TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spławik

Pomoc w wyborze wędziska

(1/4) > >>

Wiktor565:
Witam jestem wędkarzem od roku wcześniej łowiłem na wędce na spławik z chin (taka na początek) sprawiłem sobie fajny spinning na zime ( Mikado sensual ng spin oraz savage gear sg2) na szczupaka lecz chciałbym wrócić do spławika. Zainteresowała mnie metoda match znalazłem zestaw na olx Cormoran Distance Match o długości 3,60 m i cw. 5 do 25 g z kołowrotkiem Mikado RIVER FLOW FD 40 co sądzicie o takim zestawieniu?

Modus:
Wędka raczej przykrótka, kołowrotek zdecydowanie zbyt ciężki (366 g). Lepiej poszukać matchówki w klasycznej długości 3.9 m i kołowrotka w granicach 280 g (rozmiar 30/3000 - 40/4000, przełożenie przynajmniej 5.2:1)

Wiktor565:
Znalazłem taki zestaw za 150 zl z zylka i sie zastanawiałem czy brac

Merikh:
Jeśli chodzi o wędki do matcha to wędka 3,9m. to takie optymalne minimum.
Więc odradzałbym Ci ten zestaw, o którym piszesz.
Jeśli szukasz niedrogiej wędki to z czystym sumieniem mogę polecić Ci Mikado X-Plode Ultra Match 390 cm sam mam taką 6 pełnych sezonów i złego słowa o niej powiedzieć nie mogę.
Jeden z użytkowników robił recenzję na jej temat
https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10035.msg328977#msg328977

Jest dostępna jeszcze w sprzedaży tylko trzeba uważać by nie pomylić z nową generacją (która jest trochę cięższa i nie miałem jej w ręku więc nie powiem Ci czy jest tak dobra).
W zestawie mam Kołowrotek Ryobi Arctica FD 2000.

Nie jest to może zestaw z górnej półki, ale sam kupowałem kiedy dopiero co zaczynałem przygodę z wędkarstwem i uważam,że jak na te pieniądze to daje radę.

Wiktor565:
Dzięki za odpowiedz, a co sadzisz o wędzisko mikado MFt match 3,90 25g

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej