INNE > Hyde Park

Studnia głębinowa

(1/3) > >>

basp28:
Czy ktoś posiada takową, ma doświadczenie ?
Chciałbym poznać opinie, zwłaszcza negatywne, na temat takowej.
Może ktoś wie jaki jest koszt pompowania wody na m3 czy miesięcznie przy danym zużyciu. 

frank_lucas:
Nie wiem czy są jakieś negatywy, może kwestia parametrów wody na jaką trafisz w studni głębinowej. Na moich terenach często jest twarda. Koszt wody ze studni to koszt jedynie prądu jaki pobiera pompa, ale to grosze.

pr00:
Posiadam 2 lata w nowym domu. Jestem bardzo zadowolony polecam system zmiękczania wody, dodatkowo ja musiałem założyć system oczyszczania (odżelaziacz). Raz na miesiąc trzeba uzupełnić sól i nadmanganian potasu.

basp28:

--- Cytat: pr00 w 25.06.2021, 11:47 ---Posiadam 2 lata w nowym domu. Jestem bardzo zadowolony polecam system zmiękczania wody, dodatkowo ja musiałem założyć system oczyszczania (odżelaziacz). Raz na miesiąc trzeba uzupełnić sól i nadmanganian potasu.

--- Koniec cytatu ---
O takie coś mi chodziło - jakie są koszty tej soli i nadmanganianu - mam spore zużycie wody około 40 - 80 m3 na miesiąc.
Nawet nie wiedziałem, że coś takiego trzeba używać :), a studniowiercy o kosztach użytkowania mało co mówią.
Moje wyobrażenie (w skrócie) wody ze studni to studnia z pompką, rurką do zbiornika min 300l, a stamtąd rurką wpięte w instalacje za wodomierzem z przedsiębiorstwa wodociągów. I wtedy wodę mogę mieć z sieci lub ze studni, zależy jak zaworkami pokręcę - zgadza się ?

majestic:
Ja mam wykopaną studnie na 30 metrach do podlewania, jednak chce to połączyć z domem bo latem nie mam w domu ciśnienia z wodociągu.
Po wykopaniu woda lała się dzień i noc. Teraz tez sporo używam i jest ok. Polecam zdecydowanie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej