Autor Wątek: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...  (Przeczytany 41739 razy)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #150 dnia: 11.01.2017, 08:20 »
W ofercie sklepu nie ma pomyłki szczytówki sam "ważyłem" i tak jak pisałem w opisie jest. Szczytówki na filmie są inne niż te co są na sklepie.

"Szczytówki w Telice są tak zaprojektowane że 1/3 jej długości jest bardzo miękka przez co pomaga pokazywać otarcia i lekkie puknięcia podczas łowieniu na tzw. "metode"  jednocześnie przy braniu sztywniejsza jej część pomaga przy samo-zacięciu ryby"

Pewnie jakiś błąd się wkradł i warto było by to poprawić. Wędzisko 10-40 g, a opis szczytówek 2-3-4 O?
Z poważaniem Marcin

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #151 dnia: 11.01.2017, 08:25 »
W ofercie sklepu nie ma pomyłki szczytówki sam "ważyłem" i tak jak pisałem w opisie jest. Szczytówki na filmie są inne niż te co są na sklepie.

"Szczytówki w Telice są tak zaprojektowane że 1/3 jej długości jest bardzo miękka przez co pomaga pokazywać otarcia i lekkie puknięcia podczas łowieniu na tzw. "metode"  jednocześnie przy braniu sztywniejsza jej część pomaga przy samo-zacięciu ryby"

Pewnie jakiś błąd się wkradł i warto było by to poprawić . Wędzisko 10-40 g , a opis szczytówek 2-3-4 OZ ? ?

Na filmiku jest z oznaczeniami 1oz, 1.5oz i 2oz ale na innych fotkach znalazłem tylko L,M,H wnioskuje ze samo Tubertini zmieniło oznaczenia na literowe i dlatego Łukasz sam kategoryzował te szczytówki. Pisał już też że cechują się dość unikatową konstrukcją.
Tomek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #152 dnia: 11.01.2017, 08:31 »
W ofercie sklepu nie ma pomyłki szczytówki sam "ważyłem" i tak jak pisałem w opisie jest. Szczytówki na filmie są inne niż te co są na sklepie.

"Szczytówki w Telice są tak zaprojektowane że 1/3 jej długości jest bardzo miękka przez co pomaga pokazywać otarcia i lekkie puknięcia podczas łowieniu na tzw. "metode"  jednocześnie przy braniu sztywniejsza jej część pomaga przy samo-zacięciu ryby"

Pewnie jakiś błąd się wkradł i warto było by to poprawić. Wędzisko 10-40 g, a opis szczytówek 2-3-4 OZ?

Na filmiku jest z oznaczeniami 1 oz, 1.5 oz i 2 oz ale na innych fotkach znalazłem tylko L,M,H. Wnioskuję, że samo Tubertini zmieniło oznaczenia na literowe i dlatego Łukasz sam kategoryzował te szczytówki. Pisał już też, że cechują się dość unikatową konstrukcją.

Ale na sklepie nadal widnieje oznaczenia 2-3-4 OZ, co troszkę wprowadza w błąd i jest nie zgodne z opisem 10-40 g.
Z poważaniem Marcin

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #153 dnia: 11.01.2017, 08:33 »
Nie ma czegoś takiego jak dedykowany kołowrotek.
Najbardziej dedykowanym do feedera bo tylko w rozmiarze 6500 TODA i taki polecam maszynka nie do zdarcia.
Duża szpula 400 g masy idealnie wywarza feedery.

Dziękuję za najbardziej dedykowany :)
Zby

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #154 dnia: 11.01.2017, 08:35 »
W ofercie sklepu nie ma pomyłki szczytówki sam "ważyłem" i tak jak pisałem w opisie jest. Szczytówki na filmie są inne niż te co są na sklepie.

"Szczytówki w Telice są tak zaprojektowane że 1/3 jej długości jest bardzo miękka przez co pomaga pokazywać otarcia i lekkie puknięcia podczas łowieniu na tzw. "metode"  jednocześnie przy braniu sztywniejsza jej część pomaga przy samo-zacięciu ryby"

Pewnie jakiś błąd się wkradł i warto było by to poprawić . Wędzisko 10-40 g , a opis szczytówek 2-3-4 OZ ? ?

Na filmiku jest z oznaczeniami 1oz, 1.5oz i 2oz ale na innych fotkach znalazłem tylko L,M,H wnioskuje ze samo Tubertini zmieniło oznaczenia na literowe i dlatego Łukasz sam kategoryzował te szczytówki. Pisał już też że cechują się dość unikatową konstrukcją.

Ale na sklepie nadal widnieje oznaczenia 2-3-4 OZ , co troszkę wprowadza w błąd i jest nie zgodne z opisem 10-40 g .

4 oz to 113 gramów, a C.W. jest 10-40 g, w sumie coś w tym jest ;)
Pewnie dlatego Tubertini zmieniło oznaczenia na literowe.
Tomek

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #155 dnia: 11.01.2017, 08:42 »
Ale oznaczenie szczytówek nie ma związku z CW :) Oznaczenie szczytówek określa ciężar jaki potrzeba do wycięcia jej o 90 stopni (czy jakoś tak).
Edit. CW określa masę jaką może miotać blank
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #156 dnia: 11.01.2017, 08:50 »
Dokładnie tak jak Michał napisał i tak jak pisałem wcześniej pierwsza część szczytówek około 1/3 jest bardzo miękka we wszystkich 3 rodzajach, a pozostała jest specjalnie sztywna żeby pomagać w samozacięciu ryby. Przecież większość brań na komercji jest typowym pier.... Ta miękka część ma za zadanie pokazywać otarcia i brania małych rybek żeby nie było, że jakaś drobnica się szarpie na haku a szczytówka nie drgnie.

Do Telici sam "ważyłem" i żeby się wygięły do około 90 stopni to właśnie tyle trzeba.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #157 dnia: 12.01.2017, 16:11 »
Nie ma czegoś takiego jak dedykowany kołowrotek.
Najbardziej dedykowanym do feedera bo tylko w rozmiarze 6500 TODA i taki polecam maszynka nie do zdarcia.
Duża szpula 400 g masy idealnie wywarza feedery.

Dziękuję za najbardziej dedykowany :)

Mam jeszcze pytanie do specyfikacji TODA a w szczególności czy ma quick draga lu podobny system?
Zby

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #158 dnia: 12.01.2017, 19:26 »
Raczej nie ma tego systemu.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #159 dnia: 16.01.2017, 23:00 »
Czy coś wiadomo na temat stosowania plecionek z wędkami serii Feeder Concept TB?
Ta seria ma autorskie lekkie przelotki z pierścieniami metalowymi zamiast porcelanki.
Tomek

Offline zby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Świat poszedł do przodu...
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #160 dnia: 17.01.2017, 17:06 »
Raczej nie ma tego systemu.

Dziękuję za info. Niewykluczone, że skończy się zakupem 2 szt. Muszę jeszcze zadzwonić do sklepu i upewnić jak jest z naliczaniem rabatu.
Zby

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #161 dnia: 19.01.2017, 08:11 »
Duża przelotka jest zrobiona w celu łatwiejszego przechodzenia strzałówki przez przelotki, więc raczej do plecionki jest przeznaczona.

Katalog 2017: http://www.tubertini.it/upload/download/files/41TUBERTINI_CATALOGO_2017.rar
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #162 dnia: 19.01.2017, 08:45 »
Dzięki, gdzieś już widziałem reklamowy artykuł producenta o tej wędce i wykorzystywali własnie plecionkę i przypon strzałowy.
Tomek

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #163 dnia: 19.01.2017, 08:47 »
Fajnie, że w katalogu podają już np. dla serii Concept Feeder TB wagę wędziska jak i nawet średnice blanku.
Tomek

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tubertini - pytania, odpowiedzi, opinie...
« Odpowiedź #164 dnia: 06.02.2017, 10:21 »
Zastanawia mnie czy kijem REFLEX LIGHT ACTION 9FT można operować lekkimi podajnikami do metody ~15-25 gramów.
Szukam kija do łowienia niewielkich ryb (leszcze max 2 kilo, może sporadycznie podobny karp, ale w większosci pewnie ryby do 30-40 cm) na małych odległościach ~20 m.
Tomek