Autor Wątek: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?  (Przeczytany 8059 razy)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #45 dnia: 24.01.2022, 20:42 »
Panowie, pisząc "bombka" macie na myśli bomb feeder, czyli zestaw feeder z ołowianą bombką zamiast koszyczka, czy sinking bomb, technika podobna do PW, tyle, że przynęta przeczesuje całą toń wody?

Słuszna uwaga,bo dla mnie bombka,to właśnie sinking bomb,a oliwka,to feeder z oliwką.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #46 dnia: 24.01.2022, 20:51 »
Slow sinking bomb to opadająca bombka do łowienia w toni a ja piszę o takich  https://sklepdrapieznik.pl/koszyki-i-formy-method-feeder/30038-ciezarki-preston-icm-match-cube-20g.html :beer:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #47 dnia: 24.01.2022, 21:28 »
A ten "bomb fishing" to jakaś nowa technika wędkowania? Bo ja w ten sposób łowiłem od dziecka i nie widzę tu żadnej innowacji.

Nowa bo będą dedykowane wędki, kołowrotki i cała reszta drobnego osprzętu
Ty tak serio? Czy to bardziej ironia z twojej strony?

Poważna ironia. Jeżeli łowienie zrobi się popularne to dorobią do tego ideologię w postaci idealnej długości kija żeby ludzie kupowali. Tak jak wędziska pod klasyka i metodę. Pogodzić jednym nie można :P

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #48 dnia: 24.01.2022, 23:20 »
Metoda na "mojej" wodzie sprawdziła się tragicznie tzn koszyk 35 - metoda 5, oczywiście błędy początkującego były - za długi przypon, zacinanie przy braniu, przynęta na hak itd, itp po wyeliminowaniu blędów - 40 do 7. - japońce i leszcze
Myślałem, że coś nadal źle robię -  komercja i metoda wygrała 8:6 - karpie
ale to była "wanna"
Kolejna bardziej ambitna komercja - metoda znów wygrała - 10 : 6 - karpie i lin
Więc mój wniosek - metoda na komercje lub karpie :)
Wody z normalnym rybostanem - jednak koszyk..., a na rzekach metoda u mnie totalna porażka ale ja mam koło 4-6m rzekę.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #49 dnia: 24.01.2022, 23:46 »
A ten "bomb fishing" to jakaś nowa technika wędkowania? Bo ja w ten sposób łowiłem od dziecka i nie widzę tu żadnej innowacji.

Nowa bo będą dedykowane wędki, kołowrotki i cała reszta drobnego osprzętu
Ty tak serio? Czy to bardziej ironia z twojej strony?

Poważna ironia. Jeżeli łowienie zrobi się popularne to dorobią do tego ideologię w postaci idealnej długości kija żeby ludzie kupowali. Tak jak wędziska pod klasyka i metodę. Pogodzić jednym nie można :P
Są już wędki do tego;) Ja używam 3m feedera, ale taki preston ma 9 stopowe wykałaczki. Dobrze jak kijek jest bardzo elastyczny bo brania są atomowe. Dla mnie 3.3m był nieporęczny przy bomb feederze na krótkim dystansie.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #50 dnia: 25.01.2022, 00:28 »
Jak to dobrze, że rynek nadąża za postępem :D

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #51 dnia: 25.01.2022, 07:45 »
A ten "bomb fishing" to jakaś nowa technika wędkowania? Bo ja w ten sposób łowiłem od dziecka i nie widzę tu żadnej innowacji.

Nowa bo będą dedykowane wędki, kołowrotki i cała reszta drobnego osprzętu
Ty tak serio? Czy to bardziej ironia z twojej strony?

Poważna ironia. Jeżeli łowienie zrobi się popularne to dorobią do tego ideologię w postaci idealnej długości kija żeby ludzie kupowali. Tak jak wędziska pod klasyka i metodę. Pogodzić jednym nie można :P
Są już wędki do tego;) Ja używam 3m feedera, ale taki preston ma 9 stopowe wykałaczki. Dobrze jak kijek jest bardzo elastyczny bo brania są atomowe. Dla mnie 3.3m był nieporęczny przy bomb feederze na krótkim dystansie.
Do bombki na krótki dystans możesz śmiało używać kijków od 2,1m do 3m ,wyżej jak piszesz Grześ już nieporęcznie się łowi :beer:np Preston ma kijek monster wandzee 7 ft, a Browningi serię CK carp ticker i  carp wand patyki stworzone pod bomb feederka ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #52 dnia: 25.01.2022, 08:31 »
Z tymi kijami pod bomkę myślałem że sobie jajca robicie.
A tu prosze już są modele.
Maciek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #53 dnia: 25.01.2022, 09:18 »
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na kontekst tego wpisu, jak widzimy strona jest dedykowana dla karpiarzy, tutaj jak najbardziej metoda może być jak najmniej używana, ale zawsze była nie tak popularna jak przy połowach feederowych. Przy połowach rekordowych karpii nadal najbardziej skuteczną metoda połowu jest ciężarek i sypanie towaru.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 214
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #54 dnia: 25.01.2022, 09:33 »
Panowie, pisząc "bombka" macie na myśli bomb feeder, czyli zestaw feeder z ołowianą bombką zamiast koszyczka, czy sinking bomb, technika podobna do PW, tyle, że przynęta przeczesuje całą toń wody?

Słuszna uwaga,bo dla mnie bombka,to właśnie sinking bomb,a oliwka,to feeder z oliwką.

Dla mnie bombka,to właśnie sinking bomb - też tak uważam.
Maciek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #55 dnia: 25.01.2022, 11:58 »
Panowie, pisząc "bombka" macie na myśli bomb feeder, czyli zestaw feeder z ołowianą bombką zamiast koszyczka, czy sinking bomb, technika podobna do PW, tyle, że przynęta przeczesuje całą toń wody?

Słuszna uwaga,bo dla mnie bombka,to właśnie sinking bomb,a oliwka,to feeder z oliwką.

Dla mnie bombka,to właśnie sinking bomb - też tak uważam.
Bomb fishing istnieje dłużej niż slow sink, na bombke w pl się łowiło jak nikt jeszcze o slow sinku nie słyszał.
Dla mnie bombką zawsze będzie kawałkiem ołowiu na rurce.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 499
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #56 dnia: 25.01.2022, 12:07 »
Panowie, pisząc "bombka" macie na myśli bomb feeder, czyli zestaw feeder z ołowianą bombką zamiast koszyczka, czy sinking bomb, technika podobna do PW, tyle, że przynęta przeczesuje całą toń wody?

Słuszna uwaga,bo dla mnie bombka,to właśnie sinking bomb,a oliwka,to feeder z oliwką.

Dla mnie bombka,to właśnie sinking bomb - też tak uważam.
Bomb fishing istnieje dłużej niż slow sink, na bombke w pl się łowiło jak nikt jeszcze o slow sinku nie słyszał.
Dla mnie bombką zawsze będzie kawałkiem ołowiu na rurce.

Mam tak samo. Dopiero niedawno sinking bomb się pojawiło, a o łowieniu na bombkę od wielu lat słyszę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #57 dnia: 25.01.2022, 12:14 »
Można powiedzieć, że karpiarze od dawna łowili na bombkę :D
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 867
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #58 dnia: 25.01.2022, 12:25 »
Bombka to nic innego jak zwykła gruntówka w najprostszej formie. Wychodzi na to, że wielu z nas wyprzedziło swoje czasy i już za młodu stosowało bomb fishing. Żadna nowość, odkrywanie koła na nowo. Jak założymy na żyłkę zwykły ciężarek z krętlikiem czy nawet pałeczkę tyrolską do bocznego troka to będzie działać dokładnie tak samo. Płacenie 20zł za dwa 20g ciężarki... ;D a kupowanie do tego wędki bo musi mieć napis bomb feeder czy tam inny fishing to już w ogóle skrajna głupota :facepalm:  wychodzi na to, że łowiąc sandacze czy węgorze na trupka mamy bomb fishing, ba, nawet sumy można pod to podciągnąć ;D
Dzierżno uzależnia

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda - czy nadal jest druzgocąca?
« Odpowiedź #59 dnia: 25.01.2022, 12:38 »
Myślę, że niech każdy kupuje sobie co chce i za ile chce.

Jeśli kolega wyżej wspomniał, że wędkami długości 7ft łowi się wygodniej niż dłuższymi i uznał, że taka opcja jest warta sięgnięcia do kieszeni, to jest to tylko jego sprawa.

Po co komu wędka do spinningu, feedera, czy matchówkę jak na upartego wszystko ogarniesz jednym kijem? Naprawdę trzeba wałkować w kółko to samo?

Stać kogoś to niech kupuje. I powinieneś się cieszyć, bo skoro kolega kupuje extra kij do tej techniki, i płaci "bagatela" 20 zł za 2 ciężarki, to pompuje swoją kasę do rozwoju wspólnej pasji, dzięki czemu sklepy zarabiają, ludzie mają pracę, a Ty możesz sobie kupić co potrzebujesz i co w Twojej ocenie nie będzie cytuje.. "skrajna głupotą" :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.