SPRZĘT i AKCESORIA > Sprzęt

Zapytania o sprzęt - zalecenia

(1/2) > >>

Mateo:
Prosimy wszystkich zadających pytania dotyczące sprzętu o precyzyjny dobór tytułów wątków. Dotyczy to w szczególności zapytań o wędki i kołowrotki.
Tytuły takie jak: "Kołowrotek do method feeder" lub "Jaka wędka do feedera?" sprawiają, że inni dopisują swoje zapytania do tego wątku, w wyniku czego powstają bardzo długie wątki zawierające wymieszane przeróżne informacje.
Pamiętajmy, że każdy szuka innej wędki, innego kołowrotka. Jeden wędkarz poszukuje mocnej wędki w cenie do 200 zł. Ktoś inny liczy na podpowiedzi dotyczące najwyższej jakości delikatnego feedera.
Prosimy zatem o nadawanie wątkom nieco bardziej szczegółowych tytułów. Nie muszą one być nie wiadomo jak drobiazgowe. Trudno bowiem w tytule zawrzeć wszystkie dane. Czasem jednak wystarczy kilka podstawowych informacji, żeby nakreślić innym użytkownikom o jakim sprzęcie jest dana dyskusja.

Przykładowe tytuły:
"Feeder na rzekę (duży uciąg, duże leszcze) do 200 zł"
"Kołowrotek do feedera (duże karpie, bliskie rzuty, komercja)"
"Dobrej jakości feeder do połowu płoci i krąpi"
"Wędka spławikowa (dł. 4,2 m, cena do 400 zł, duże liny)"
"Kołowrotek z wolnym biegiem (do pickera, karpie do 3 kg, cena do 800 zł)"

Shiemano:
:thumbup:

Artur Kraśnicki:
Dobrze ze to napisałeś Mateo, bo często pytają i nie precyzują :thumbup:

damiansrd88:
A może warto by było opracować klasyfikacje sprzętu gdzie było by to poukładane rodzajem, przeznaczeniem, parametrami i opis zastosowań oraz uwagi i czego można się spodziewać po sprzęcie wraz z przykładami.
Często można spotkać się z zapytaniami o rodzaj sprzętu, a w odpowiedzi dostajemy całe multum sprzętu i mętlik w głowie :) Sam źle nakupowałem bo naczytałem się "mądrali" na innych forach i często sam musiałem dojść co tak naprawdę jest potrzebne :narybki:
Wydaje mi się że każdy najlepiej sam dobierze rodzaj sprzętu do swojego łowienia i dyskusja sprowadzi się do wybrania konkretnego modelu

Mateo:
Zapewne tak by było najlepiej i najdokładniej, ale podejrzewam, że ciężko byłoby to na forum zrealizować. Róża jest specyfika łowisk, różne oczekiwania wędkarzy, różna wielkość poławianych ryb.
Dodatkowo wiele sprzętów może mieć różne zastosowanie. Dla jednego wędkarza dany kołowrotek jest idealny do połowu karpi, a zdaniem innego się nie nadaje. Dodatkowo, pojawiają się ciągle nowe produkty.
To by trzeba mieć naprawdę sporą armię osób, które by tylko się tym na forum zajmowały :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej