SPRZĘT i AKCESORIA > Sprzęt

Bezkompromisowe łóżko karpiowe

(1/7) > >>

lm:
Cześć.
Muszę kupić łóżko do namiotu.

Wiem, że nie jest możliwym stworzenie warunków sypialnianych w namiocie, ale względnie na ile się da ma być bez kompromisów (chcę się wyspać).
To moje pierwsze łóżko, dlatego na pewno są kwestie których nie jestem w stanie przewidzieć.

To co przychodzi mi do głowy:
- musi swobodnie wejść do Fox Frontier X, ale tak by zostało miejsce na stoliczek i fotel
- ma być ultra solidne i na lata (chcę kupić raz i do tego nie wracać)
- najlepiej aby miało w komplecie spiwór, który ogarnie temat w okresie wiosna/lato/jesień
- czytam różne opinie, i jedni piszą że 6 nóg wystarczy, inni że jak kupować raz to tylko 8 nóg, tutaj prośba o Wasze zdanie (różnica 500 pln)

Jestem zadowolony z produktów Fox'a, stąd wytypowałem takie dwie wersje:

# drogo ok 2k pln,
https://www.foxint.com/home/product/flatliner-8-leg-3-season-sleep-system?c=bedchairs-and-chairs

# bardziej ekonomicznie ok 1,5k pln (pytanie czy warto oszczędzić te 500 pln?)
https://www.foxint.com/home/product/duralite-3-season-system?c=bedchairs-and-chairs

Panowie, czy powyższe produkty spełnią oczekiwania czy szukać czegoś innego?

L.M.

UPDATE:
- moja waga 78 kg
- wzrost 182 cm

Mosteque:
Nie mam dużego doświadczenia, ale moim skromnym zdaniem przy Twojej wadze osiem nóg jest zupełnie zbędne. Dodatkowe kilogramy tylko targać trzeba.

Cenę za wyrka wywaliłeś w kosmos. Chyba zmieści się w budżecie wszystko, co teraz koledzy polecą. I zostanie na dobrą wędkę :P

Edit: Nie zauważyłem, że to cena ze śpiworem. To trochę schodzimy na ziemię, ale i tak spory budżet.

lm:

--- Cytat: Mosteque w 26.07.2021, 18:07 ---Nie mam dużego doświadczenia, ale moim skromnym zdaniem przy Twojej wadze osiem nóg jest zupełnie zbędne. Dodatkowe kilogramy tylko targać trzeba.

Cenę za wyrka wywaliłeś w kosmos. Chyba zmieści się w budżecie wszystko, co teraz koledzy polecą. I zostanie na dobrą wędkę :P

Edit: Nie zauważyłem, że to cena ze śpiworem. To trochę schodzimy na ziemię, ale i tak spory budżet.

--- Koniec cytatu ---

Budżet 2k pln ze spiworem.
L.M.

Rych:
Sam użytkuje (3-4sezony) "Łóżko Prologic Commander Flat Wide 8 nóg", a jestem misowatej postury, prawie 190cm i 140kg i szczerze polecam łózka z 8 nogami co prawda po złożeniu zajmują trochę więcej miejsca niż wersje z 6 nogami. Jeśli już łóżko z 6 nogami, to proponował bym wersje 2+2+2 a nie 1+2+2+1, co prawa nie wiem jak to wygląda w foxie, ale znajomy strasznie narzekał, na te pojedyncze nogi, lubiły się okręcić i w rezultacie nogi mu spadały na podłogę. Natomiast przy tych 2+2+2, nie ma oparcia od strony nóg i jedyne niebezpieczeństwo jest, gdy już ktoś siedzi na łóżku, a druga osoba usiądzie właśnie od tej strony i niestety może się łózko złamać, ale to raczej tylko przy "dużych" ludziach, natomiast jeśli nikt nie będzie siedział, a samemu tak usiądziesz to się niestety wywrócisz. Kolejny znajomy ma łóżko nasha, 2+2+2 niestety nie pamiętam modelu, ale prawdopodobnie KNX. Przy wadze 120+ potrafi na nim spać razem z zoną.

Co do systemu do spania (śpiworu itp) można dokupić, eleganckie mocowane na pasy do każdego łózka, a później wszystko razem zapakować razem z łóżkiem.

Mosteque:
Większość śpiworów karpiowych ma pasy wszyte do mocowania do łóżka.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej