Autor Wątek: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g  (Przeczytany 3817 razy)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« dnia: 19.07.2021, 22:24 »
Siemka
Pierwsza moja recka więc proszę o łagodne potraktowanie ;)

Brak fotek :( ale za to na koniec zamieszczę krótki filmik
 
Producent: Daiwa
Długość wędki: 3,60m
Ciężar wyrzutowy: ≤80g
Waga: 225g
Ilość sekcji: 3+3
Długość transportowa: 129cm
Ilość przelotek: 15

Wędzisko otrzymujemy w ortalionowym futerale z suwakiem rozpinanym do 1/3  różni się od tych do których przywykliśmy. Trzeba wspomnieć o zabezpieczeniu założonej już szczytówki w blok styropianu. Niestety uważam że przy wędzisku za prawie tysiąc zł  firma się nie popisała i dwie pozostałem szczytówki zamieściła co prawda w nieco grubszych ale jednak silikonowych, plastikowych pokrowcach, koszulkach (nie wiem jak to nazwać) zaoszczędziła na tubie za 10 zł która i tak radze do kupić ponieważ szczytówki to koszt 100 zł za sztukę.

Jak już jesteśmy przy szczytówkach to w zestawie znajdują się trzy sztuki węglowe jest to:
 
1oz, ma 64cm
1,5oz  ma 63cm
2oz ma 62cm
o średnicy 3,5mm

Blank jest wykonany z kompozytu HVF Nanoplus który naprawdę jest leciutki i sprężysty wędzisko faktycznie szybko wraca dobrze leży w ręku, rękojeść ArmLock, uchwyt kołowrotka Fuji oraz przelotki Titanium Oxide.

Kij jest dość cienki bardzo staranie wykonany, szafa graficzna nie przesadzona z delikatnym wzorkiem na blanku i bordowymi wstawkami na zakończeniu mocowania przelotek, może się podobać.

Dolnik ma 45cm  jest profilowany, na którym zamieścili przy korku dwa aluminiowe srebrno-bordowe pierścienie następnie jest 35cm pokrycie pianki czarnym bardzo przyjemnym i dobrze się trzymającym w ręku tworzywem do pierścienia aluminiowego i ostatnich kilka cm to korek do uchwytu fuji. Nad uchwytem rękojeść 6cm cała czarna również z pianki o spiłowana przy górze zakończeniu co ładnie spaja wędzisko z uchwytem.

Prawie wszystkie przelotki są dwustopniowe po za dwoma ostatnimi które znajdują się na trzeciej sekcji tuż przy szczytówce. Na pierwszej sekcji znajduje się tylko jedna, pierwsza przelotka. Odległość od dolnika do pierwszej przelotki to 115cm, posiada zewnętrzna kubaturę 20mm, środek to 16mm. Druga sekcja ma trzy przelotki, natomiast trzecia sekcja to cztery przelotki, ostatnich siedem przelotek znajduje się na szczytówce. Sekcje po złożeniu są prawie równe więc nie ma problemu z transportem szczytówki nie trzeba wyjmować do transportu.

Wędzisko ma bardzo przyjemną pracę paraboliczną szczególnie przy większej rybie, dobrze się tym rzuca, koszyczkiem 30g i szczytówce 1,5oz  na siedząco dorzucałem prawie pod napowietrzacz na Ruścu  siedząc od strony drzew na drugim stawie kto był to mniej więcej jest wstanie ocenić ile to będzie tak na oko.

Po przez dłuższe szczytówki niż zazwyczaj mamy, wędzisko dobrze sygnalizuje brania, do tego ma zapas mocy, na początku pracuje jak by góra przy pod szarpywaniu czy mocniejszym holu widać jak wędzisko dopasowywała się do walczącej ryby. Złowiłem na nią już kilka ładnych sztuk w tym dwie ponad 10kg i kilka takich od 3 do 8 kg
 
Na filmiku widać prace wędziska na karpiu ponad 10 kg, na początku szedł w miarę lekko dopiero przy brzegu pokazał na co go stać , ale bateria padła i widać tylko kawałek, hol z daleka :(


W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline redtag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #1 dnia: 19.07.2021, 22:32 »
jaki kolowrotek masz do tego kija.?

