NAD WODĄ > Łowiska

Dzierżno Duże (Rzeczyce) 615 ha C&R

<< < (2/57) > >>

Mateo:

--- Cytat: MATCH 2000 w 26.09.2015, 09:54 ---W latach 70-tych dużo jeżdziłem na Dzierżno Małe i łowiłem tam sporo ryb.Może ktoś wie jak tam teraz jest,nie byłem tam już chyba z 15 lat.

--- Koniec cytatu ---
Ta też dawno tam nie łowiłem. Mogę tylko powiedzieć, że ludzie, z którymi rozmawiałem i którzy tam ostatnio wędkowali, mówili mi, że nie mieli żadnych brań i że jest tam bezrybie. Tyle słyszałem od innych.

MATCH 2000:
A było to fajne łowisko.

matchless:
Dobrze, niech robią C&R. Może jak przyniesie to wymierne efekty w postacji ryb i dobrych połowów, to ludzie przekonają się do tego, że warto czasem zadbać o wodę.

Luk:
No własnie - chyba brakuje w Polsce takich łowisk aby pokazać co można uzyskać niezbyt dużym kosztem liczonym w dłuższym okresie. Jeżeli karp się tam rozmnaża, to może być to w ogóle niezła miejscówka, z której trzeba będzie go odławiać :) To jest idealne miejsce aby rozwinąć ten zbiornik wędkarsko właśnie, a biorąc pod uwagę ilość wędkarzy na Śląsku - dawno powinno się coś takiego już zrobić.

Trzeba trzymać kciuki, aby wszystko się powiodło!

ŁukaszR:
Dzierżno Duże to wspaniały zbiornik, które swoje lata obfitości w rybę ma już za sobą :'(. Pomimo tego potencjał tej wody jest ogromny i potrzeba kilku lat by znów mieć śląskie wędkarskie eldorado. Dzięki zeszłorocznym działaniom grupy wspaniałych ludzi, którzy mocno zaangażowali się w ten projekt mamy największe łowisko PZW o statusie NO KILL w Polsce. Dla mnie jest to spełnienie marzeń, ponieważ już prawię 20 lat jestem mocno związany z tym łowiskiem i zawsze walczyłem o jego dobro. Zaangażowanie młodego pokolenia wędkarzy i nie tylko w zeszłym sezonie doprowadziło do znacznego oczyszczenia terenów przyległych do zbiornika. Poza tym zawiązała się społeczna straż rybacka, która z własnych środków patrolowała łowisko 24 godziny na dobę. Ogromne zaangażowanie chłopaków doprowadziło do ujawnienia wielu wykroczeń wędkarzy jak również kłusowników.
W tym roku zawiązało się koło PZW , które zostało jedynym opiekunem tego zbiornika zaporowego.
Dlatego zwracam się do WAS z apelem:

"Jesteś wędkarzem ze Śląska i nie tylko, któremu zależy na wrażeniach wędkarskich, a nie na walorach smakowych poszczególnych gatunków ryb, to przenieś swoją kartotekę do koła nr 29 Dzierżno Duże. Od 2016 roku zbiornik Dzierżno Duże to największe łowisko PZW w Polsce ze statusem NO KILL!!! . Po 25 latach w PZW, przeniosłem papiery właśnie tam. Mam nadzieję, że podobnie jak ja zasilicie koło swoją obecnością. Jak to mówią w kupie siła!!!"

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej