SPRZĘT i AKCESORIA > Sprzęt

Podbierak spinningowy

(1/3) > >>

Norbas:
Jako, że czasu brakuje by posiedzieć z wędką staram się chociaż na spinning wyskoczyć po pracy.
Jestem w trakcie "ułatwiania sobie życia" bo planuję zmienić torbę na ramię na plecak (plecy bolą).
Do pełni szczęścia brakuje mi podbieraka spinningowego zamiast taszczenia ze sobą 2,5 metrowego teleskopu którego używam do łowienia stacjonarnego.
Chciałbym kupić jakiś poręczny podbierak który będę mógł nosić na magnetycznym klipsie przypięty np do plecaka.
Jedno wiem, chciałbym by był gumowany. Problem w tym, że mój spinning z brzegu to zarówno miejsca gdzie jest płaski brzeg, jak i takie gdzie w razie czego trzeba sięgnąć po rybę ze stromego metra/półtora.
Nie wiem w związku z tym, na jakie podbieraki powinienem się nastawiać. Jakie sprostają.
Zaznaczam, że nie chcę wydać dużo. Opcja budżetowa ale sprawdzona :-)
Podzielcie się info czego używacie i co polecacie z aktualnie dostępnych na rynku.
Pozdrawiam.

Ciapaty:

--- Cytat: Norbas w 20.09.2021, 23:55 ---Jako, że czasu brakuje by posiedzieć z wędką staram się chociaż na spinning wyskoczyć po pracy.
Jestem w trakcie "ułatwiania sobie życia" bo planuję zmienić torbę na ramię na plecak (plecy bolą).
Do pełni szczęścia brakuje mi podbieraka spinningowego zamiast taszczenia ze sobą 2,5 metrowego teleskopu którego używam do łowienia stacjonarnego.
Chciałbym kupić jakiś poręczny podbierak który będę mógł nosić na magnetycznym klipsie przypięty np do plecaka.
Jedno wiem, chciałbym by był gumowany. Problem w tym, że mój spinning z brzegu to zarówno miejsca gdzie jest płaski brzeg, jak i takie gdzie w razie czego trzeba sięgnąć po rybę ze stromego metra/półtora.
Nie wiem w związku z tym, na jakie podbieraki powinienem się nastawiać. Jakie sprostają.
Zaznaczam, że nie chcę wydać dużo. Opcja budżetowa ale sprawdzona :-)
Podzielcie się info czego używacie i co polecacie z aktualnie dostępnych na rynku.
Pozdrawiam.

--- Koniec cytatu ---
Osobiście używam westina small c&r

Firma Balzer robi podbieraki "automatyczne".
Obracasz- rozkładasz kosz, klik i się rozkłada sztyca. Jedną ręką.

Balzer shirasu:
https://allegro.pl/oferta/profesjonalny-podbierak-spinningowy-balzer-shirasu-10025669037

Jest jeszcze spro freestyle teleskopowy.

N3su:
https://allegro.pl/oferta/spro-podbierak-freestyle-flick-net-50x40-1-45m-10687936532
Ta sama zasada co Westin rozkladasz i przedłużasz jedną ręką
//www.youtube.com/watch?v=90dN5_hxeFEJest jeszcze długa wersja budżetowa z robinsona Smart.

cthulhu:
Mam spiningowy taki na klips przypinany do plecaka, ale nigdy go nie noszę bo używam właśnie starego teleskopa. Wcześniej był on dłuższy, miał 3 segmenty, ale kiedyś mi się ułamał i został jeden segment. Jak dla mnie jest on bardziej przydatny podczas łowienia bo ma większy kosz jak ten spiningowy i nie trzeba się gimnastykować jeśli łowię z wyższego brzegu. Jeśli stoję gdzies w wodzie to podbierak daję na brzeg. Jak jest ryba to holuje ją pod brzeg by móc po niego sięgnąć. Czasem ręką podbieram rybę, ale nie lubię tego robić. Jedyny minus to siatka, w którą kotwiczki lubią się zaplątywać.

Norbas:
Ten SPRO jaką posiada siatkę? Gumowaną?
W opisie nie ma informacji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej