NAD WODĄ > Łowiska

Tamiza powyżej śluzy w Chertsey

(1/1)

Greg:
Ze względu, iż dotychczas łowiłem zawsze poniżej śluzy na Tamizie w Chertsey, postanowiłem wybrać się na mały rekonesans, powyżej śluzy. Jadąc Chertsey Bridge Road, przed samym mostem skręcamy w prawo w wąską uliczkę, o nazwie: Thames Side, a następnie  jedziemy przez dwie minuty (0.7 mili), aż  z prawej strony pojawi nam się duży parking, skręcamy i parkujemy. Miejsce to zwie się: Laleham Park. Nad Tamizę mamy ok 70/100 m na wprost od parkingu i od razu najlepszą miejscówkę w okolicy :)( pod względem szerokości):


W bezpośredniej okolicy są jeszcze ok dwie miejscówki, takie jak ta:


czyli raczej jednostanowiskowe

I to by było na tyle :D idziemy dalej wzdłuż rzeki. Łowić się niestety nie da, gdyż metr za plecami mamy ulicę, a wkoło drzewa:


Po około 4,5 min. spaceru, oczom naszym ukazuje się kolejna godna uwagi miejscówka, w tym przypadku zajęta:


Po następnych 4 min. marszu dochodzimy do kolejnego parkingu usytuowanego również po prawej stronie. Jeden od drugiego jest w odległości 0.5 mili, czyli minuta jazdy samochodem. Tutaj mamy do dyspozycji tylko dwie miejscówki, takie jak ta:


Jeszcze rzut oka na teren wokół:


Jak widać na załączonym obrazku, parking jest równie blisko wody, co poprzedni.

Kilka uwag:

Godzinę przed tym rekonesansem oglądałem rzekę na odcinku poniżej śluzy, na którym łowię. stan wody nie był zbyt wysoki, natomiast dosyć spory uciąg- na oko 80/100 g. Na odcinku opisywanym powyżej rzeka była zdecydowanie szersza, o mniejszym uciągu. Jeden wędkarz zapytany o obciążenie jakie używa, odpowiedział że 2 oz. Zakaz grillowania na całym opisywanym odcinku!

Miejsce to wydaje się być niezłą alternatywą dla odcinka poniżej śluzy, a także dla wszystkich co jeszcze nie mieli okazji połowić w tym miejscu, a mają ochotę spróbować :) Ja na pewno kilka sesji poświęcę na zapoznanie się z tą wodą. Wygląda naprawdę obiecująco. Na minus zaliczam niezbyt dużo miejsc z dostępem do wody, oraz ulicę za plecami, co prawda o bardzo małym natężeniu ruchu (co kilka minut jeden samochód). Przy pierwszym parkingu jest mały plac zabaw dla dzieci, a także olbrzymi teren idealny dla psów, oraz co zasługuje na uwagę toaleta i to bezpłatna. Niestety, żeby nie było tak kolorowo, to parkowanie jest płatne i to na obydwu parkingach. Stawki jednak są rozsądne i nie obowiązują w nocy. Oto taryfikator:


Ciekawostki:
                        Tubylcy łowili na gruntówki bez koszyków, na hakach fasola z puszki (Beans)
                        Podobno jest Brzana i lubi tą fasolkę :D

Dla wszystkich Kolegów po kiju z Londynu i okolic,  których zainteresował temat i mają ochotę zawalczyć ,namiary (na pierwszy parking):

Laleham Park
Thames Side
Spelthorne
Laleham TW18 1SS

współrzędne:
51.399956, -0.490144

Pozdrawiam i połamania :narybki::fish:

Jumperradom:
Fajna sprawa Greg, warte odwiedzenia, dzięki za namiary ;D :thumbup:

WedkarstwoUK:
Witam serdecznie. Byłem tam 3 razy bodajże latem 2015 roku. Nie znałem tej wody po prostu pojechałem sobie odpocząć nad woda bardziej niż połowić, bo zazwyczaj łowiłem tam w lewo ,koło mostu (highway) przy locku. I powiem szczerze, że nie było okazji poznać tego kawałka wody. Owszem łowiłem ryby płocie, leszczyk mały się trafił też, no i jak to na tamizie ukleja. Ukleja brała z dna ! Nie wiem czemu, być może i trafiłem tam na płyciznę jakąś, bo wątpię żeby głęboko na dnie Tamizy siedziała ukleja. W 2016 roku wybiorę się tam pare razy żeby bardziej poznać tą wode i dobrać się do większych ryb. Bardzo fajnie by było widzieć tam leszcze, które pływają w Kingston, na pewno by było dużo pracy tam, gdyż brzeg tam płyciutki jest. Często tam widywałem karpiarzy, jak kolega opisywał drugi parking, to tam po prawej stronie od parkingu siedzą często. A czy coś łowią to nie wiem, ale raczej tak, skoro ich się tam widuje co sesje wędkarską ;) Pozdrawiam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej