Autor Wątek: Wczesnowiosenne liny na feeder  (Przeczytany 43724 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #105 dnia: 24.01.2022, 20:24 »
Tam gdzie o tej porze jest najwięcej słońca ;)

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #106 dnia: 24.01.2022, 20:33 »
Tam gdzie o tej porze jest najwięcej słońca ;)

 :D Czyli w zasadzie wszędzie

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #107 dnia: 24.01.2022, 20:39 »
Nie do końca, wczesną wiosna szukam miejsc gdzie jest najwięcej słońca za dnia i woda najcieplejsza ,tam z reguły gromadzi się większość białorybu o tej porze roku :)

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #108 dnia: 24.01.2022, 20:46 »
Ok, ale na tym jeziorze stada białorybu potrafia do końca kwietnia siedzieć na 14m.
Ale zdecydowanie będę badał temat echosonda i kamerą.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #109 dnia: 24.01.2022, 20:52 »
Z echosondą i kamerą masz zdecydowanie sprawę ułatwioną :beer:

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #110 dnia: 30.01.2022, 10:15 »
A czy na makaron łowiliscie liny.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #111 dnia: 30.01.2022, 10:18 »
Łlowiłem liny na makaron gwiazdki z czosnkiem i liquidem truskawkowym ,to zapomniana przynęta troszkę ,ale jest skuteczna wciąż ,popatrz na filmy B.Bartona jak kosi na makaron rybki :beer:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #112 dnia: 30.01.2022, 10:45 »
Łlowiłem liny na makaron gwiazdki z czosnkiem i liquidem truskawkowym ,to zapomniana przynęta troszkę ,ale jest skuteczna wciąż ,popatrz na filmy B.Bartona jak kosi na makaron rybki :beer:

Tomasz, ale Barton nęci makaronem non stop, dlatego u niego on tak działa :) Moim zdaniem na lina nie musi to być wcale dobra przynęta, zwłaszcza wczesną wiosną. Tutaj powinno działać głównie robactwo.
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #113 dnia: 30.01.2022, 10:50 »
Zgadzam się Lucjan :beer: nęci też ziarnami ,ja jestem trochę tradycjonalistą nie odrzucam starych przynęt na rzecz kolorowych cukierków ,na makaron łowiłem większość białorybu i zapewne nie raz jeszcze będę łowił ;),wczesna wiosna to przede wszystkim mięsne smakołyki ,ale warto mieć coś innego w zanadrzu ze sobą :)

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #114 dnia: 30.01.2022, 11:00 »
Mam tam mnóstwo krompików i Leszczyków i są duże prosiaki metoda odpada drobnica w sekundę rozprawia się z podajnikiem co byście doradzili gotowany groch ,kukurydza makaron?nieraz podajnik do białych dawał jednego ale trzeba było przerzucać drobnicę.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #115 dnia: 30.01.2022, 11:02 »
Ziarna przede wszystkim kuku ,groch,ciecierzyca ,pellet  większy 6-8mm ;)

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #116 dnia: 30.01.2022, 11:04 »
I większy haczyk.a jak bym użył włosa do spławika ciekawe czy zdało by to egzamin.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #117 dnia: 30.01.2022, 11:31 »
NA drobnicę kukurydza to dobry patent, zwłaszcza ta o większych ziarnach. Jeden zestaw można mieć z kuku na włosie (dwie lub trzy), drugi na przykład z kawałkiem rosówki. Wrzuciłbym jakiś pellet/waftersa lub kulkę 12 mm na zmianę też. I na lina oczywiście muszą być konopie :)
Lucjan

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #118 dnia: 30.01.2022, 11:46 »
Mam tam mnóstwo krompików i Leszczyków i są duże prosiaki metoda odpada drobnica w sekundę rozprawia się z podajnikiem co byście doradzili gotowany groch ,kukurydza makaron?nieraz podajnik do białych dawał jednego ale trzeba było przerzucać drobnicę.
Wiosna - najlepsze czerwone gnojaki ale nie jakieś dendro dendro tylko zwykłe z gnoju, wymieszane z ziemią, mułem z łowiska - nie jakieś glinki czy ziemie bełchatowskie, pomorskie czy inne ze sklepu, ale to co pod nogami, może kawałek darni spod nóg - tu ryzyko jest, że okonie, jazgarze wyżrą wszystko zanim lin dotrze, ale to najbardziej uniwersalna zanęta.

Ziarna przy nęceniu dłuższym wiosną - przede wszystkim pszenica, ale jak dużo drobnicy to wyżre, więc warto dodać groch, a w późniejszych, cieplejszych miesiącach zmniejszyć ilość pszenicy. Można to zmieszać z ziemią, mułem.
Dodatki linowe to czekolada, karmel, nostrzyk, kolendra, piernik, melasa, można dodać też trochę cynamonu - zapach, co łowisko to sprawdza się inny - ja nastawiam się głównie na Leszcze więc wale Kolendrę i melasę, ale dość częstym przyłowem są liny, mimo tego, że łowię na ok 4-6m w miejscu mega antylinowym :). Zapachu i melasy wale dużo, bardzo dużo do ziaren.

U mnie liny wczesną wiosną (jak i większość ryb) przebywają lub żerują na płytkiej wodzie - ja łowię w sporej zatoce osłoniętej z 3 stron lasem - głębokość hmmm z 1,40 w najgłębszych miejscach.
Moim zdaniem na większych zbiornikach wiosną podstawą jest miejsce nie zanęta.

A najwięcej linów w życiu złowiłem na ciasto z kaszy mannej z nostrzykiem, ale na kaszę łowiłem 30 - 20 lat temu .
   
I jeszcze jedno złowiłem lina w listopadzie, złowiłem z lodu - naprawdę, ale nigdy nie złowiłem wcześniej niż w kwietniu.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 489
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #119 dnia: 30.01.2022, 13:28 »
Ziarna przy nęceniu dłuższym wiosną - przede wszystkim pszenica, ale jak dużo drobnicy to wyżre, więc warto dodać groch, a w późniejszych, cieplejszych miesiącach zmniejszyć ilość pszenicy. Można to zmieszać z ziemią, mułem..

Od lat łowię liny na pszenicę z marszu i jakoś biorą. Aromatyzowana konopiami i nie mam problemu z drobnicą, płoć około 15 cm wzwyż jeśli już.