ORGANIZACJE WĘDKARSKIE > PZW, czyli Polski Związek Wędkarski...

Sprzedaż majątku PZW - wał czy nie?

(1/4) > >>

łowca:
Witam,

W mojej okolicy było fajne łowisko pstragowe, pięknie odnowione i doinwestowane kilka lat temu przez PZW Poznań. Na terenie łowiska mieściła się mała restauracja dzierżawiona osobie prywatnej więc zakładam, że PZW nie było na tym obiekcie stratne finansowo.

Już jakiś czas temu osoba zarządzająca łowiskiem poinformowała mnie, że PZW szykuje się do sprzedaży obiektu, że była niby jakaś uchwała i podjęto decyzję o sprzedaży. Uchwały nie znalazłem bo pewnie jest w tych utajnionych ale kilka dni temu dowiedziałem się o finalizacji tranzakcji. Woda ze stawu spuszczona, gość co prowadził tam małą restaurację po 11 latach zawija interes. Nowy właściciel ma zasypać staw i wybudować obiekt hotelowy.

Mi to wygląda na gruby wał. Co o tym sądzicie?
Kim jako członkowie opłacający składki jesteśmy?. W obiekt włożono kupę kasy ze składek a teraz ktoś chyba ta kasę próbuje wyprowadzić.

motov8:
Ogólnie idą bardzo ciężkie czasy i recesja na przynajmniej 10 lat, więc żadne działania nie zaskakują.

Medunamun:
Niestety to pokazuje, że tego "stowarzyszenia" należy w miarę możliwości unikać...

Adrian:

--- Cytat: motov8 w 07.07.2022, 12:16 ---Ogólnie idą bardzo ciężkie czasy i recesja na przynajmniej 10 lat, więc żadne działania nie zaskakują.

--- Koniec cytatu ---
A co maja ciężkie czasy i recesja do takich działań PZW?

Mosteque:

--- Cytat: łowca w 07.07.2022, 12:11 ---Witam,

W mojej okolicy było fajne łowisko pstragowe, pięknie odnowione i doinwestowane kilka lat temu przez PZW Poznań. Na terenie łowiska mieściła się mała restauracja dzierżawiona osobie prywatnej więc zakładam, że PZW nie było na tym obiekcie stratne finansowo.

Już jakiś czas temu osoba zarządzająca łowiskiem poinformowała mnie, że PZW szykuje się do sprzedaży obiektu, że była niby jakaś uchwała i podjęto decyzję o sprzedaży. Uchwały nie znalazłem bo pewnie jest w tych utajnionych ale kilka dni temu dowiedziałem się o finalizacji tranzakcji. Woda ze stawu spuszczona, gość co prowadził tam małą restaurację po 11 latach zawija interes. Nowy właściciel ma zasypać staw i wybudować obiekt hotelowy.

Mi to wygląda na gruby wał. Co o tym sądzicie?
Kim jako członkowie opłacający składki jesteśmy?. W obiekt włożono kupę kasy ze składek a teraz ktoś chyba ta kasę próbuje wyprowadzić.

--- Koniec cytatu ---

Mam nadzieję, że pojawi się tu niedługo Selektor i sprawę naświetli pod względem prawnym.

Dla mnie jest to sprawa oczywista - nikt nie pytał wędkarzy o zdanie, bo przecież oczywiste, że gdyby pytał, czy chcą, żeby im zlikwidować zadbaną wodę, to by byli przeciwni.

Ale też zaraz pewnie okaże się, że wybieraliśmy sobie zarząd i zarząd może nam wszystkie wody zgodnie z prawem zasypać i postawić na nich hotele, bo to inwestycja w rozwój związku będzie...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej