Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 223948 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1650 dnia: 19.10.2021, 18:20 »
Moment o dużym karpiu kapuje,ale z jeziora o znikomej populacji karpia,już nie.
Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzasz, że populacja jest znikoma ale mogę ci powiedzieć taka ciekawostkę, że są zbiorniki na których złowienia karpia w dzień czyli powiedzmy między godziną 10-20 graniczy z cudem. A w nocu woda się "otwiera". O to chodzi w prawdziwym wędkarstwie karpiowym żeby umieć przechytrzyć karpia w jego naturalnym środowisku. A to, że jest mało to nie problem, ważne żeby były okazy 🙂.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1651 dnia: 19.10.2021, 18:38 »
Co to ,to nie.
Nigdy mi to nie podobało się i nie umiem pojąć sensu karpiowania na zbiornikach naturalnych typu jezioro.

Zapewniam cie ze to dobra zabawa. Złapać zajączka....
Wpierw pytanie czy są , jeśli są nawet w małej populacji dla niektórych łowców to cel nr. Jeden.
Znam kilka osób którzy w sezonie spędzają kilkadziesiąt dób nad wodami na pozór bez sensu.
A tu jedno jeb i na macie kloc z jeziora dla wielu bez potencjału.
Wszystko zależy kto co lubi i na czym sie zna.....
Maciek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1652 dnia: 19.10.2021, 19:12 »
To nie temat o sensie karpiowania na jeziorze.
Wyraziłem swoją opinię i tylko tyle.

Karp i jezioro ,to dla mnie oksymoron i nic tak nad wodą nie denerwuje mnie,jak drużyny karpiarzy i ich setki kilo lecącego do wody  towaru .
To tylko moje prywatne zdanie.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1653 dnia: 20.10.2021, 22:14 »
Dziwny i zarazem ciężki ten rok nad wodą dla mnie. Wszystkie ubite schematy nie mają racji bytu. Ostatnio dla odmiany (dawno tak tam nie łowiłem), zrobiłem 2 szybkie zasiadki feeederowe nad moją rzeczką - taki mały powrót do korzeni. Dzisiejsza sesja zapowiadała się pogodowo najlepiej i sprawdziła się w 100%. :sun: swoje zrobiło i do 20.00 siedziałem w cienkim swetrze, co być może w tym roku się już nie powtórzy. Natrętne komary dostałem w gratisie, no cóż, coś za coś.
Do rzeczy - po ostatnich przymrozkach, ryby jakby doznały małego pobudzenia do żerowania i lokalsi zaczęli odwiedzać rzeczne miejscówki. To sygnał, że trza robić miejsce w zamrażarkach :facepalm:.
Uciąg wody obecnie na koszyk 30g z kolcami, więc spombem wrzuciłem kilka "stolców" (zanęta+ziemia+glina+kuku+robactwo) i zacząłem regularnie obławiać łowisko koszyczkiem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Japońce brały raz za razem. W sumie 20szt (kilka ładniejszych do 25cm) + 3 płocie. Jednym kijkiem było co robić, ale po zmroku brania stały się rzadsze, a i rybki mniejsze. Najważniejsze, że samopoczucie się polepszyło :).
Dwie zasiadki temu było dużo chłodniej, brań mało, ale konkretne (niektóre tak gwałtowne jak brzanowe - choć o nich mogę na razie pomarzyć). Ich sprawcami są takie łobuzy...



Zapewne uciekinierzy z pobliskich stawów hodowlanych, co w naszym rejonie nikogo nie dziwi. Wielkie okazy nie są (na razie do 1,5kg), ale frajdy z holu co niemiara. Póki co, trzeba się cieszyć z małych rzeczy. Tylko te szczytówki 4oz w moich Korumach nie do końca mi pokazują co bym chciał, ale to wkrótce może się zmienić... ;).
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1654 dnia: 20.10.2021, 22:21 »
      Pogodę zapowiadali ładną, urlopu trochę jeszcze zostało to wziąłem dzień wolnego i pojechałem na klubowy no kill.
Lekko mi się zaspało, zamiast wyjechać z domu o 6:40 wyjechałem o 7:50 i nad wodą byłem ok 8:20. Wybór padł na stanowisko nr 29, blisko najgłębszej części zbiornika. Poza mną był tylko Diabeł, czyli zagorzały karpiarz, który siedział nad wodą chyba 3 dzień. Nie pocieszył mnie mówiąc, że od 2 dni lipa, nic się nie dzieje. Wysondował łódką RC całą naszą stronę zbiornika i ryby były ale 100m od brzegu i do tego w toni. Mimo wszystko zostałem na wytypowanym dzień wcześniej miejscu w myślach modląc się by nie zblankować.
      Zanęta z zamrażarki bardzo prosta: 70% mielonego allera primo, 25% dark MMM i 5% zmielonej na pył soli morskiej. Do tego  dodałem nieco Allera 2mm, myślę że ok 20% i w sumie tyle. Dystans ok 30 i 50m. Do 9:30 bez ryby, potem wpadł leszcz 50+ i karpik ok2. W sumie cały dzień niewiele się działo, ostatecznie skończyłem z 8 karpikami 1-4kg, trafił się dublet największego z najmniejszym karpiem, do tego 6 leszczy 50 i 60+, kilka żyletek do 30cm i jeden mały jesiotr ok 50cm. Obie odległości dały podobną ilośc ryb, z przynęt najlepiej sprawował się zwykły Aller Best 8mm i Sonubaitsowy Bandum Pellet 9mm o zapachy Kryla w kolorze czerwonym (a może pomarańczowym albo różowym, nie znam się na kolorach :D ) W ciągu dnia zadzwoniłem trochę porozmawiać przez telefon ze Shrekusiem :D  O 18 się zwinąłem, wracajac stanąlem pogadać chwilę z Diabłem, który w tym czasie złowił jednego karpia ok 6kg wyworząc łódką w wysondowane miejsce pod drugi brzeg (160 metrów).
     Ogólnie jestem zadowolony z wyniku, to już końcówka października a mi udało się złowić ok 20 ryb. Powoli czuś jednak, że WINTER IS COMING :(
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1655 dnia: 21.10.2021, 02:07 »
Pięknie połowione

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1656 dnia: 21.10.2021, 08:21 »
Wczoraj od 16 do 19 na innym PZW niż ostatnia krówka.

Pięć takich gagatków 50-60 cm jak na zdjęciach. 5 leszczy, ze dwie spinki. Mnóstwo wskazań. Pierwsza godzina od zanęcenia cisza.
Mój jesienny miks pięknie działa. Jestem kontent. Ciąłbym jeszcze, bo ryba stała w zanęconych miejscach, ale trzeba było wracać i kończyć robotę...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1657 dnia: 21.10.2021, 10:08 »
na pzw taki wynik w takim czasie? dwie opcje:
1 - super woda
2 - super wędkarz z kosmicznym mixem i przynętą (przynętami) i dobrą znajomością wody
 ;)

 :bravo:
;)

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1658 dnia: 21.10.2021, 10:19 »
Mostek która to inna woda PZW ? Krówka wyjechała z no kill w Błoniu a teraz gdzie byłeś?

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1659 dnia: 21.10.2021, 10:27 »
na pzw taki wynik w takim czasie? dwie opcje:
1 - super woda
2 - super wędkarz z kosmicznym mixem i przynętą (przynętami) i dobrą znajomością wody
 ;)

 :bravo:

Woda jest NK, więc są w niej ryby. Natomiast miks na teraz to nie ukrywam, że mam dobry, bo łowię, nawet gdy obok na wiele wędek nic nie wpada.

Mostek która to inna woda PZW ? Krówka wyjechała z no kill w Błoniu a teraz gdzie byłeś?

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka


Wiskitki.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 440
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1660 dnia: 21.10.2021, 10:36 »
Gratulacje, piękny wynik :bravo:
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1661 dnia: 21.10.2021, 11:46 »
Szkoda że te Wiskitki to już inny okręg.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1662 dnia: 21.10.2021, 11:51 »
Szkoda że te Wiskitki to już inny okręg.
Tylko dla tego NK go wykupiłem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1663 dnia: 21.10.2021, 13:13 »
na pzw taki wynik w takim czasie? dwie opcje:
1 - super woda
2 - super wędkarz z kosmicznym mixem i przynętą (przynętami) i dobrą znajomością wody
 ;)

 :bravo:

Woda jest NK, więc są w niej ryby. Natomiast miks na teraz to nie ukrywam, że mam dobry, bo łowię, nawet gdy obok na wiele wędek nic nie wpada.

Mostek która to inna woda PZW ? Krówka wyjechała z no kill w Błoniu a teraz gdzie byłeś?

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka


Wiskitki.

Miks Krwawego na przestrzeni kilku lat mocno ewoluował - początkowo odstraszał ryby a aktualnie nawet je nęci 😀
Pozdrawiam
Mirek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1664 dnia: 21.10.2021, 13:16 »
Coś w tym jest...
Krwawy Michał

Purple Life Matters