bravo: :thumbup:

Co do wody gdzie Zbyszek łowi.
Jeśli mówisz o kategori zaoranej i przełowionej wody  to masz w pełni racje ....próżno szukać lepszej.
Zbyszek robi tam mistrzostwo swiata.
Maciek

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1595 dnia: 11.10.2021, 20:52 »
Na nowej "tajnej " miejscówce pojawiają się coraz ciekawsze ryby. Jestem ciekaw do kiedy ryba będzie żerować i czy padną jakieś ciekawe bonusy :) Teoretycznie na 14/15 m głębokości liczę ,że będę łowił aż do pierwszego lodu.

To na pewno nie najdłuższa ale chyba najcięższa z płoci jaką złowiłem do kilograma zabrakło jej na prawdę nie wiele.


Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1596 dnia: 11.10.2021, 21:12 »
Piękne rybki Zbyszek

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1597 dnia: 11.10.2021, 21:17 »
:bravo:

a jaki karpiszon czasami nie łyka?
;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1598 dnia: 11.10.2021, 21:21 »
Robi wrażenie :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1599 dnia: 11.10.2021, 21:22 »
:bravo:

a jaki karpiszon czasami nie łyka?
Niestety na tym miejscu nie miałem kontaktu z karpiem. Nie wiem czy nie za głęboko czy może jeszcze za wcześnie i jak woda się ochłodzi to zejdzie z płytszych rejonów.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1600 dnia: 11.10.2021, 21:43 »
może coś zajrzy

u mnie tydzień temu sam karpi drobiazg, sztuki 2-5 kg
w tym tygodniu planuję może 2 ostatnie wyjazdy w tym roku,
kolejne 2 jesienne weekendy mi pracą zajęli :(
;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1601 dnia: 11.10.2021, 21:52 »
Zbyszek szacun :bravo: :thumbup:.
Życze ci tego 80 plus.
Maciek

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1602 dnia: 11.10.2021, 22:26 »
     W ubiegłą sobotę wraz z KamilR i 2 cichymi forumowiczami Mikołajem i Dawidem wybraliśmy sie na Maślankę w Psarach by zakończyć komercyjny sezon. Wiedzieliśmy, że do dyspozycji będzie tylko mały staw, bo na rekreacyjnym były rozgrywane zawody, ale jakoś specjalnie nam to nie przeszkadzało.
     Punkt 8 na łowisku stawiłem sie wraz z Mikołajem i poszliśmy na lewy brzeg. Prawdę mówiąc liczyłem, że będę siedzieć na otworku i łowić najbardziej z lewej strony, ale Mikołaj usiadł jeszcze dalej. Co prawda złowiłem pierwszą tego dnia rybę, ale następne 3 padły jego łupem. W międzyczasie dobił do nas Kamil i usiadł po mojej prawej stronie, tak więc byłem odcięty z obu stron. Jak zwykle spóźniony Dawid widząc, że ryby najlepiej biorą z lewej strony usiadł jeszcze dalej i z miejsca zaczął odławiać karpie tuż przy brzegu. Tego dnia ryba brała praktycznie tylko tam. Być może było to związane z tym, że było to miejsce o jakieś 40cm głębsze niż reszta zbiornika, poza tym wpływała tam napowietrzona woda no i zawsze jest tam zdecydowanie najciszej.
      Mikołaj z Dawidem łowili, a ja i Kami w zasadzie się przyglądaliśmy kombinując na wszelkie sposoby. Do godziny 13 ja miałem 6 ryb, Kamil jeszcze mniej, a wspomniana wcześńiej dwójka dobrze ponad 15 na głowę,. Poza naszą czwórką ryb nie łowił w zasadzie nikt, padały pojedyncze sztuki, ludzie szybko się zwijali, niektórzy o blanku. W pewnej chwili Dawid złamał swoją wypasioną sztyc z Colmica, jednak nie była tak wytrzymała jak mówił i korzystał z podbieraka Mikołaja. Gdy ten chciał podebrać jego rybę i odszedł od wędek zobaczyłem jak kij spada mu z podpórki. Nauczony własnym, przykrym doświadczeniem rzuciłem się w pogoń i zdążyłem złapać wędkę zanim wjechała do wody. Szkoda, że w biegu po swoją, miesiąc temu, nie byłem tak szybki >:O
    Po 13 zwinął się Mikołaj, nieco później zwycięzca porannego łowienia czyli Dawid, a ja z Kamiem stanąłem przed wyborem: dalej próbować rzeźbić w miejscu w którym siedzieliśmy, albo przesiąść się i sprawdzić czy to wyłącznie kwestia miejscówki,. Zdecydowaliśmy się na to drugie i okazało się to dobrym wyborem.
      Usiadłem w samym narożniku łowiska jakieś 20m od Kamila, który zajął miejsce Dawida, jedną wędkę posyłałem przy napowietrzeniu a drugą w stronę Kamila. On za to rzucał w moją stronę i tak oto łowiliśmy w polu ok 2m kwadratowych :D Potem jedną wędkę zaczął rzucać jeszcze bardziej w moją stronę i łowił jakieś 2 metry przede mną :D Ryby brały bardzo dobrze zarówno jemu jak i mnie. Myślę, że obaj spokojnie przekroczyliśmy po 20 sztuk. Karpie były w przedziale 1-5,5kg czyli Maślankowy standard. Kamil przechytrzył również 2 jesiotry i linka.
Zakładałem najmniej łowne przynęty tego sezonu, a mimo to na branie zdarzało się czekać mniej niż minutę. Testowo rzucaliśmy pół metra od brzegu, na głębokość ok 50cm i tam również były ryby. Pozostali wędkarze nadal praktycznie nie łowili, przychodzili pytać na co biorą, a my szczerze odpowiadaliśmy, że nie ważne jaka przynęta, liczy się tylko odpowiednie miejsce. Obaj nałowiliśmy się do oporu, niestety ostatni raz w tym roku. Zdażyliśmy już jednak wstępnie ustalić, że w przyszłym sezonie zaliczymy wspólnie więcej wypadów na Batorowkę, Grodzisko, Ustroń i co tylko nam przyjdzie do głowy :)
       Było to całkiem godne zakończenie sezonu na Maślance, w przyszłym roku pewnie też zagoszczę na niej nie raz, chociażby po to by poćwiczyć łowienie na bombkę no i by chociaż czasem nałowić się do bólu :) Dziękuję chłopakom za towarzystwo i mile spędzony czas :beer: :fish: 8)
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1603 dnia: 11.10.2021, 23:40 »
Wczoraj od rana do popołudnia przesiedziałem nad Wisłą, piękny dzień mimo lekiego mrozu i szronu o świcie. W sumie złowiłem kilkanaście  średnich leszczy, klenika i kilka jagarzy. Największego leszcza, dobre 60 cm i 2-2,5 kg zerwałem na własne życzenie pod nogami, na roślinach. Zachciało mi się wycienić przypon z szesnastki na czternastkę, bo brania osłabły :facepalm:
Z ciekawostek - zaraz po nęceniu w łowisku pokazał się sum, zrobił cichy spław pod powierzchnią pokazując całe cielsko - na oko lekko półtora metra, może nawet dwa :o








Artur

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 040
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1604 dnia: 12.10.2021, 00:00 »
U mnie wczorajsze 89cm zębatego bandyty sorki za lekką panierkę, ale bardzo mało chęci do współpracy przejawiał, był bardzo poddenerwowany perspektywą pozowania.