Autor Wątek: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach  (Przeczytany 75287 razy)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #525 dnia: 11.07.2023, 05:37 »
Czy
A jaki masz limit €? Łowię kijkiem 12ft, 70m pod srogi wiatr XLem, bez strzałówki i bez problemu. Najwięcej rzucałem nim 85m. Kijek o fajnej akcji, karpie 10kg bez problemu. Karasie też coś czuć. Fajny progres.


Nie mam pojęcia o jakim kiju piszesz ;D

Katystopej :Wszystko kwestia zestawu i techniki rzutu. Weź kij 3.9 m,cw min. 120g,ja bym szedł w min.150cw. Do tego pletka 0.12 i strzałówka wedle gustu,ja używam plecionki. Podajniki zhibo flat od 70 g.
Takim zestawem spokojnie sięgniesz 75 m .bez żadnej techniki,w każdych warunkach. Jak poćwiczysz,rzucisz powtarzalnie 90 m,w każdych warunkach.
Kołowrotek duży. Klony są dobrym rozwiązaniem w wielkości 6000 ,choć ja polecam Okume inception 6000,mam 4 szt.

Starszymi Dome master 390lc,udaje mi się powtarzalnie sięgać 102m w każde warunki. Rekord póki co 115 m,z parokrotnym dobiciem,ale według mnie,powyżej 110m.to już kij 4.2m.



Jak masz sporo monet,popatrz na Zemexy river,aczkolwiek 80 m ,zrobisz każdym kijem 3.9m.

Ps. Pomyśl czym podnęcisz 😉

Michał, dzięki za odpowiedź, w takim razie 395lc będzie do kompletu z guru. Zemex to już za duży budżet. Co do tych kołowrotków, kurde, trochę przeraża mnie waga Okumy prawie 500g, no nie wiem, zastanowię się, zobaczymy czy któryś z ByDome czy właśnie ta Okuma nie pojawi się na promo gdy będę kupował, wtedy aspekt finansowy odegra główną rolę.
Sprawdziłem miętusa, po rabacie u nich tą Okumę mam za 256zł, sprawa się rozwiązała ;D
Co do nęcenie, póki co starą karpiówką 3.9m osiągam 60m do klipsa dużym spombem z kuku/ciecierzycą/pelletem, myślę w końcu o przewinięciu żyłki + pletkę 0.37 na cienką pletkę + strzałówka z pletki ale 0.25 i średnim spombie, powinno to zbliżyć się do 80m, ale odpowiedni kij do spoda mam z tyłu głowy, no i jeszcze ponton wchodzi w grę, który też często zabieramy jadąc całą ekipą.
Dzierżno uzależnia

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #526 dnia: 11.07.2023, 09:41 »
Używam Inceptiona również do Dome 3.6 i jego wagi nie czuć,a ma świetny nawój i hamulec. Szpula typowo dystansowa,tyle,że trzeba kawał podkładu.

Daj plecionke Mikado fine 0.12 i strzał Mikado Fine 0.25, i się ciesz dalekimi rzutami.

Karpiówka i średnia rakieta ,to dobry pomysł,ale dużo machania.Szukaj spoda,jeśli myślisz o 80 metrach i dużej rakiecie.


Ps. Byłem kilka dni temu na Dzierżnie. Leszcz bierze konkret,ale karp wyłączony .

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #527 dnia: 25.07.2023, 13:28 »
Jaka szpule kupić 150 czy 300 tej plecionki ?

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #528 dnia: 25.07.2023, 14:13 »
300m, jak coś się podzieje podczas łowienia to będzie zapas do nawinięcia.
Dzierżno uzależnia