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #2 dnia: 20.07.2021, 07:01 »
Posiadam wersję power method feeder 3.3m cw 60g  dla mnie wędka rewelacyjna daje radę z karpiami powyżej 10kg bez najmniejszych problemów a ze szczytówką 1oz doskonale spisuje się również przy klasyku i odławianiu drobniejszej ryby, co prawda nie ma tutaj przyjemności z holu takich ryb ale do szybkościowego łowienia na zawodach nadaje się świetnie. Dzisiaj wlatuje druga sztuka do kompletu :)

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #3 dnia: 20.07.2021, 15:37 »
Dzięki za recenzję.
Rzeczywiście zaoszczędzenie na tubie na szczytówki to trochę obciach ;D
Przydałoby się parę fotek nie powiem.
Kij bardzo ładnie pracuje po rybą, taka wyciągarka pod większe sztuki.
MaRaS może pokusisz się o małą recenzję ? Z chęcią przeczytam parę zdań o tym wędzisku, rozważam jego zakup pod większe komercyjne rybki a informacji jak na lekrstwo.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #4 dnia: 20.07.2021, 16:26 »
jaki kolowrotek masz do tego kija.?
Daiwa ninja 4012A na razie starcza
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #5 dnia: 20.07.2021, 22:27 »

MaRaS może pokusisz się o małą recenzję ? Z chęcią przeczytam parę zdań o tym wędzisku, rozważam jego zakup pod większe komercyjne rybki a informacji jak na lekrstwo.

Nie obiecuję bo ostatnio u mnie bardzo ciężko z czasem ale w pierwszej połowie sierpnia powinno być trochę lepiej to może wtedy się uda :) Dzisiaj dojechał drugi patyk, cieszę się jak z pierwszego :D

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #6 dnia: 21.07.2021, 15:34 »
No i super , oby przyniósł piękne zdobycze ;) :narybki: :fishonhook:
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #7 dnia: 27.07.2021, 18:13 »
Nie mogę z edytować pierwszego posta więc podepnę tutaj, kilka zaległych fotek akurat byłem nad wodą Sorry za światło:
ps. obok superka można porównać











Nieprawidłowy link: youtube [/youtube]













W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #8 dnia: 28.07.2021, 00:15 »
No i elegancko. Jak wrażenia z wędkowania ?

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #9 dnia: 28.07.2021, 07:00 »
Poszukaj sobie innych podporek pod dolnik bo lorpio zje ci ta Daiwe, szkoda kija.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #10 dnia: 28.07.2021, 15:46 »
No i elegancko. Jak wrażenia z wędkowania ?
Bardzo pozytywne :) nie jest tak delikatna jak supera 10ft ale daje też sporo frajdy i dobrze amortyzuje uderzenia, poszarpywanie ryb podczas holu, nawet delikatne brania niedużych rybek ładnie widać i można nią konkretnie machnąć, moim zdaniem udany zakup   

Poszukaj sobie innych podporek pod dolnik bo lorpio zje ci ta Daiwe, szkoda kija.
Co prze to rozumiesz, rozwali piankę czy porwie wędzisko ?
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #11 dnia: 28.07.2021, 19:37 »
Poszukaj sobie innych podporek pod dolnik bo lorpio zje ci ta Daiwe, szkoda kija.
Wystarczy ostrym nożykiem ściąć nadlewy od formy i po kłopocie. Wprawdzie nie mam Lorpio tylko jakieś inne podróbki guru ale juz 3 sezon i nie ma znimi problemu. Wystarczy kilka minut pracy i jest git.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 986
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #12 dnia: 28.07.2021, 20:05 »
Mi wycieraly dolnik w moich Nzonach ,ten neoprenowy , gdzies wczesniej juz pisalem o tym. Podrobki sa zrobione z innej gumy , w oryginalach Guru wyciera sie podporka a w podrobkach ta guma jest jak papier scierny i niszczy dolnik.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Daiwa N'ZON Z Medium Feeder 3,60 / ≤80 g
« Odpowiedź #13 dnia: 09.08.2021, 17:24 »
Ktoś się mnie pytał zapomniałem zamieścić sorry za światło wszystko z jednego dnia było - skubanie, lekkie branie

 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek