SPRZĘT i AKCESORIA > Rękodzieło

Zwiększenie zakresu hamulca Quick Drag

(1/2) > >>

Orsi:
Witam
Po zakupie kołowrotków fine carp by dome Gabor przeraził mnie hamulec, a mianowicie zakres jego działania, mianowicie 1/4 obrotu pokrętła hamulca, więc postanowiłem coś zdrutowac, a efekt przerósł moje oczekiwania.
Wyrzuciłem karbonowe podkładki hamulca a na ich miejsce dociąłem podkładki z włókniny ogrodniczej. Włóknina jakiej użyłem ma ok 1.5-2mm grubości i jest bardzo mocno zbita. Zakres hamulca zwiększył się do 3/4 obrotu i co ciekawe zakres jest mega płynny, nie działa zero jedynkowo. Prosty i tani sposób na tuning, polecam.

Buba:
Tego szukałem, też mnie denerwuje ten mały zakres QD w innym kołowrotku tej firmy. Pozdrawiam.  Leci👍

hakon:
To po co kupować kołowrotek z QD??

key_kr:

--- Cytat: hakon w 25.07.2021, 22:45 ---To po co kupować kołowrotek z QD??

--- Koniec cytatu ---

Bo jest lżejszy  i ładniejszy niż z WB 8)

Mosteque:
Super. Myślałem też, żeby w Gaborze coś zmajstrować.


--- Cytat: hakon w 25.07.2021, 22:45 ---To po co kupować kołowrotek z QD??

--- Koniec cytatu ---

To moje pierwsze kołowrotki z QD, więc nie wiem, czy to rozwiązanie tak ma, ale niestety płynności nie ma tam żadnej. W metodzie to nie przeszkadza zbytnio, bo i tak zawsze nastawiam hamulec bardzo twardo, żeby naprawdę silna ryba mi tylko wybrała żyłkę. Ale łowienie na jakieś cieńsze przypony to już odpada, bo zwyczajnie czułość hamulca ustawiasz na zasadzie oddaje/prawie nie oddaje/kamień.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej