Autor Wątek: Mocne 11 ft w dwuskladzie  (Przeczytany 3956 razy)

Offline Bartosz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Płocie leszcze i coś jeszcze =>
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #15 dnia: 01.08.2021, 14:19 »
a to w takim razie wędkarstwo schodzi na dalszy plan, sugeruje wówczas trzy metrowy konar z drzewa orzechowego + kawał sznura od snopowiązałki.
Catch and Release!

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #16 dnia: 01.08.2021, 14:25 »
a to w takim razie wędkarstwo schodzi na dalszy plan, sugeruje wówczas trzy metrowy konar z drzewa orzechowego + kawał sznura od snopowiązałki.

A ja polecam trochę kulturę osobistą poprawić ...

Offline Bartosz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Płocie leszcze i coś jeszcze =>
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #17 dnia: 01.08.2021, 14:30 »
co sarkazm i troche dystansu ma do "kultury"? Imo Sportex bije tą Superke na głowe :)
Catch and Release!

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #18 dnia: 01.08.2021, 14:49 »
co sarkazm i troche dystansu ma do "kultury"? Imo Sportex bije tą Superke na głowe :)

To był sarkazm ? Nie używaj proszę słów których nie rozumiesz. Będę wdzięczny za niezasmiecanie mi tematu.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #19 dnia: 01.08.2021, 14:57 »
Jeżeli będziesz miał możliwość weź do ręki Sportexa Exclusive NT Light 3.30 :) Raz wziąłem ją w łapki, dokręciłem młynek i już pojechała ze mną do domu. Mega mięsisty blank, wykończenie topowe, celnosć i powtarzalność rewelacyjna. Nie gubi ryb, a łowie nią wyłącznie na pzw zestawem z plecionką, leszcze 55+ nie robią na niej większego wrażenia, pare linów około 50 cm też już ma na liczniku tak więc z czystym sumieniem polecam. ;)

Coś jakoś podejrzanie dużo ostatnio poleceń tych Sportexów ...
Ja potrzebuję kij na karpia 10kg żeby go w miejscu utrzymać na takie rybki jak Ty piszesz mam Preston Superę.

O Sportexie mało się pisze może w każdym razie sam osobiście niewiele słyszałem, chodź może być to ciekawy kij. Natomiast nie porównywał bym leszcza 55cm  czy lina do karpia np. 70+ cm  ponieważ koło tych wymiarów będą miały ryby 10+ kg, ciekawy jestem jak by się sprawdził od razu zaznaczę ze chodzi tu bardziej o kontrole nad rybą
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #20 dnia: 01.08.2021, 17:06 »
Jeżeli będziesz miał możliwość weź do ręki Sportexa Exclusive NT Light 3.30 :) Raz wziąłem ją w łapki, dokręciłem młynek i już pojechała ze mną do domu. Mega mięsisty blank, wykończenie topowe, celnosć i powtarzalność rewelacyjna. Nie gubi ryb, a łowie nią wyłącznie na pzw zestawem z plecionką, leszcze 55+ nie robią na niej większego wrażenia, pare linów około 50 cm też już ma na liczniku tak więc z czystym sumieniem polecam. ;)

Coś jakoś podejrzanie dużo ostatnio poleceń tych Sportexów ...
Ja potrzebuję kij na karpia 10kg żeby go w miejscu utrzymać na takie rybki jak Ty piszesz mam Preston Superę.
,co tu podejrzanego Sportex to porządna marka ,dla mnie podejrzane jest pisanie wciąż o Prestonach I Drenanach jakby nic innego nie istniało rzygać się chcę :P

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #21 dnia: 01.08.2021, 17:14 »
Sportex to topowa firma, tylko ceny mają trochę zaporowe jeśli chodzi o wyższe serie.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 994
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #22 dnia: 01.08.2021, 17:25 »
Jeżeli będziesz miał możliwość weź do ręki Sportexa Exclusive NT Light 3.30 :) Raz wziąłem ją w łapki, dokręciłem młynek i już pojechała ze mną do domu. Mega mięsisty blank, wykończenie topowe, celnosć i powtarzalność rewelacyjna. Nie gubi ryb, a łowie nią wyłącznie na pzw zestawem z plecionką, leszcze 55+ nie robią na niej większego wrażenia, pare linów około 50 cm też już ma na liczniku tak więc z czystym sumieniem polecam. ;)

Coś jakoś podejrzanie dużo ostatnio poleceń tych Sportexów ...
Ja potrzebuję kij na karpia 10kg żeby go w miejscu utrzymać na takie rybki jak Ty piszesz mam Preston Superę.
,co tu podejrzanego Sportex to porządna marka ,dla mnie podejrzane jest pisanie wciąż o Prestonach I Drenanach jakby nic innego nie istniało rzygać się chcę :P

Jestem uczulony na naganiaczy a już chyba 4 osoba do mnie pisze o Sportexie w ciągu 2 dni stąd podejrzenie. Może są dobre nie zaprzeczam niestety opinie w necie jest dość mało.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #23 dnia: 01.08.2021, 17:35 »
Sportex to chyba typowy przykład firmy stawiającej na wysoką jakość, ale zapominającej o marketingu...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #24 dnia: 01.08.2021, 17:53 »
Mam pare S7, 2 Acolyte (Distance ,  Plus) Matrix Horizon, Nevis  oraz... Garbolino Altima Feeder Medium 3.30 m  Cw 75 g. Powiem tak ten ostatni kij jest bardzo ciekawy. Akcja progresywna ale nie jest rowniez zbyt sztywna dobrze sie rzuca i wieksze karpie na tej wedce nie robia wrazenia w porownaniu kiji ktore wymienilem wczesniej. Wykonanie bardzo dobre. Moze sie ta wersja zainteresujesz ?

Offline Bartosz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Płocie leszcze i coś jeszcze =>
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #25 dnia: 01.08.2021, 18:10 »
Jeżeli będziesz miał możliwość weź do ręki Sportexa Exclusive NT Light 3.30 :) Raz wziąłem ją w łapki, dokręciłem młynek i już pojechała ze mną do domu. Mega mięsisty blank, wykończenie topowe, celnosć i powtarzalność rewelacyjna. Nie gubi ryb, a łowie nią wyłącznie na pzw zestawem z plecionką, leszcze 55+ nie robią na niej większego wrażenia, pare linów około 50 cm też już ma na liczniku tak więc z czystym sumieniem polecam. ;)

Coś jakoś podejrzanie dużo ostatnio poleceń tych Sportexów ...
Ja potrzebuję kij na karpia 10kg żeby go w miejscu utrzymać na takie rybki jak Ty piszesz mam Preston Superę.
,co tu podejrzanego Sportex to porządna marka ,dla mnie podejrzane jest pisanie wciąż o Prestonach I Drenanach jakby nic innego nie istniało rzygać się chcę :P

Jestem uczulony na naganiaczy a już chyba 4 osoba do mnie pisze o Sportexie w ciągu 2 dni stąd podejrzenie. Może są dobre nie zaprzeczam niestety opinie w necie jest dość mało.

Przed chwilą typ pisał o braku kultury i "nie używaniu słów których ktoś tam nie rozumie" natomiast wyzywając forumowiczów chcących pomóc w rozwiązaniu problemu naganiaczami jest jak najbardziej na miejscu. Boże, nie idzie tych internetowych wypocin nachwalić. Jak kolega wyżej napisał, nie samym Drennanem i Prestonem ludzie żyją.
Catch and Release!

Offline Bartosz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Płocie leszcze i coś jeszcze =>
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #26 dnia: 01.08.2021, 18:12 »
Sportex to chyba typowy przykład firmy stawiającej na wysoką jakość, ale zapominającej o marketingu...

Dokładnie, sama świadomość tego, że dali gwarancje 10 lat na blank zachęciło mnie też do zakupu.
Catch and Release!

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #27 dnia: 01.08.2021, 18:23 »
Sportex to chyba typowy przykład firmy stawiającej na wysoką jakość, ale zapominającej o marketingu...

Dokładnie, sama świadomość tego, że dali gwarancje 10 lat na blank zachęciło mnie też do zakupu.

Mogą dać i 20 lat gwarancji. Pytanie co zrobią, jak już faktycznie do reklamacji dojdzie.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 181
  • Reputacja: 139
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #28 dnia: 01.08.2021, 18:29 »
Tak z Ciekawości, to co nie nie tak z "by Dome", że dalej szukasz?
Czemu nie kupisz SLRa??  Mocy im nie brak.
Jak się ogarnie dobrze zestaw to spinki są sporadyczne, na poziomie 5-10%

Offline plompek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 16
Odp: Mocne 11 ft w dwuskladzie
« Odpowiedź #29 dnia: 01.08.2021, 18:35 »
Jako 11ft to polecam Sonika(z ciekawości kupiłem u siebie w sklepie bo karpiówki Sonik robi dobre) https://baitbox.pl/sonik-wedka-sksc-commercial-feeder-11-p-16394.html
Jest naprawde fajne wykonana i nie jest w odczuciu jakaś delikatna w użytkowaniu tylko bez stresu można miotać koszykami na znaczne odległości. Sam z ciekawości raz sprawdzałem ile dam rade rzucić oliwką 35gram i poleciało nkilka razy na ponad 70metrów bez totalnego przeginania z siłą. Gdyby mi nie odwaliło i bym niekupił Browninga Sphere to by ten kij miał u mnie dożywocie. Mało popularny ale polecam z czystym sumieniem