Autor Wątek: Mocne 11 ft w dwuskladzie  (Przeczytany 3896 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Mocne 11 ft w dwuskladzie
« dnia: 31.07.2021, 16:31 »
Znacie jakieś mocne (z dużym zapasem mocy) 11fr w 2 częściach ? Budżet max 1000 zł ale najlepiej około 600 zł. Najlepiej waga 200g i mniej ale to nie jakiś obowiązek. CW raczej be znaczenia. Raczej coś mocniejszego niż parabola.

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #1 dnia: 31.07.2021, 17:25 »
Preston C-Drome Power Method ;)
Piotr

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #2 dnia: 31.07.2021, 18:30 »
Preston C-Drome Power Method ;)

Myślałem o niej ale podobno slabo wykończona i bardzo leci na pysk co mnie odstrasza.

Offline Miklas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #3 dnia: 31.07.2021, 21:13 »
Guru n Gauge
Taniej Daiwa nzon's
Map Dual Suv ewentualnie do ok 1000zł to Map Parabolix Suv, ale ciężko z dostępnością....
Bardzo fajna opcja to FreeSpirit CTX ale trzeba kombinować z wysyłka.Aktualnie chyba najlepszy feeder, oceniajac cena/jakość.


Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #5 dnia: 31.07.2021, 22:18 »
Guru n Gauge
Taniej Daiwa nzon's
Map Dual Suv ewentualnie do ok 1000zł to Map Parabolix Suv, ale ciężko z dostępnością....
Bardzo fajna opcja to FreeSpirit CTX ale trzeba kombinować z wysyłka.Aktualnie chyba najlepszy feeder, oceniajac cena/jakość.
Moim zdaniem MAPy, Guru nie oferują tego co kolega szuka, to są bardzo podobne do siebie kije o podobnych akcjach i parametrach. Sam szukam takiej wędki i mam już kilka typów. Za dwa tygodnie prawdopodobnie będę finalizował zakup po wcześniejszym pomacaniu wybranych kijów.
Pod uwagę biorę kilka wędek 11ft :
Daiwa Nzon Z Power Method feeder - tutaj na pewno jest moc, waga kija, grubość szczytówek na to wskazuje
Matrix X Pro Commercial feeder - wychodzi, że też mu mocy nie brakuje i jestem bardzo ciekawy jak wypadnie w rzeczywistości
Free Spirit CTX Carp feeder i CTX Carp feeder BW - również wędki z dużą mocą. Wersja Big Water do machania na 60-70 metrów na pewno ma odpowiednią moc. Kwestia czy nie za dużą. Nie chcę kupić też kołka od miotły. Sprawdzę jeszcze wędki z serii Hi-S ale to z ciekawości nie mój budżet zwyczajnie.
To są moje typy pomiędzy, którymi wybieram. Dam znać jak to wygląda za jakiś czas po sprawdzeniu ich osobiście.
Ps. Free Spirita ma Baitbox także kto ma blisko pod Wrocław może osobiście pomacać.

Offline Miklas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Otwock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #6 dnia: 31.07.2021, 22:39 »
Matrix pro nie jest jakims mocnym feederem.... Moc ma na podobnym poziomie co np Parabolix.Różnia sie pracą, np Map ma bardzo mięsisty blank a Matrix taki elektryczny...Łowiłem większością tych wędek które podałeś poza Fs Hi's.Jak dla mnnie Ctx jest super wędziskiem w budżecie do 550-600zl.
Warto rozważyć feedery marki Zemex.Ze starszej wersji seria Grand i w góre od serii Razer,Icon....Tyle że to już powyżej zakładanego budżetu i raczej długość 3.6-3.9m, bo krótsze modele będą bardziej spolegliwe.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #7 dnia: 31.07.2021, 22:50 »
Byle jaka karpiówka.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #8 dnia: 31.07.2021, 23:00 »
Byle jaka karpiówka.
Trudno się nie zgodzić 🙂.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #9 dnia: 31.07.2021, 23:05 »
Byle jaka karpiówka.

Mam karpiówki, Fox Horizon 3 I Prolific C2 Natura. To nie jest to samo łowienie dla mnie odchodzi dużo zabawy z rybą. Ten CTX wygląda póki co najlepiej, Ngauge wydaje mi się zbyt miękka. Idealny byłby 7 series Method ale nie są dostępne.
Opis Zemex Iron light też pasuje ale nie wiem czy ktoś tego dotykał.
Znalazłem też Browning Argon 2.0 3,3 20-75 i opis pasuje nie podoba mi się tylko waga 240g+ nie widzę nigdzie testu 3,3.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #10 dnia: 01.08.2021, 09:52 »
Odpowiedz Drapieżnika o Nzon S Method Feeder:

Cytuj
Witam,
Seria N'zone S ma nieznacznie zaniżony ciężar wyrzutowy, są to wędki pracujące progresywnie z dużym zapasem mocy w dolniku. Przy odpowiednio dobranym zestawie hol karpia 6-8 kg w trudnych warunkach nie powinien być problemem.
Pozdrawiam


Jeśli ktoś szuka feedera 11ft z zapasem mocy to możecie brać By Dome Fine Max będziecie bardzo zadowoleni. Ja jedna mam ale teraz potrzebuję kolejnej, jedyny zarzut to trzyskład który pewnie większości nie będzie przeszkadzał.

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11ft w dwuskladzie.
« Odpowiedź #11 dnia: 01.08.2021, 11:25 »
Preston C-Drome Power Method ;)

Myślałem o niej ale podobno slabo wykończona i bardzo leci na pysk co mnie odstrasza.

W każdym segmencie może trafić się jakaś niedoróbka.
Leci na przysłowiowy pysk to wersja dłuższa, ale nie 11ft.
To całkiem inny kij i inaczej się zachowuje. Nie ma takiego drugiego feedera w 11ft z taką mocą.
Piotr

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11ft w dwuskladzie.
« Odpowiedź #12 dnia: 01.08.2021, 11:43 »
Preston C-Drome Power Method ;)

Myślałem o niej ale podobno slabo wykończona i bardzo leci na pysk co mnie odstrasza.

W każdym segmencie może trafić się jakaś niedoróbka.
Leci na przysłowiowy pysk to wersja dłuższa, ale nie 11ft.
To całkiem inny kij i inaczej się zachowuje. Nie ma takiego drugiego feedera w 11ft z taką mocą.

Używasz na codzien ? Może coś napiszesz więcej, zaczyna brzmieć ciekawie. Jak w niej z zasięgiem rzutu ?

Offline Bartosz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Płocie leszcze i coś jeszcze =>
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #13 dnia: 01.08.2021, 12:51 »
Jeżeli będziesz miał możliwość weź do ręki Sportexa Exclusive NT Light 3.30 :) Raz wziąłem ją w łapki, dokręciłem młynek i już pojechała ze mną do domu. Mega mięsisty blank, wykończenie topowe, celnosć i powtarzalność rewelacyjna. Nie gubi ryb, a łowie nią wyłącznie na pzw zestawem z plecionką, leszcze 55+ nie robią na niej większego wrażenia, pare linów około 50 cm też już ma na liczniku tak więc z czystym sumieniem polecam. ;)
Catch and Release!

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #14 dnia: 01.08.2021, 14:12 »
Jeżeli będziesz miał możliwość weź do ręki Sportexa Exclusive NT Light 3.30 :) Raz wziąłem ją w łapki, dokręciłem młynek i już pojechała ze mną do domu. Mega mięsisty blank, wykończenie topowe, celnosć i powtarzalność rewelacyjna. Nie gubi ryb, a łowie nią wyłącznie na pzw zestawem z plecionką, leszcze 55+ nie robią na niej większego wrażenia, pare linów około 50 cm też już ma na liczniku tak więc z czystym sumieniem polecam. ;)

Coś jakoś podejrzanie dużo ostatnio poleceń tych Sportexów ...
Ja potrzebuję kij na karpia 10kg żeby go w miejscu utrzymać na takie rybki jak Ty piszesz mam Preston Superę.