Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 223939 razy)

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 16
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1890 dnia: 26.12.2021, 09:23 »
Sam uzywam przy feederze(na wodzie stojącej też) patentu z dzwoneczkiem tylko nie rozciągnąłem tej sprężynki ale myśle, że powoduje to większą "czułość" na drgania. Sposób naprawde fajny bo można na chwilke oderwać wzrok od szczytówek a nawet niewielkie puknięcia słychać ale to tez zależy jak mocno i stabilnie wbita jest podpórka bo wg mnie "na beton" wbita podpórka lekko zniweluje te drgania więc lekkie "kiwanie sie podpórki" pomoże bardziej zadrgać dzwoneczkiem

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1891 dnia: 26.12.2021, 09:27 »
Artur :bravo: :thumbup:
Piękna ryba.
Maciek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1892 dnia: 26.12.2021, 09:34 »
Gratulacje Artur :bravo: :beer:

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1893 dnia: 26.12.2021, 14:04 »
:bravo: za klenisko i dużą dawkę samozaparcia, bo ja na razie łowię przed laptopem :-\. Patent z dzwoneczkiem też stosuję, ale nie pomyślałem o rozciągnięciu sprężynki. Dzięki :thumbup:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1894 dnia: 26.12.2021, 16:45 »
Zachęcony super wynikiem kolegi Drapichrust wybrałem sie dziś nad wodę. Temperatura z rana -10 stopni, a co tam, w planach było odwiedzić dwie rzeki i tak zrobiłem. Pierwsza mała rzeczka, niestety na zero, po 11 tej pojechałem nad Wisłę. Po dotarciu w moją miejscówkę od razu zaneciłem rozmoczonym chlebem, co kilka minut mała garstka. Nie używam koszyczków do połowu kleni, nece z ręki a prąd jest moim sprzymierzeńcem, wynosi drobiny daleko. Pierwsze dwa brania zmaścilem, za to trzecie tne i siedzi. Od razu poczułem duży opór, kleń ostro walczył w prądzie, sięgam po podbierak i zestaw wystrzelił z wody. Poleciały (k. ch. i inne) to był największy kleń w tym roku, niestety był. Znowu zanecilem, po ok godzinie mocne branie i siedzi, za  kwadrans kolejny, oba klenie ok 45cm, najwiekszy uciekł, jak zawsze!. Połamania dla tych co jeszcze próbują, Artku muszę znowu czekać na taką sztuke jak twoja.


Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1895 dnia: 26.12.2021, 16:51 »
Gratuluję wyniku i wytrwałości

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 679
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1896 dnia: 26.12.2021, 16:59 »
Wow. Gratulacje. Ssss25 a jakiej grubości masz żyłkę główną i przypon ?

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1897 dnia: 26.12.2021, 17:02 »
Wow. Gratulacje. Ssss25 a jakiej grubości masz żyłkę główną i przypon ?
Żyła karpiowa 0.30mm, ale przypon 0.22mm ok 70cm, haczyk nr 4-2, ciężarek 30-40g to cały zestaw plus skórka chleba, tyle.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1898 dnia: 26.12.2021, 17:24 »
:bravo:
;)

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1899 dnia: 26.12.2021, 18:09 »
Brawo Sławek, super wynik, spokojnie, w końcu dobierzesz się do tych kabanów. Ciebie zmobilizował mój wczorajszy wynik, mnie ostatnio Twój, teraz jak patrzę na Twoje zdjęcia to już przebieram nogami kiedy będę mógł jechać nad wodę choć dopiero nabieram rumieńców po kilku godzinach na mrozie 8)
Dziś u mnie znów bez kontaktu z rybą, jedynie jakiś człowiek mnie znalazł na tym odludziu i akurat wlazł do mnie na tamę, akurat jak próbowałem łowić dziesięć metrów od brzegu udarł się czy bierze. Kolejny raz tak mam, pustka, cisza i nagle mi się trafia taki gagatek i psuje łowienie :facepalm:
No nic, dziś bez ryby, urwałem też kilka zestawów ale w takim łowieniu, o tej porze roku porażka to codzienność a nagroda nie jest gwarantowana :) Mimo mrozu nad wodą było bajecznie, cicho, świeciło słońce, w końcu nie było wiatru i wszystko wokół pokrywała delikatna szadź.

Co do dzwoneczków, podpatrzyłem ten patent kilka lat temu na filmach MRK.CZ. Faktycznie podpórka musi być lekko osadzona, wtedy to działa. Można na chwilę się odwrócić czy zająć drugą wędką. No i najważniejsze, nie mamy tego żelastwa na wędce, nic się nie oplącze i nie dzwonimy jak wściekli przy każdym manewrowaniu, tego nienawidzę!

Kilka zdjęć znad wody:





Artur

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1900 dnia: 26.12.2021, 18:21 »
Bravo Sławek ,Bravo Artur jest moc ,gratuluje wytrwałości i sukcesów nad wodą :bravo: :beer:

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1901 dnia: 26.12.2021, 18:21 »
Brawo Sławek, super wynik, spokojnie, w końcu dobierzesz się do tych kabanów. Ciebie zmobilizował mój wczorajszy wynik, mnie ostatnio Twój, teraz jak patrzę na Twoje zdjęcia to już przebieram nogami kiedy będę mógł jechać nad wodę choć dopiero nabieram rumieńców po kilku godzinach na mrozie 8)
Dziś u mnie znów bez kontaktu z rybą, jedynie jakiś człowiek mnie znalazł na tym odludziu i akurat wlazł do mnie na tamę, akurat jak próbowałem łowić dziesięć metrów od brzegu udarł się czy bierze. Kolejny raz tak mam, pustka, cisza i nagle mi się trafia taki gagatek i psuje łowienie :facepalm:
No nic, dziś bez ryby, urwałem też kilka zestawów ale w takim łowieniu, o tej porze roku porażka to codzienność a nagroda nie jest gwarantowana :) Mimo mrozu nad wodą było bajecznie, cicho, świeciło słońce, w końcu nie było wiatru i wszystko wokół pokrywała delikatna szadź.

Co do dzwoneczków, podpatrzyłem ten patent kilka lat temu na filmach MRK.CZ. Faktycznie podpórka musi być lekko osadzona, wtedy to działa. Można na chwilę się odwrócić czy zająć drugą wędką. No i najważniejsze, nie mamy tego żelastwa na wędce, nic się nie oplącze i nie dzwonimy jak wściekli przy każdym manewrowaniu, tego nienawidzę!

Kilka zdjęć znad wody:






Szacunek kolego , za wytrwałość, że się nie podajesz jak ja.  Kiedyś musimy sie spotkać, żeby wypracować wspólny wynik, póki jest zima bo na wiosnę karpie pochłoną mnie całkowice. Klenie to nie łatwe ryby, zima, mróz, setki metrów, czasem kilka km marszu, ale kiedy jest branie, wiem, że to dzika i wypracowana ryba, to daje niesamowite emocje i tego życzę wszystkim wędkującym

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1902 dnia: 26.12.2021, 19:01 »
Jeszcze takie uzupełnienie do wczorajszej przygody. Gdy to nagrywałem byłem podekscytowany, zmęczony i na koniec wpadłem do wody przy wpuszczaniu go. Musiałem zejść bobrową ścieżką po skarpie aby się dostać do wody i wtedy mnie podcięło, wjechałem gumiakami do wody, o mało dupy nie umoczyłem ;D

Artur

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1903 dnia: 26.12.2021, 19:07 »
;)

w przyszłym roku koniecznie spotkamy sie na rybach/grzybach/zbieraniu_starych_skorup ;)
takie moje życzonko noworoczne
;)

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1904 dnia: 26.12.2021, 19:10 »
Jeszcze takie uzupełnienie do wczorajszej przygody. Gdy to nagrywałem byłem podekscytowany, zmęczony i na koniec wpadłem do wody przy wpuszczaniu go. Musiałem zejść bobrową ścieżką po skarpie aby się dostać do wody i wtedy mnie podcięło, wjechałem gumiakami do wody, o mało dupy nie umoczyłem ;D

Piękna chwila , a mięsiarze teraz nie kumają co to się stanęło

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek