Autor Wątek: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!  (Przeczytany 379373 razy)

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #900 dnia: 28.04.2016, 22:19 »
Mario - za but rest może służyć prawie wszystko - sam do podpierania dolników przez jakiś czas używałem długiego ramienia od parasola. Zalinkowany uchwyt (niebieski) to tzw. "łapa" - jest super pod metodę, bo pewnie trzyma dolnik - przy łapaniu na 1 feeder to w zupełności wystarczy (też używam, łowiąc np. na feeder i bata jednocześnie). Największym plusem fajki z neo. - jest "tępość", np. przy ustawieniu kija mocno w dół dolnik się mniej ślizga i kij nie jedzie w dół no i fakt, że można na niej oprzeć 2 kije. Zupełnie nie polecam za to czarnego grzebienia - no chyba że zgodnie z przeznaczeniem - do odkładania zapasowych wędzisk z boku/tyłu stanowiska.

Ok. Dziękuję za słuszne i trafne rady :) Nie korzystałem nigdy z grzebienia, więc nie znałem jego właściwego  zastosowania ;p Zrezygnuję więc z tej opcji na rzecz fajki :) a do fajki pomyślę nad tym but restem x2 (fajka z dwoma gwintami) i dopóki nie wyposażę się w feeder arma będę korzystał z normalnych podpórek :) Co do wcześniejszej Twojej porady dotyczącej parasola - oczywiście rozważam zakup podwójnego uchwytu ;) Przy pojedynczym parasol muszę wbić w ziemię, a nie zawsze jest taka możliwość ;)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline wasabi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #901 dnia: 01.05.2016, 10:27 »
witam!

fotel po pierwszych bojach. na razie OK. na minus to jakieś zatyczki wypadają ale to mały problem, natomiast ja swój fotel zbudowałem tak jak kombajn do łowienia tyczką: taca, uchwyt na miskę, uchwyty do parasola x2, fajka z neoprenem, fajka krótka prosta do siatki. pozdro przemo

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #902 dnia: 01.05.2016, 13:02 »
Fotki, fotki ....
Fotki, fotki ....
 ;D

Offline wasabi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #903 dnia: 01.05.2016, 17:20 »
nie mam fotek, ogólnie cuzo możesz rozbudować tak samo jak kombajn i taki był zamysł projektantów, i dobrze bo trafili w rynek,natomiast różnica jest taka, że w swoim colmicu ONE FI32 miałem jeszcze balkon pod stopa. w sumie do cuzo zamontujesz każdy osprzęt, który jest na FI 25. nawet możesz sobie podpiąć fajkę z grzebieniem pod topy a w miejsce topów wrzucasz podbierak lub matchówki.

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #904 dnia: 01.05.2016, 17:29 »
witam!

fotel po pierwszych bojach. na razie OK. na minus to jakieś zatyczki wypadają ale to mały problem, natomiast ja swój fotel zbudowałem tak jak kombajn do łowienia tyczką: taca, uchwyt na miskę, uchwyty do parasola x2, fajka z neoprenem, fajka krótka prosta do siatki. pozdro przemo
W sumie to można by wydzielić wątek pt Moje Cuzo i wrzucać tu fotki swoich uzbrojonych foteli.

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #905 dnia: 01.05.2016, 23:18 »
witam!

fotel po pierwszych bojach. na razie OK. na minus to jakieś zatyczki wypadają ale to mały problem, natomiast ja swój fotel zbudowałem tak jak kombajn do łowienia tyczką: taca, uchwyt na miskę, uchwyty do parasola x2, fajka z neoprenem, fajka krótka prosta do siatki. pozdro przemo
W sumie to można by wydzielić wątek pt Moje Cuzo i wrzucać tu fotki swoich uzbrojonych foteli.

cumbajszpil to zaproponuj i załóż :) Pomysł dobry i ciekawy. Każdy będzie  mógł się pochwalić swoim Cuzo i pomysłem na jego zagospodarowanie, co dla niektórych może okazać się nawet natchnieniem do kombinowania i rozbudowy swojego Cuzo :D

Co do samego fotela - po pierwszym wypadzie na ryby, śmiało mogę stwierdzić, że to są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze :D Nie mam co prawda jakiegoś konkretnego porównania (siadałem na różnych fotelach karpiowych, ale istotne jest tu słowo siadałem -nie siedziałem dłużej niż 5  min :P ), ale z mojego Cuzo jestem bardzo zadowolony. Wygodny, solidny fotel z opcją rozbudowy, co w mojej opinii sprawi, że będzie to hit tego roku i kolejnych lat i może wyznaczyć trend, w kierunku którego na pewno podążą inni producenci.

Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #906 dnia: 01.05.2016, 23:22 »
Raczej stosuję brzytwę Okhama. jest już wątek o przeróbkach elektrostatyka, ten wątek. Jeszcze jeden to już za dużo chyba.

Lepiej już w tym wątku.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #907 dnia: 02.05.2016, 08:08 »
Raczej stosuję brzytwę Okhama. jest już wątek o przeróbkach elektrostatyka, ten wątek. Jeszcze jeden to już za dużo chyba.

Lepiej już w tym wątku.
Jest też wątek z recenzją ;-)

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #908 dnia: 02.05.2016, 08:34 »
Krzysztof

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 735
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Lucjan

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #910 dnia: 02.05.2016, 16:15 »
Luk wrzucił Film z losowania krzeseł !

https://www.facebook.com/lucjan.sliwa.5/videos/1067801039957037/
Po obejrzeniu tego filmu odczuwam wstyd. I mam nadzieję że około 900 forumowiczów razem ze mną go odczuwa. Tak mało osób wspomaga finansowo SiG?! Mój wstyd jest jeszcze większy bo miesiąc temu się zadeklarowałem że to zrobię,ale z pewnych względów jeszcze tego nie zrobiłem. BRAWO, brawa dla darczyńców.

Pozdrawiam

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #911 dnia: 02.05.2016, 18:30 »
Luk wrzucił Film z losowania krzeseł !

https://www.facebook.com/lucjan.sliwa.5/videos/1067801039957037/
Po obejrzeniu tego filmu odczuwam wstyd. I mam nadzieję że około 900 forumowiczów razem ze mną go odczuwa. Tak mało osób wspomaga finansowo SiG?! Mój wstyd jest jeszcze większy bo miesiąc temu się zadeklarowałem że to zrobię,ale z pewnych względów jeszcze tego nie zrobiłem. BRAWO, brawa dla darczyńców.

Pozdrawiam
Nie zapominajmy o osobach, które wspomagają portal i nie zgłosiły się do losowania nagród.

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #912 dnia: 05.05.2016, 23:34 »
I jak tam - wiadomo już coś o tych akcesoriach do Cuzo? :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #913 dnia: 09.05.2016, 19:56 »
Dzisiaj kurier przywiózł Cuzo.

Na pierwszy rzut oka wygląda solidnie, nie skrzypi podczas siadania.

Prezentuje się bardzo elegancko.

Dopiero po rozłożeniu i zajęciu na nim miejsca czuć różnicę w porównaniu do starych konstrukcji Elektrostatyka.

Nie wiem jak zrobili te poduszki w siedzisku i oparciu ale komfort jest bardzo duży.

Możliwość rozłożenia fotela do pozycji poziomej to jak dla mnie super sprawa, sposób blokowania oparcia powinien długo wytrzymać.

Spawy wyglądają solidnie zarówno na elementach konstrukcyjnych/nośnych jak i na tych do montażu akcesoriów.

Reszta wrażeń po rozpoczęciu użytkowania.

Jeszcze raz dzięki. :thumbup:



Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Krzesło Cuzo Feeder Method - nowość Elektrostatyka!
« Odpowiedź #914 dnia: 09.05.2016, 20:02 »
Jako, że nie wygrałem (do tej pory nie mam pojęcia dlaczego ) losowania jutro kurier przyniesie mi mój fotel cuzo.

Zobaczymy czy mi się spodoba.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team