TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spinning

Dobór plecionki

(1/2) > >>

szydlos007:
Cześć, jeśli umieszczam wątek w złym miejscu proszę o skasowanie go.

Sprawa jest następująca - poszukuję dobrej plecionki .

Spinninguje w 90% na jednym zbiorniku z wodą stojąca o małej głębokości (ok.1,8m - 2 m) i poluje na sandacza.

Aktualnie mam założoną Mikado Nihonto Octa Braid 0,14 mm x 150 m w kolorze fluo (45zł) , lecz potrzebuję na drugą szpule nawinąć jeszcze jedną aczkolwiek chciałbym już inną. Kolor miała bardzo fajny ale niestety po tygodniu zrobiła się już biała i zeszła farba (na odcinku na którym rzucam) .

Możecie polecić jakąś dobrą ,tonącą,  w jakimś fajnym oczoje*nym kolorze i żeby nie zszedł po tygodniu ? Myślę teraz o przekroju 0,10mm.

Angler97:
Ja do spinningu używam plecionki Daiwa J- Braid x8. Występuje w kolorze np. fluo zielonym( chartreuse).Łowiłem plecionką Mikado octa braid i w porównaniu do Daiwy szybciej traci kolor i jest głośniejsza.

Karpencjusz:
Daiwa jak najbardziej, ale dopiero od " tournamenta" wzwyż

chfisher:
Polecam prestona, najbardziej zawiodl mnie matrix

Merikh:
Osobiście do spina używam Momoi Ryujin w różnych średnicach w zależności od tego na jakiej wędce i na co poluję (kolor zielony). Cena może i spora,ale jest jakość, koloru tak nie traci, nie strzępi się.
Z tanich mam na kołowrotku boleniowym Spiderwire DURA 4 0.12mm tylko ciemnozieloną (są też kolory mocno rażące po oczach), i co prawda spinningowo poprzedni sezon miał być boleniowy... Ale wiadomo jak to jest z planami ... Byłem z nią nad wodą może z 10 razy jednak nie odniosłem wrażenia by była by jakaś felerna... Nie strzępiła się, a słyszałem negatywne opinie na jej temat właśnie z uwagi na ten problem w moim przypadku tego nie było (zobaczymy jak będzie dalej)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej