Autor Wątek: Buty robocze jako wędkarskie  (Przeczytany 3331 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #15 dnia: 30.11.2018, 20:10 »
Wtrącę coś z punktu widzenia stoczniowca. Buty z blachami, czy podnoskiem z kompozytów. Zawsze wybieram te co są najbardziej wygodne, ale na ryby zawsze bym wybrał te z podnoskiem kompozytowym. Po pierwsze są dużo lżejsze, bo drugie nie ciągnie w paluchy.
Ceny dobrych butów z podnoskiem stalowym i kompozytowym są bardzo podobne. Jeśli się dobrze poszuka to da się kupić super butki dobrej klasy. Z doświadczenia odradzam markę URGENT, bo szybko podają.  Moją ulubioną marką są polskie buty Strzelce Oplskie PPO.
Jest tylko pytanie, czy ma być tanio, czy z fajnym wyglądem? Jak ma być wygląd to są firmy włoskie robiące fajne buciki, ale z wytrzymałością jest bardzo różnie.
Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #16 dnia: 30.11.2018, 22:44 »
Też się nad tym zastanawiałem, widziałem fajne buty marki Dunlop. Jeszcze wyższa liga to obuwie robocze firmy CAT tylko te już troszkę kosztują, muszą być nie do zajechania. Na wiosnę pomyślimy :)

Obecnie w sklepie Sports Direct jest promocja na Dunlop.
Sporo osób które znam kupiło te buty ...
Ja również , fakturka i zwrot kasy. Na sklepie są za 143 zł a nie jak na stronie za 134 zł
Co ważne to Dunlop nie ma zawyżonych ani zaniżonych numeracji, wszystko pasuje.
https://www.sportsdirect.com/dunlop-dakota-mens-safety-boots-181038?colcode=18103805

Link do Dunlop https://www.sportsdirect.com/workwear-and-safety-wear/view-all-workwear
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 684
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #17 dnia: 30.11.2018, 23:12 »
Dunlop to raczej szajs....

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 492
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #18 dnia: 01.12.2018, 01:45 »
Na cieplejsze pory roku stosuję zarówno w pracy, jak i na ryby półbuty Demar:
https://polbut.com.pl/pl/p/Demar-9-062-S3-SRC-buty-robocze-metal-free-ochronne/1301?gclid=Cj0KCQiA3IPgBRCAARIsABb-iGLu89T2LgEefYxO8u-sNDccE-g_l9-qbjXMfAoM4oO7weSpP2scf4YaAsWqEALw_wcB
Najstarsza para ma z 5 lat i jest ciorana niemiłosiernie, ale jak do tej pory się świetnie trzyma i posłuży jeszcze. Na chłodniejsze pory roku, ale nie zimę kupiłem buty w Lidlu, mam dwie pary i nie narzekam.
Jak ktoś chce zainwestować ciut więcej to polecałbym zainteresować się ofertą butów nie tylko roboczych Caterpilara.
Kuba

Offline takmin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pn-Wsch
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #19 dnia: 01.12.2018, 08:19 »
Ze swej strony proponuje mały test szczególnie butów z metalowymi noskami, przy głębokim przyklęku w miejscu zgięcia buta w niektórych modelach metalowy nosek opierał się lub dotykał stopy powodują dyskomfort (ucisk).

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #20 dnia: 01.12.2018, 09:57 »
Ja na ryby od jesieni do później wiosny chodzę w butach wojskowych armex zimowych . Nie przemarzaja nawet na lodzie przy  - 10 *C . Woda też im nie straszna . Można w nich broidzić. Jedynie co jakiś czas trzeba je dobrze napastować pastą do butów.   

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #21 dnia: 04.08.2021, 23:17 »
Siemanko , nie będę zakładał nowego tematu :D
Chciałem kupić jakieś butki do biegania po budowach , czy buty firmy Urgend są coś warte , bo cena jakaś taka niska +- 100 zł
Chciał bym wydać jak najmniej bo będą używane kilka razy w miesiącu , a nie do codziennego noszenia .
Jak zwykle liczę na  Waszą pomoc :D :beer:

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 038
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #22 dnia: 04.08.2021, 23:19 »
Urgenty bardzo wygodne są, przerabiałem 2-3 modele i mogę polecić.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #23 dnia: 04.08.2021, 23:59 »
.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #24 dnia: 05.08.2021, 06:02 »
Jako że u mnie w firmie zajmuje się odzieżą BHP dla pracowników i sam z niej korzystam to przerobiłem przez kilka lata większość modeli 80-200zł. Najlepiej wypadają Talany 318 klasa S3 - podnosek i wkładka antyprzebiciowa. Bardzo wygodne, bardzo wytrzymałe buty z prawdziwej skóry. Ja swoje jako kierowca katuje już 2 rok, dopiero teraz zaczęły puszczać szwy. Koszt niestety jeszcze raz tyle bo ok 180-190zł brutto ale na prawdę warto, każde jedne przed nimi rozlatywały się chłopakom na budowie w kilka miesięcy, w tych potrafią chodzić rok i dopiero zgłaszają wymianę, a pracują na zewnątrz - błoto, woda, zbrojenie, beton więc buty na prawdę dostają ostry wycisk. 100zł za buty robocze to strata pieniędzy, bo dosyć szybko będziesz musiał kupić kolejne za 100.
Dzierżno uzależnia

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #25 dnia: 05.08.2021, 06:27 »
Siemanko , nie będę zakładał nowego tematu :D
Chciałem kupić jakieś butki do biegania po budowach , czy buty firmy Urgend są coś warte , bo cena jakaś taka niska +- 100 zł
Chciał bym wydać jak najmniej bo będą używane kilka razy w miesiącu , a nie do codziennego noszenia .
Jak zwykle liczę na  Waszą pomoc :D :beer:
Jako stoczniowiec przerobiłem mnóstwo firm i modeli i bezapelacyjnie najlepsze to PPO Strzelce Opolskie.
Marcin

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #26 dnia: 05.08.2021, 09:03 »
Siemanko , nie będę zakładał nowego tematu :D
Chciałem kupić jakieś butki do biegania po budowach , czy buty firmy Urgend są coś warte , bo cena jakaś taka niska +- 100 zł
Chciał bym wydać jak najmniej bo będą używane kilka razy w miesiącu , a nie do codziennego noszenia .
Jak zwykle liczę na  Waszą pomoc :D :beer:
Jako stoczniowiec przerobiłem mnóstwo firm i modeli i bezapelacyjnie najlepsze to PPO Strzelce Opolskie.
Jako budowlaniec z zawodu również polecam PPO modele od 200 zł w górę ale tańsze również są lepszej jakości niż chińskie odpowiedniki.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 684
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #27 dnia: 05.08.2021, 09:52 »
Mam jedną małą uwagę odnośnie butów roboczych, do pracy (nie na ryby). W UK słyszałem o przypadkach gdzie po wypadkach czepiano się butów. Były to sytuacje gdzie pracownik sam sobie kupował buty. Najlepiej jest korzystać z butów dostarczanych przez pracodawcę. Jak kupujemy sami to raczej renomowane firmy z odpowiednimi atestami.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Buty robocze jako wędkarskie
« Odpowiedź #29 dnia: 05.08.2021, 11:24 »
Dziękuję za pomoc :thumbup: :beer: